respublika.lt

„Pažink regbio sporto šaką regbio festivalyje visiems“

2022 sausio 10 08:03:49
Lietuvos regbio federacija

Lietuvos gyventojų fizinis aktyvumas yra nepakankamas. Itin ilgas laikas praleidžiamas sėdint, o laisvalaikiu fizine veikla užsiimančių asmenų skaičius itin mažas. Būtina ieškoti veiksmingų metodų ir priemonių, kurios padėtų formuoti žmonių viso gyvenimo fizinio aktyvumo poreikį. Todėl Lietuvos regbio federacijos ir Švietimo mokslo ir sporto ministerijos bendru projektu „Pažink regbio sporto šaką regbio festivalyje visiems" buvo siekiama prisidėti prie fizinio aktyvumo skatinimo orientuojantis į fiziškai neaktyvias ar mažai aktyvias gyventojų grupes, kurios propaguodamos nekontaktinį regbį TAG, galėtų kovoti su aukščiau išvardintomis problemomis ir nepakankamu fiziniu aktyvumu.

×
nuotr. 2 nuotr.
„Pažink regbio sporto šaką regbio festivalyje visiems“. LRF nuotr.

 

Pagrindinis šio projekto tikslas buvo savaitgaliais organizuoti bekontakčio regbio TAG festivalius bendruomenėms, apjungiant įvairaus amžiaus ir socialinių grupių asmenis. Gyvenamosios vietovės bendruomenės asmenys buvo įtraukiami į sporto projekto veiklas: bekontakčio TAG regbio festivaliai surengti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Jurbarke, Borštone Šiauliuose, Radviliškyje, Telšiuose.

Projektas „Pažink regbio sporto šaką regbio festivalyje visiems" prisidėjo prie jaunų asmenų fizinio aktyvumo išlaikymo ir / ar didinimo. Taip pat prie jaunimo užimtumo didinimo ir sveikos gyvensenos skatinimo, senjorų socialinės atskirties mažinimo. Be to, šis projektas padėjo jaunimui išsiugdyti svarbius ir reikalingus komandinės dvasios įgūdžius.

Projekto metu, dalyviai aktyviai praleido laiką, žaisdami su regbio kamuoliu arba išbandydami savo jėgas ant batutų, susirado naujų draugų, išmoko žaisti TAG regbio žaidimą, gavo žinių apie sveiką gyvenimo būdą, bei susipažino su žalingų įpročių poveikiu žmogui.

Susipažino ir su regbio sporto šakos nauda ir pritaikymu kasdienėje fiziškai aktyvioje veikloje. Dažnai į regbio sportą žiūrima skeptiškai, tačiau dar nebuvo taip, kad žmonės, pabandę šią sporto šaką, ja nusiviltų. . Regbio žaidimo dėka viso projekto metu buvo ugdomos ypač svarbios asmenybės savybės: ugdomas moralės ir etikos suvokimas, komandinis darbas, sąžiningumas, strateginis ir kritinis mąstymas, pagarba. Kaip ir visuose sportuose, regbis skatino laimėti. Kiekviena pergalė, kad ir maža (vienas nuplėštas dirželis nekontaktiniame („TAG") regbyje jau yra asmeninė pergalė prieš varžovą) dalyviams suteikė teigiamų emocijų. Regbyje patiriama daug tokių mažu pergalių, o daug pergalių - daug emocijų. Tikimasi, kad šie regbio elementai vaikus ir suaugusius skatins ir toliau aktyviai sportuoti, juk festivalyje sudalyvavo daugiau bei 4000 dalyvių iš skirtingų Lietuvos miestų. Projektui pasibaigus dalis dalyvių liko sportuoti regbį.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Laikraščių prenumerata internetu

  • VIZOS: Baltarusijai iki šių metų pabaigos pratęsus bevizį režimą Lietuvos piliečiams, politikai svarsto imtis socialinės kampanijos ir įspėti vykstančiuosius apie grėsmes.
  • VERDIKTAS: Vilniaus miesto apylinkės teisme pirmadienį aktorius Ramūnas Rudokas sulaukė gerų žinių – dėl avarijos, kurios metu buvo sunkiai sužalota moteris, teistas žinomas vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jam pavyko netgi išsaugoti teises.
  • KONKURSAS: Inicijuodama naujų spektaklių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, Kultūros ministerija paskelbė kasmetinį Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkursą.
  • SEZONAS: Palangoje per metus poilsiautojai nuperka per milijoną nakvynių, o šiemet jų turėtų atvykti dar daugiau, tikisi vietos valdžia artėjant sezonui.
  • PRIEVOLĖ: Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė, kad Vyriausybė teiks įstatymo pataisas, kuriose bus numatyta prievolė statant naujus visuomeninės paskirties pastatus ar didelius daugiabučius įrengti civilinės saugos priedangas.
  • VEIKLA: Su Rusija visus verslo santykius jau karo pradžioje nutraukę „Kesko Senukai“ sustabdė veiklą Baltarusijoje ir traukiasi iš šios šalies prekybos tinklo OMA akcininkų.
  • CENTRAS: Lietuvos bankas įkūrė Finansų rinkos plėtros centrą - naujas padalinys ieškos būdų, kaip stiprinti finansų rinkos dalyvius ir pritraukti naujų, skatins finansinių technologijų (fintech) bei kapitalo rinkų plėtrą.
  • NUOMONĖ: Po ketvirtadienį vykusių diskusijų dėl Kuršių nerijoje, Alksnynėje, esančio sovietinio memorialo, Neringos valdžia planuoja paklausti gyventojų nuomonės.
  • STATYBOS: Šių metų I ketv. Lietuvoje išduoti 2.168 statybos leidimai – 31,6% mažiau nei tuo pačiu metu pernai.
  • DIVIDENDAI: Daliai valstybės valdomų įmonių per artimiausius trejus metus teks uždirbti didesnę grąžą bei valstybei mokėti daugiau dividendų.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritariate lyčių požiūriu jautraus žiniasklaidos turinio rodymui nepilnamečiams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+1 +9 C

 

+4 +12 C

+10 +13 C

+10 +19 C

 

+15 +21 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s