respublika.lt

R.Petrauskytės-Malašičevės gyvenimo metamorfozės

(0)
Publikuota: 2015 vasario 21 18:28:13, Agnė VAITASIŪTĖ-KEIZIKIENĖ
×
nuotr. 5 nuotr.
Rima Petrauskytė-Malašičevė: Savo dukrai stengiuosi kompensuoti tą vyriškąją pusę, kurios nėra, bet nemoku, nes esu moteris. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Prieš septynerius metus populiarumu besimėgaujančios grupės "Mango" pareiškimas, kad grupė išsiskirsto, daugeliui buvo netikėtas. Šiandien grupės lyderė Rima Petrauskytė-Malašičevė (34) prisipažįsta, kad nors priprasti prie "normalaus" gyvenimo buvo sunku, tokio sprendimo ji nė kiek nesigaili. Atvirkščiai, džiaugiasi, kad turėjo progą pažinti save iš naujo ir suprasti, ko nori iš gyvenimo. Pažinti save padėjo ir nauji gyvenimo potyriai - prieš trejus metus Rima ištekėjo ir susilaukė dukters. Tiesa, jos vedybinis gyvenimas nesusiklostė. Tačiau, nepaisant to, atlikėja tvirtina, kad dabar yra laimingiausias jos gyvenimo etapas. Juk dabar ji ne tik laiminga mama, bet ir atsikūrusios grupės "Man-go" lyderė.

 

- Netrukus bus metai, kai po septynerių pertraukos atsikūrė grupė "Man-go". Koks jausmas vėl lipti ant scenos?

- Asmeniškai man atrodo, kad jokios pertraukos net ir nebuvo. Nerimavau tik dėl to, kad ant scenos lipome su nauja komanda. Svarsčiau, kaip mums pavyks kartu dirbti, pajusti vienai kitą. Šimtaprocentis pasitikėjimas savo komandos nariais yra be galo svarbu. Ne veltui skyrėme daug laiko repeticijoms, intensyviai rengėme naują programą, daug laiko leidome kartu. Visa tai pasiteisino. Dabar galiu pasakyti, kad mums pavyko įgyvendinti tai, ką planavome.

- Nebuvo nerimo, kaip jus sutiks publika?

- Ne, nes mūsų pagrindinis tikslas nebuvo įtikti publikai. Atsikūrėme ne dėl to, kad norėjome publikos dėmesio, o dėl savo pačių noro skleisti teigiamą energiją. Nebuvome nei labai stipriai pasiruošusios, nei susikūrusios kokias nors strategijas, kaip tą publiką "imsime", viską padarėme vidinio jausmo vedamos, be jokio plano. Dabar, kai vyksta koncertai, žiūrime, ko reikia publikai, - ar užtenka senų "Mango" dainų, ar reikia naujų, stebime, eksperimentuojame. Kūrybinis procesas vis dar vyksta.

- Kaip šiandien vertinate savo darbą ant scenos, ar pasikeitė požiūris į pramogų pasaulį?

- Pasikeitė ne tik požiūris, bet ir aš pati. Veikla su ankstesne "Mango" grupe ilgainiui buvo tapusi savotišku konvejeriu. Kartais net nebegalėjau adekvačiai įvertinti to, ką darau, kodėl tai darau ir ar man tai patinka. Dabar viskas yra kitaip. Labai džiaugiuosi, kad turiu ir kitą gyvenimo pusę - mamos pareigas, kurios duoda tam tikrą atsvarą sceninei veiklai. Būdama su dukra, pailsiu nuo grupės, o būdama ant scenos pailsiu nuo mamos pareigų. Taip išeina, kad ir vienur, ir kitur yra poilsis. Mėgaujuosi būdama tiek scenoje, tiek namuose. Anksčiau to man trūko. Dabar kiekvienas išėjimas ant scenos yra kaip šventė.

- Ar pats pramogų pasaulis labai skiriasi nuo to, kurį palikote?

- Nors dar nelabai gerai su juo susipažinau, pastebiu teigiamų pokyčių. Pavyzdžiui, neseniai teko dalyvauti "M.A.M.A" apdovanojimuose, mane labai nustebino organizaciniai dalykai, kurių anksčiau nebuvo. Dabar pasirūpinama atlikėjų maitinimu, apgyvendinimu, persirengimo kambariais, vandeniu, geru makiažu, šukuosena. Anksčiau to tikrai nebūdavo.

- Dabar į savo karjerą galite pažvelgti iš šalies. Kokie pavojai tyko pramogų pasaulyje?

- Pavojai tyko tada, kai žmogus į pramogų pasaulį pakliūva labai jaunas. Kai žmogus kaip asmenybė dar nesusiformavo, jį gali paveikti įsivaizduojama šlovė. O dabar aš jokių pavojų nematau.

- Prie ko priprasti buvo sunkiausia pasitraukus nuo scenos?

- Prie labai daug ko. Man labai sunkiai sekėsi adaptuotis prie to paprastesnio gyvenimo. Grupėje "Mango" viską sudėliodavo mūsų vadybininkai, mes buvome tik atlikėjos. Kadangi jie padarydavo visus darbus, grupei išsiskirsčius, mes neįsivaizdavome, kaip kas vyksta. Tų vadybinių žinių trūkumas atsiliepė kitame mūsų gyvenimo etape.

- Sakėte, kad norėjote paragauti to "normalaus gyvenimo". Koks jis jums pasirodė?

- Sunku pasakyti. Išėjusi iš grupės aš iš tikrųjų nežinojau, kas esu ir ką noriu gyvenime veikti. Tam, kad sužinočiau, turėjau kardinaliai pakeisti ne tik gyvenimo būdą, bet ir veiklos sritis, išsiaiškinti, ko noriu. Grupė "Mango" į mano gyvenimą atėjo gana anksti, kai man buvo vos 18 metų. Su ja užaugau, ji mane suformavo tokią, kokia tuo metu buvau. Neslėpsiu, kad buvo visko - ir žvaigždžių liga, ir susireikšminimas. Bet manau, kad to neįmanoma išvengti. Kai esi toks jaunas ir tavęs pasiklausyti ateina tūkstantinės minios, imi pats save aukštinti kitų akyse. Kai baigėme "Mango" veiklą, reikėjo išmokti ir suvokti, kad nebesi scenos žvaigždė, kad tau nebeužteks pasakyti, jog esi iš grupės "Mango". Man tai buvo nelengva. Bet manau, kad nesuklydau priėmusi tokį sprendimą. Buvo labai gera pažinti ir atrasti save iš naujo.

- Ar dabar jau atradote savo kelią?

- Gyvenimas yra labai nenuspėjamas, o aš esu toks žmogus, kuriam nuolat negana. Visko noriu daug. Noriu realizuoti save keliose srityse. Dabar esu mama ir dėl to esu labai laiminga. Turiu grupę "Man-go", bet man vis tiek to neužtenka. Norisi save išbandyti dar kur nors, yra visokių minčių. Bet šitame kelyje, kuriame esu dabar, jaučiu, kad esu savo vietoje.

- Jūsų grupė gyvavo 10 metų. Kokia jūsų sėkmės formulė?

- Sėkmės formulė yra tik darbas ir nieko daugiau. Kai nusprendėme grįžti į sceną, nutarėme, kad neskirsime daug laiko bendravimui su žiniasklaida, dalyvavimui laidose ir pan. Bet iš tikrųjų tai yra neįmanoma. Tai darbo dalis. Net pats nepajauti, kaip visa tai pradeda užimti visą tavo laisvą laiką. Bet kitaip neįmanoma, jei nori rezultato.

- Dabar kuriasi daug naujų grupių, kai kurie išsilaiko vos mėnesį, kiti - metus. Kokias pradedančiųjų klaidas matote?

- Nežinau tikslios formulės, kaip viską padaryti idealiai. Mes rinkomės kelią, pagrįstą darbu. Kiti gal renkasi kitokį, bet nebūtinai blogesnį. Gal toms grupėms, kurios gyvuoja nelabai ilgai, to pakanka, jos jaučia, kad pasiekė tai, ko norėjo. Jei mūsų tikslai didesni, dedame daugiau pastangų. Tad viskas priklauso nuo tikslų - jei tau užtenka figūruoti bulvaruose, demonstruoti savo gražią išvaizdą, o tai, reikia pripažinti, irgi yra darbas, vadinasi, tavo tikslas pasiektas.

- O kaip dėl konkurencijos šiandien? Ar dabar ji didesnė?

- Tiesą pasakius, dar nežinau. Apskritai visa sistema yra pasikeitusi. Yra internetas, retas atlikėjas leidžia kompaktines plokšteles, žmonės turi galimybę klausytis užsienio dainininkų, tad sunku pasakyti, kaip viskas bus toliau.

- Minėjote, kad pasikeitėte ir jūs pati. Kokių naujų savybių atradote savyje?

- Pagrindinis pokytis yra tas, kad pagaliau esu laiminga. Kai žmogus spinduliuoja laime, jis dovanoja ją kitiems. Smagu leisti laiką su tokiu žmogumi.

- Ne paslaptis, kad gyvenime jums teko patirti ir šilto, ir šalto. Kokią didžiausią pamoką iki šiol išmokote?

- Vis dar mokausi ir manau, kad tų pamokų bus dar labai daug.

- Kuriuo gyvenimo etapu buvote laimingiausia?

- Tas etapas yra dabar.

- Kaip suprantu, tam įtakos turi ne tik darbinė veikla, bet ir motinystė?

- Be abejo. Gimus dukrai, labai pasikeitė vertybės. Dabar suprantu, kad tai, kas anksčiau atrodė svarbu, neturi jokios prasmės. Nerimas dėl išvaizdos, dėl kokio nors nepavykusio pasirodymo scenoje - visa tai nebėra reikšminga. Supratau, kad viskas yra labai laikina, išskyrus meilę savo vaikui. Jame labai gerai atsispindi tai, ką į jį įdedi. Jei man kas nors nepavyksta, nelaikau to ilgai, nes matau, kaip tai veikia mano dukrą. Savo vidų stengiuosi laikyti švarų ir sveiką.

- Kokia esate mama?

- Esu labai skysta mama. Gal todėl, kad esu vieniša mama. Savo dukrai stengiuosi kompensuoti tą vyriškąją pusę, kurios nėra, bet nemoku, nes esu moteris. Tas kompensavimas pasireiškia visapusišku jos norų tenkinimu. Nesu griežta. Jai leidžiu ir duodu viską. Tarkim, jei kur nors išvykstu keletui dienų, kai grįžtu, einame į parduotuvę ir viską, ką jos mažas pirštukas parodo, perku. Gal jaučiu tam tikrą kaltę, kad nebuvau su ja. Žinau, kad taip elgtis neteisinga, bet tokia jau esu. Manęs visi net klausia, kam aš ją vis dar nešioju ant rankų, juk jai jau treji. O aš savo dukrą į darželį nunešu, parnešu, ir jei ji tik paprašo, kad pakelčiau, nėra net diskusijos, kad galiu nepakelti. Gal mes eisime lėčiau, gal man bus sunku, bet padarysiu taip, kaip ji nori.

- Gal jau matyti dukrytės muzikiniai gabumai?

- Taip. Darželio auklėtoja jau kalbėjo, kad reikėtų ją pradėti ruošti "Dainų dainelei". Ji gražiai dainuoja ir yra labai artistiška. Bet kitaip ir negalėjo būti. Ji visur eina kartu su manimi, dalyvauja repeticijose, delfinariume, kai filmuojuosi per LRT rodomame projekte "Delfinai ir žvaigždės". Aplink ją visada sukasi daug meniškų žmonių. Man smagu dėl to, kad ji yra artistiška ir pasitikinti savimi.

- Kokie įspūdžiai iš dalyvavimo projekte "Delfinai ir žvaigždės"?

- Tai vienas geriausių projektų, kokiame kada nors dalyvavau. Pirmą kartą išbandžiau tokį dalyką. Iki šiol apskritai "nedraugavau" su vandeniu. Tad turėjau progą nugalėti savo senas baimes, išmokti plaukti. Gavau puikią gyvenimo dovaną pabūti kartu su delfinais. Labai dėl to džiaugiuosi.

- Kokie yra artimiausi "Man-go" planai?

- Yra numatyta daug koncertų. Be to, brandiname naują dainą. Norime, kad ji būtų stipri, o tam reikia laiko. Kol kas dar neišeina išgauti tokio kūrinio, kokio norėtume.

- O ateityje negalvojate apie solinę karjerą?

- Man nesmagu scenoje būti vienai. Buvo tokių minčių, bet man patinka scenoje emocijomis dalintis su kitais. Jau geriau bus mažesnis uždarbis, bet jausiuosi gerai stovėdama ant scenos.

- O ko reikia, kad jaustumėtės ant scenos gerai?

- Geros komandos šalia.


DOSJĖ

Rima gimė 1980 m. rugsėjo 23 d., Klaipėdoje

1998-2008 m. dainavo grupėje "Mango"

Turi Vadybos bakalauro ir teisės magistro išsilavinimus

2008 m. įkūrė kelionių agentūrą "Mango turas", bet verslui žlugus dirbo reklamos bei personalo valdymo srityse; šiuo metu dirba Klaipėdos teritorinėje darbo biržoje

2014 tapo atsikūrusios grupės "Man-go" lydere

Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar, jūsų nuomone, gali visi valstybės vadovai vienu metu būti užsienyje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia oro temperatūra vasarą jums labiausiai komfortiška?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+7 +16 C

+11 +15 C

+8 +17 C

+13 +21 C

+14 +19 C

+20 +22 C

0-5 m/s

0-4 m/s

0-4 m/s