respublika.lt

Įtvirtino: šildymo sezonas truks nuo spalio iki balandžio pabaigos

(4)
Publikuota: 2026 birželio 25 20:19:00,
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi Eltos nuotr.

Seimas pritarė šilumos sezono pradžią ir pabaigą įtvirtinti įstatymu – turintiems automatizuotus šilumos punktus jis truks nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d., o dėl tokių punktų neįsirengusių pastatų šildymo sprendimą kaip ir anksčiau galės priims savivaldybės.

 

Seimas pritarė šiems Energetikos ministerijos parengtiems Šilumos ūkio įstatymo pakeitimams.

Jais numatoma užtikrinti efektyvesnį, tvaresnį ir lankstesnį šilumos gamybos bei tiekimo procesą.

„Šie pakeitimai inicijuoti įvertinant faktą, kad kas ketvirtas, o kai kuriais atvejais ir kas antras gyventojas šildymo sezono savarankiškumo problemą vertina kaip svarbiausią spręstiną problemą“, – pranešime teigia laikinai einantis energetikos ministro pareigas Žygimantas Vaičiūnas.

Numatyta, kad šilumos tiekėjas turi būti pasirengęs tiekti šilumą ir užtikrinti pagal higienos normas reglamentuotą vidaus patalpų temperatūrą – kai šaltasis metų laikotarpis viršija šildymo sezono ribas, jis taip pat priskiriamas prie šildymo sezono.

Šaltuoju metų laikotarpiu pagal įstatymą laikomas terminas, kuriuo trijų parų iš eilės lauko oro vidutinė paros temperatūra yra ne aukštesnė kaip 10 laipsnių šilumos, o šiltuoju – laikotarpis, kurio trijų parų iš eilės lauko oro vidutinė paros temperatūra yra aukštesnė negu ši riba.

Šilumos vartotojai, kurių šilumos punktai yra modernizuoti, turės teisę šildymo sezono laikotarpiu nuspręsti dėl savo pastatų šildymo sezono pradžios ir pabaigos.

Tokiu atveju jie apie savo sprendimą nustatyta tvarka praneš šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas sprendimą turės įgyvendinti.

Automatizuotu šilumos punktu bus laikomas prie perdavimo tinklo pagal nepriklausomą schemą prijungtas pastato šilumos įrenginių kompleksas, kuriame atliekant modernizaciją buvo įdiegta valdymo įranga, pagal lauko temperatūrą ir vartotojų poreikius automatiškai reguliuojanti pastato vidaus šildymo parametrus.

Sudaromos ir sąlygos šilumos tiekėjams gauti techninius duomenis apie šilumos punktų veikimą – tai leidžia greičiau pastebėti gedimus, efektyviau valdyti šilumos tinklą ir mažinti šilumos nuostolius.

Nuo kitų metų gegužės šilumos vartotojams sąskaitos bus pateikiamos elektroniniu būdu, išskyrus atvejus, kai vartotojas išreikš pageidavimą gauti popierines.

Įstatymas įsigalioja nuo spalio 1 d.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Partnerių ir užsakomasis turinys (Respublika.lt už šį turinį neatsako)
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (4)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate rusiškos muzikos leidimą viešose vietose?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks jūsų požiūris į imigrantus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+13 +20 C

+15 +24 C

+16 +24 C

+23 +28 C

+23 +30 C

+24 +31 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-5 m/s