respublika.lt

Tomo Kruzo pinigai, tikėjimas ir žmonos

(1)
2022 birželio 30 17:00:00
Parengė Milda KUNSKAITĖ

Šis aktorius - viena žinomiausių ir kartu viena paslaptingiausių Holivudo megažvaigždžių. Savo jubiliejinį, 60-ąjį gimtadienį, įtakingas Holivudo olimpo gyventojas pasitinka būdamas vienas daugiausiai uždirbančių aktorių. Tiesa, visus pastarųjų metų gimtadienius jis praleisdavo filmavimo aikštelėje arba montažinėje. O finansinė sėkmė - tik dalis to, apie ką kadaise svajojo mažasis Tomas Kruzas.

×
nuotr. 3 nuotr.
Tomas Kruzas. EPA-Eltos nuotr.

 

Sunki vaikystė

Tomas Kruzas Meipoteris IV (Thomas Cruise Mapother IV), visiems žinomas kaip Tomas Kruzas, pasaulio šviesą išvydo 1962 m. liepos 3-iąją katalikiškoje inžinieriaus elektriko Tomo ir specialiojo lavinimo mokytojos Meri Li (kitų šaltinių duomenimis, moteris buvo aktorė) šeimoje. Sutuoktiniai, be sūnaus, augino dar 3 dukteris. Šeima buvo neturtinga, Kruzai dėl nuolatinio tėvo nedarbo dažnai keitė gyvenamąją vietą. Vaikai buvo auklėjami griežtai, tėvas keldavo prieš juos ranką, būtent todėl vėliau Tomas jį pavadins „mušeika ir bailiu".

Vaikystėje Tomas jautė daugybę kompleksų, o labiausiai išgyveno dėl savo mažo ūgio, nes buvo priverstas bendrauti tik su jaunesniais vaikais. Be to, jis gėdijosi savo pastebimai kreivų dantų. Kaip T.Kruzas sakė ne viename interviu, skurdas, patirtas vaikystėje ir jaunystėje, vaikiški nevisavertiškumo kompleksai ir iširusi tėvų šeima jam sukėlė troškimą siekti tikros materialinės gerovės ir laimingos santuokos.

1971 m. šeima persikėlė į Kanadą ir ten berniukas pradėjo lankyti Roberto Hopkinso mokyklą, kurioje pirmą kartą išėjo į teatro sceną, sukeldamas furorą tarp mokyklos festivalio žiūrovų. Bet po kelerių metų Kruzai išsiskyrė ir berniukas su mama ir seserimis grįžo į JAV. 14-metis vaikinukas galėjo pasigirti mokęsis 15-oje mokyklų, tai, aišku, turėjo reikšmės jo pažangumui moksle, o dar viską komplikavo disleksija (liga, trukdanti žmogui įgyti skaitymo ir rašymo įgūdžių).

Meri Li su vaikais buvo sunku: moteris buvo prapuolusi darbe, o ir Tomas su seserimis nesėdėjo rankų sudėję, vis ieškojo, kur užsidirbti. „Aš nuo aštuonerių metų dirbau. Pjoviau žolę, išvežiodavau picą, ko tik nedariau, kad tik uždirbčiau šeimai nors porą dolerių. Bet po truputį ir taupiau - bilietams į kiną."

Kai būsimajam aktoriui sukako 16-a, mama antrąkart ištekėjo. Vėliau Tomas pripažins, kad patėvis labai mylėjo ne tik mamą, bet ir jį su seserimis.

Tuo laikotarpiu, mokytojui rekomendavus, paauglys Tomas vėl dalyvauja mokyklos spektaklyje, po kurio suvokia, kad nori aktorystei skirti visą savo gyvenimą... „Scenoje pirmą kartą pasijutau laimingas. Pajutau, kad man gali būti komfortiška ir gera. Ir nors anksčiau vienu metu puoselėjau mintį po mokyklos bandyti tapti katalikų kunigu, supratau, kad mano pašaukimas ir mano aistra - aktorystė."

Pranokti save

Gyvenimas ir buvo T.Kruzo kino mokykla: jis vienas kūrė sceneles ir trumpas pjeses, dainavo chore, šoko. Jam pasisekė: 1980 m. persikėlęs į Niujorką, jis iškart pradėjo filmuotis epizodiniuose vaidmenyse. O jau 1983 m. charizmatiškas vaikinas gavo savo pirmąjį pagrindinį vaidmenį filme apie sportą „Teisingi sprendimai". Netrukus sėkmė jaunam aktoriui nusišypsojo dar kartą - jis suvaidino pagrindinį herojų kino juostoje „Rizikingas verslas", po kurio atsidūrė ant aktorių pjedestalo. Filmai „Legenda", „Pinigų spindesys", „Lietaus žmogus", „Asai" tik sutvirtino jo pozicijas. Didžiausią šlovę tuo laikotarpiu jam pelnė juosta „Gimęs liepos 4-ąją" - tragiška istorija apie kareivį, tapusį prisiekusiu kovos už taiką aktyvistu. Už jį T.Kruzas gavo „Auksinį gaublį" ir pirmą kartą buvo nominuotas pagrindiniam Amerikos kino apdovanojimui - „Oskarui".

Kita didžioji sėkmė Tomo laukė 1994 m., kai pasirodė mistinė drama „Interviu su vampyru", kur jo partneris filmavimo aikštelėje buvo jaunas aktorius Bredas Pitas (Brad Pitt). O didžiausia šlovė T.Kruzą užgriuvo po 1996 m. startavusios filmų „Neįmanoma misija" serijos, kuriuose aktorius įgyvendino savo svajonę - suvaidinti superagentą.

T.Kruzas ne tik atlieka pagrindinį vaidmenį. Jis - prodiuseris ir vienintelis žmogus, turintis teisę priimti visus sprendimus: rinktis ir tvirtinti aktorius, režisierius, operatorius. Jis nustato žaidimo taisykles, taip pat sprendžia dėl savo dalyvavimo filmuojant mirtinai pavojingus kadrus, kuriuose net kaskadininkai vengia dalyvauti - juk yra kompiuterinė grafika!

Beje, garsiausi Holivudo kaskadininkai nepaprastai gerbia Tomą ir žavisi jo geležiniais nervais, gebėjimu pasirengti sudėtingiausiems, neįtikėtiniems triukams. Į klausimą, kam jam reikia taip rizikuoti, T.Kruzas šypsosi ir, truputį pagalvojęs, atsako: „Todėl, kad noriu jums visiems suteikti pramogą!" Visi kažkodėl tikisi visai kitokio atsakymo, panašiai kaip „negaliu įveikti noro viską kontroliuoti" ar „negaliu susilaikyti", tarsi būtų kalbama apie tam tikrą psichologinę priklausomybę. Juk, daugelio manymu, kinas Tomui pakeičia tikrąjį gyvenimą.

Paklaustas, ar nebūna baisu, T.Kruzas aiškina: „Kiekviename naujame projekte turiu įrodyti, kad galiu daugiau negu ankstesniame. Toks jau esu. Tai mano mantra. Nuo pirmos dienos kine. Ir mokausi. Aš visada mokausi."

Jo fanatizmas atsiperka - vien dalyvaudamas šitame projekte T.Kruzas įgyvendino svajonę tapti turtingam. Už pirmąją „Misijos" dalį aktorius gavo 70 mln. dolerių, už antrąją ir trečiąją - po 75 mln. Kiek uždirbo už paskutiniąsias serijas, jis nutarė neskelbti. Vėliau aktorius vaidino daugybėje sėkmės sulaukusių filmų: „Plačiai užmerktos akys", „Vanilinis dangus", „Pasaulių karas" ir kt.

Oficialiai - laisvas

O štai sukurti šeimą visam gyvenimui jam nepavyko. Asmeniniame gyvenime jo laukė nuolatiniai pakilimai ir nuopuoliai, o šiuo metu Holivudo žvaigždė oficialiai yra nevedęs.

Aktorius tuokėsi tris kartus, visos jo žmonos - aktorės. Pirmą kartą aktorius 1987 m. vedė Mimi Rodžers (Mimi Rogers). Jų santuoka gyvavo mažiau kaip 3 metus, bet būtent M.Rodžers padarė didžiulę įtaką T.Kruzo gyvenimui, nes jį atvedė į Scientologų bažnyčią. Pati Mimi vėliau scientologų mokymo atsisakė, o T.Kruzas visada tvirtina, kad būtent scientologija padėjo jam tapti tuo, kuo dabar yra, įveikti sunkios vaikystės padarinius ir atsikratyti disleksijos.

Netrukus po skyrybų Tomas filmavimo aikštelėje susipažino su Nikole Kidman (Nicole Kidman) ir faktiškai iškart ją vedė. Pora negalėjo turėti vaikų ir įsivaikino du - dukrą Izabelą ir sūnų Konorą. Bet po 10 metų trukusios iš pažiūros idealios santuokos poros santykiuose prasidėjo krizė, kurią pagilino tai, kad filmo „Vanilinis dangus" filmavimo aikštelėje T.Kruzas susižavėjo ispane Penelope Krus (Penelope Cruz). Romanas buvo audringas, bet truko neilgai. Išsiskyręs su N.Kidman, aktorius ne kartą sakė, kad 10 jų bendro gyvenimo metų laiko laimingiausiais gyvenime, ir kad jam yra skaudu, kad jie su Nikole išsiskyrė nelabai gražiai.

2006 m. T.Kruzas vedė trečią kartą - jauną aktorę Keitę Holms (Katie Holmes), kuri jam padovanojo dukrą Suri. Keletą metų jų šeima buvo daugiausia aptarinėjama pasaulyje, o mergaitė vadinama įtakingiausiu vaiku planetoje. Nors Tomas ir Keitė visur vaikščiodavo kartu, sklido gandai, kad namuose jauna moteris patiria tikrą „scientologinį pragarą". O 2012 m. Keitė šokiravo publiką, panorusi skirtis su Holivudo karaliumi.

Paprastai garsios poros skiriasi kankinamai ilgai, o šiuo atveju viskas baigėsi per 10 dienų: Keitė „be mūšio" gavo teisę viena auklėti Suri ir solidžius alimentus. Mainais T.Kruzo advokatai pareikalavo, kad buvusi sutuoktinė nekalbėtų apie skyrybų priežastis ir 5 metus viešai nesusitikinėtų su gerbėjais. Komentarų nebuvo, tačiau žinovai tvirtino, kad skyrybų priežastis - scientologija, kad Keitė ėmė maištauti, kai vyras panoro į sektos veiklą įtraukti mažąją Suri.

Paskutiniąja Tomo meile dar visai neseniai buvo vadinama britų aktorė Vanesa Kirbi (Vanessa Kirby, populiariame seriale „Karūna" vaidino charizmatiškąją princesę Margaretą). Su Vanesa T.Kruzas filmavosi paskutinėje „Misijos" dalyje, bet neseniai jie išsiskyrė. Kartą Tomas sakė: „Žmonės yra linkę likti kartu saugumo sumetimais. Aš niekada taip nesielgiau nei santykiuose, nei kino versle. Jeigu kas nors neveikia, reikia pažvelgti tiesai į akis ir judėti toliau".

Tik faktai

• Ūgis - 170 cm.

• Hobis: automobilių sportas.

• Pažiūros: aktorius aktyviai skleidžia scientologijos idėjas ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. Taip pat T.Kruzas yra psichiatrijos priešininkas ir apie tai ne kartą užsiminė savo interviu.

• Visuomeninė veikla: Tomas įkūrė „Holivudo švietimo ir raštingumo fondą", kuris neišsilavinusiems suaugusiesiems padeda mokytis skaityti, be to, garsenybė nuolatos bendradarbiauja su įvairiais labdaros fondais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • EKSPORTAS: Taivano Maisto ir vaistų administracijos ekspertai baigė dvi savaites trukusį jungtinį kai kurių Lietuvos kiaušinių, pieno ir žuvies produktų gamintojų auditą - dabar bus sprendžiama dėl galimybės įmonėms savo produkciją tiekti į Taivaną.
  • NUBAUDĖ: Už rūkymą daugiabučių balkonuose trijuose šalies didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – per pusantrų metų nubausta 30 žmonių.
  • BALIONAI: Valstybės valdomai skrydžių valdymo bendrovei „Oro navigacija“ rengiantis atnaujinti skrydžių oro balionais Vilniuje tvarką, oreiviai kritikuoja pakeitimus ir baiminasi oreivystės sostinėje žlugimo.
  • TRANSPORTAS: Neringa viešosios tvarkos užtikrinimui naudos elektrines transporto priemones – tris motorolerius, skelbia savivaldybė.
  • PILIS: Per artimiausius kelerius metus Trakų pilyje už beveik 3,8 mln. eurų lankymui turėtų būti pritaikyta daugiau iki šiol nenaudojamų patalpų, įrengtos papildomas ekspozicijos, tarp kurių turėtų būti ir viduramžių laikų pilėnų tualetai, sako muziejaus vadovė Alvyga Zmejevskienė.
  • REKOMENDACIJA: Atsižvelgdama į nestabilią saugumo padėtį dėl prasidėjusių Izraelio apšaudymų iš Gazos ruožo, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Izraelį ir Palestiną.
  • NOTARAI: Nuteistam Algirdui Paleckiui įsteigus asociaciją „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ Lietuvos notarų rūmai ragina griežtinti tvarką ir peržiūrėti spragų turinčią steigimo sistemą.
  • LIFOSA: Europos Sąjungos sankcijų Rusijai suvaržyta ir laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ veiklą atnaujins sekmadienį, o pirmadienį bus pradėta trąšų gamyba.
  • NUOSTOLIS: Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomos Lietuvos naftos importo ir perdirbimo bendrovės „Orlen Lietuva“ grynasis nuostolis antrąjį ketvirtį siekė 209 mln. USD (rugpjūčio 5 d. kursu – 204,4 mln. Eur) ir buvo 17,1 karto didesnis nei pernai tuo pačiu metu, kai patirtas 12 mln. USD nuostolis.
  • DARBAS: Frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Seimo rudens sesijoje ketina teikti su darbuotojų poilsio ir darbo režimu susijusias Darbo kodekso pataisas - jomis planuojama reglamentuoti, kiek maksimaliai valandų galima būtų dirbti slenkančiu grafiku.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar nepilnamečiams turi būti leidžiama važinėti elektriniais paspirtukais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s