Maždaug tūkstančio metų senumo ir išskirtinai geros būklės viduramžių kardas buvo iškeltas nuo upės dugno Lenkijoje. Apie tai praneša „Heritage Daily".
Ginklą iš Vartos upės vandenų ištraukė Miroslavas Tucholskis (Miroslaw Tucholski), Vronkų miesto gyventojas.
Jis nedelsdamas pranešė apie radinį valdžios institucijoms.
Archeologas Ryšardas Pietžakas (Ryszard Pietrzak) patvirtino kardo autentiškumą ir priskyrė jį ankstyviesiems viduramžiams, maždaug XI amžiui - pirmųjų Piastų erai, kai Vidurio Europą krėtė dažni kariniai konfliktai.
Kaip tiksliai ginklas atsidūrė upėje, vis dar neaišku.
Galbūt jis priklausė mūšyje kritusiam kariui, o gal buvo sąmoningai įmestas į vandenį kaip ritualinė auka dievams.
Dar ekspertams kyla klausimas - rastojo kardo savininkas buvo lenkas ar vikingas.
Kardas buvo išsiųstas restauracijai į Nikolajaus Koperniko universitetą Torunėje.
Baigus darbus jis užims garbingą vietą Vronkų srities muziejaus ekspozicijoje.