respublika.lt

„Atsarginis“: ką knygoje pasakoja princas Haris

(60)
Publikuota: 2023 vasario 11 12:34:40, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 10 nuotr.
Karališkojoje šeimoje kalbama, jog sutikęs Megan Markl princas Haris pasikeitė. O gal jam tiesiog atsivėrė akys? EPA-Eltos nuotr.

Skandalingoji Sasekso hercogų pora karališkosios šeimos paslapčių a tskleidimą pavertė kone šeimos verslu. Pradėję nuo interviu Oprai Vinfri (Oprah Winfrey) 2021 m., jie toliau stengiasi kurstyti publikos susidomėjimą ir iš to uždirbti. Nespėjo pasaulis atsigauti po „Netflix" dokumentinio serialo, kai knygynų lentynose pasirodė princo Hario memuarai. Iš visko sprendžiant, jis su žmona ir toliau rengiasi krautis milijonus, pasakodami apie patirtas nuoskaudas.

 

2022 m. spalį pasaulis sužinojo, kad princas Haris 2023 m. sausį išleidžia memuarus, kurie nustebins pasaulį. Iki tol internete ir spaudoje ilgai virė diskusijos, daug kas abejojo, ar būsimojo Dž.Britanijos karaliaus brolis ryšis tokiam žingsniui. Bet sutartis yra sutartis, juolab 16 mln. svarų vertės. Būtent tokią sumą Megan Markl (Meghan Markle) vyras iš leidyklos „Penguin Random House" gavo už savo literatūrinę veiklą.

Knyga „Atsarginis" pasirodė iškart 16 kalbų ir pirmosiomis dienomis viršijo visus pardavimų rekordus - parduota apie 400 tūkst. egzempliorių. Triukšmas dėl princo Hario kūrinio, kurį jis parašė ne visai pats, o vadovaujamas „literatūrinio vaiduoklio" Dž.Meringerio, kilo didžiulis, citatos iš jos pasipylė dar iki oficialios pardavimų pradžios. Tokį knygos populiarumą paaiškinti labai nesunku: daugybė žmonių panoro žvilgtelėti už uždarų Bakingemo rūmų durų ir sužinoti, kaip iš tiesų gyvena karališkosios šeimos nariai, na, ir, aišku, paskaityti apie kokias nors pikantiškas, o gal net nepadorias smulkmenas.

Vaikystės nuoskaudos

38 metų princas Haris prisiminimų knygoje tikrai pasakė viską, ką norėjo, ir net daugiau. Knygos puslapiuose jis skaitytojams pasakoja apie savo pergyvenimus, nuoskaudas, sudėtingus santykius su šeimos nariais. Atrodė, kad po interviu Oprai Sasekso hercogai galėjo tuos santykius pataisyti, bet ne - susidaro įspūdis, kad taikytis su karališkaisiais giminaičiais Hariui yra tiesiog nenaudinga, grynai finansiškai. Juk kol publiką domina skandalai ir Britanijos karališkoji šeima, iš to galima uždirbti. O ypač - kai apie gyvenimą rūmuose pasakoja ne kokie nors nežinomi liudininkai, o pats velionės princesės Dianos ir dabartinio karaliaus Karolio III sūnus.

Prieš pasirodant knygai, Haris davė ne vieną interviu. Pasak jo, Dž.Britanijos karališkojoje šeimoje yra žmonių, kurie geltonajai spaudai „nutekindavo" istorijas apie jį ir Megan Markl. Knygai jau pasirodžius, naujai iškeptas rašytojas vėl davė interviu: leidiniui „The Telegraph" jis dar kartą smulkiai išvardijo savo nuoskaudas, patirtas iš artimųjų: su juo buvo elgiamasi kitaip nei su Vilu, jis jautėsi mažiau svarbus. Tikriausiai nuolatiniais pasakojimais šia tema jis bando sukelti simpatiją, bet jam nelabai sekasi. Juk iš šalies ne itin gražiai atrodo, kai žmogus pila purvą ant savo šeimos.

Haris nori kuo skaudžiau įgelti karaliui Karoliui III ir vyresniajam broliui princui Viljamui, ir visos priemonės tam tinka. Jam net užkliuvo Viljamo vaikai; jo nuomone, mažiausiai vieno iš būsimojo karaliaus vaikų laukia jo likimas. Tikriausiai jis turėjo omeny Luisą, jauniausiąjį sūnų. Bet Haris neatsižvelgė į tai, kad jie su broliu augo visiškai kitokioje šeimoje negu Viljamo vaikai.

Kerštas tęsis

Viena knyga Megan sutuoktinis aiškiai nežada apsiriboti. Jis jau prasitarė, kad parašys dar bent tris prisiminimų tomus. Kokias dar paslaptis atskleis nelaimingasis princas, pabėgęs iš ‚spąstų", galima tik spėlioti.

O juk iki susitikimo su M.Markl nerūpestingam plevėsai Hariui viskas tiko. Tačiau jo gyvenime pasirodžius dailiai aktorei, jį tarsi kas pakeitė. Buvo nemažai rašoma apie tai, kad ledi Dianos jaunesniojo sūnaus žvilgsnis apsiblausė, o pats nuolatos atrodo liūdnas ir paniuręs. Neretai teigiama, kad M.Markl tiesiog geba manipuliuoti ir, žinodama Hario silpnybes, gali daryti taip, kad viskas vyktų pagal jos planą. Žinoma, užimti tokią poziciją, kokią dabar užima princas Haris, yra labai patogu. Jis apie savo šeimą, kurią taip norėjo palikti, iš esmės gali kalbėti, ką nori, pasakoti bet ką ir faktus pateikti taip, kaip jam yra naudinga, nes puikiai žino, kad šeima nieko nekomentuos, juolab jam neatsakys.

Taigi, ką tokio skandalingo atskleidė princas savo memuaruose?

Pravardė „Atsarginis"

Knyga ne šiaip sau vadinasi „Atsarginis". Skaitytojas iškart sužino, kad Haris šeimoje buvo „antrarūšis", kitaip negu labiau mylimas sosto įpėdinis, visada būdavęs dėmesio centre. Nemalonią pravardę jis gavo vos gimęs. Jo tėvas tuomet pasakė žmonai, ledi Dianai: „Nuostabu! Pagimdei man įpėdinį ir atsarginį - aš savo darbą atlikau". O Haris širdyje užslėpė nuoskaudą tėvui, nes ta pravardė jam taip ir prilipo.

Dievinamas brolis ir amžinas priešas

Knygoje Haris daug kalba apie brolį ir kartais pats sau prieštarauja. Pavyzdžiui, jis Viljamą vadina mylimu broliu, kuris kartu yra jo pikčiausias priešas. Pasak Hario, jis ir Vilas visada konkuruodavo, o problemos esmė yra ta, kad jie turėjo savo vaidmenis - įpėdinio ir atsarginio.

Lankėsi mamos žūties vietoje

Princas Haris nemažai pasakoja apie savo mirusią mamą. Daugelį „užkabino" istorija apie tai, kaip jis paprašė vairuotojo į tunelį Paryžiuje, kuriame žuvo jo mama, važiuoti tokiu pačiu greičiu, kokiu važiavo Dianos ir jos mylimojo Dodžio automobilis, prieš rėždamasis į atramą. Haris rašo, kad tai buvo viena kvailiausių idėjų, atėjusių jam į galvą per 23 gyvenimo metus. Tunelyje Haris norėjo pajausti nepasitikėjimą ir abejones, juk būtent tokios emocijos jį užplūdo gavus policijos ataskaitas. Bet po tos nakties abejonių nebeliko.

Įkalbinėjo tėvą nevesti Kamilos

Princas Haris nelabai myli tėvo antrąją žmoną Kamilą, kuriai dabar atiteko karalienės konsortės titulas. Jį galima suprasti: juk su ja tėvas apgaudinėjo mamą, ir ji tapo viena iš tėvų skyrybų priežasčių. Bet Viljamas su šia padėtimi susitaikė, o Haris iki šiol jaučia nuoskaudą ir negali (ar nenori) nusiraminti. Haris, kaip rašo knygoje, baiminosi, kad Kamila bus žiauri ir pikta, kokios būna pamotės pasakose, ir kategoriškai nenorėjo antrųjų tėvo vedybų. Todėl jie su broliu pabandė tėvą atkalbėti vesti „kitą moterį".

Skandalas dėl nacių uniformos

Knygoje princas Haris prisimena vieną skandalingą savo margos biografijos faktą. 2005 m. ruošdamasis Helovyno vakarėliui, jis, kaip jam būdinga, neatsakingai sumanė persirengti SS karininku, tik niekaip negalėjo apsispręsti, kokią uniformą rinktis - lakūno ar nacių kareivio. Ir tada jis nusprendė pasitarti su broliu ir jo mergina. Vilas ir Keitė buvo už nacių uniformą ir, pasak Hario, šūkavo, kad tai yra juokinga. Beje, skandalą dėl uniformos Haris vadina viena didžiausių gyvenimo klaidų.

Pajuto praradęs brolį

Pasakodamas apie savo gyvenimą, Haris negalėjo nepaminėti brolio vedybų. Pasak jo, į Vestminsterio abatiją įėjo vienas žmogus, o išėjo kitas. Jam buvo skaudu, kad Viljamas nebebus toks, kaip buvo, kad jie nebeleis laiko kartu, kaip anksčiau. Stebėdamas, kaip jie su Keite išeina iš abatijos, Haris mintimis atsisveikino su broliu.

Megan nemaloniai pajuokavo

2018 m., kai Ketrina laukėsi Luiso, Megan nusprendė pademonstruoti savo humoro jausmą: pajuokavo, kad dėl hercogienės Ketrinos užmaršumo yra kalti hormonai ir vaikiškos smegenys. Toks netaktas vargu ar galėjo patikti Keitei ir labai supykdė princą Viljamą: jis greitai parodė Megan jos vietą, paaiškindamas, kad jos su hercogiene nėra gerai pažįstamos ir tokios artimos, kad galėtų diskutuoti apie šios hormonus. Tai sakydamas, Vilas prikišo smilių prie amerikietės veido, bet ši ramiai nustūmė jo ranką.

Susimušė dėl Megan

Knygoje Haris visiems pranešė, kad Keitė ir Viljamas tiesiog dievina serialą „Kostiumuotieji", kuriame M.Markl vaidino antraeilį personažą Reičel Zein, o kai jis papasakojo, kas yra jo naujoji mergina, tiedu tiesiog išsižiojo iš nuostabos. Bet net būdamas aktorės „gerbėjas", Viljamas nenutylėjo, kad, jo manymu, Hario ir Megan romanas plėtojasi pernelyg greitai. Viljamas iškart pasakė, kad ji yra atžari ir sunkaus būdo. O Haris neabejoja, kad brolis padarė tokią išvadą todėl, kad pikti žurnalistai nuolatos bjauriai rašydavo apie Megan. Į Viljamo žodžius Haris atrėžė, kad šis elgiasi „kaip sosto įpėdinis", bet būsimasis monarchas pasakė tiesiog norėjęs atverti jam akis. Memuarų autorius rašo pasiūlęs broliui vandens, bet šis jį išpylė, čiupo Harį už apykaklės, nutraukė grandinėlę ir pargriovė ant grindų. Haris užgriuvo ant šuns dubenėlio ir susižeidė jo šukėmis.

Nukovė 25 talibus

Haris 10 metų tarnavo kariuomenėje ir du kartus buvo Afganistane. Apie jį spaudoje buvo daug rašoma kaip apie karo didvyrį. Savo knygos puslapiuose jis nusprendė atskleisti, kad nušovė 25 talibus. Haris teigia, kad į kareivius negalima žiūrėti kaip į žmones, kitaip negalėsite jų nužudyti, Jam kareiviai - figūros šachmatų lentoje. Šis pareiškimas neabejotinai yra vienas skandalingiausių knygoje „Atsarginis", sukėlęs britų kariškių pasipiktinimo bangą. Veteranai sako, kad nukautų priešų neskaičiuoja, o tokie princo prisipažinimai gali kelti pavojų jo gyvybei.

Narkotikai ir tekila

Haris nesigėdija rašyti apie savo audringą jaunystę. Pavyzdžiui, vaizdžiai aprašinėja, kaip kadaise vartojo narkotikus. Princas papasakojo, kaip 17-metis uostydavo kokainą ir rūkydavo žolę iš pradžių Itone, o paskui ir Kensingtono rūmuose. Bet jam buvo maža tiesiog papasakoti apie draudžiamas medžiagas, į savo pasakojimą jis įpynė ir žinomus žmones. Pavyzdžiui, aprašo, kaip valgė haliucinogeninius grybus serialo „Draugai" žvaigždės Kortni Koks (Courteney Cox) viloje Kalifornijoje. Ten vyko didelis vakarėlis, o grybus princas užsigerdavo tekila. O dar jis prisipažino, kad buvo įsimylėjęs Kortni.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
14
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (60)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar Lietuvoje jau atidarėte maudynių sezoną?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar mokate rusų kalbą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+13 +22 C

+13 +25 C

+15 +21 C

+25 +28 C

+25 +30 C

+20 +26 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-4 m/s