respublika.lt

Kaimynai gina Europos civilizaciją su Vito TOMKAUS pareiškimunuotraukos (114)

2020 lapkričio mėn. 29 d. 08:36:01
Ričardas ČEKUTIS

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas su savo Lenkijos kolega vakar Budapešte vedė diskusijas dėl ES biudžeto veto, V.Orbanui pasiūlius galimą ginčo sprendimą. O Briuselyje vakar prasidėjo naujojo „migracijos pakto" svarstymas.

×
nuotr. 13 nuotr.
Už Jūsų ir Mūsų laisvę!

 

Interviu Vokietijos savaitraščiui „Die Zeit" V.Orbanas pasiūlė atskirti teisės viršenybės principo laikymąsi nuo bloko atsako į COVID-19 pandemiją. „Šalys, kurioms reikia pagalbos, pinigus nori gauti greitai. Juos jiems ir duokime", - laikraščiui sakė jis, akcentuodamas, kad Vengrija neblokuoja paramos skyrimo nukentėjusioms šalims, kaip mėginama klaidingai aiškinti Briuselyje.

Vakar Budapešte V.Orbanas priėmė savo Lenkijos kolegą Mateušą Moravieckį (Mateusz Morawiecki), aptarti tolesnius žingsnius, šioms šalims formaliai blokavus ES 1,8 trln. eurų dydžio biudžetą ir atsigavimo po koronaviruso planą.

Abi valstybes Briuselis kaltina demokratinių laisvių ribojimu ir pasakoja, esą Vengrijoje bei Lenkijoje nesilaikoma mistinio „teisės viršenybės principo".

Pranešimus apie vyksiančias dviejų valstybių lyderių derybas Vengrijos valstybinei naujienų agentūrai MTI patvirtino V.Orbano atstovas spaudai.

„Į susitikimo darbotvarkę greičiausiai bus įtraukta MFF, Lenkijai ir Vengrijai planuojant koordinuoti derybų pozicijas dėl ES biudžeto", - teigiama tviteryje paskelbtame Lenkijos nuolatinės atstovybės prie ES pranešime, omenyje turint bloko daugiametę finansinę programą (MFF).

M.Moravieckis po biudžeto veto sakė, kad „Europos oligarchija" baudžia silpnesnes ES nares, o tuo metu V.Orbanas sąsają tarp lėšų skirstymo ir vadinamojo „teisės viršenybės principo" pavadino politiškai motyvuotu ginklu, prilygstančiu prieš migraciją pasisakančių vyriausybių šantažui.

Tuo metu Briuselyje vakar prasidėjo naujo „migracijos ir prieglobsčio pakto" svarstymas. Šį paktą pasiūlė Europos Komisija, paaiškinusi, jog taip ketinama „į europinę migracijos ir prieglobsčio politiką įnešti daugiau solidarumo, kuris yra viena iš kertinių ES vertybių". Tokios „vertybės" sukėlė neigiamą ne tik vengrų bei lenkų, bet ir Pietų Europos valstybių reakciją, nes įtariama, jog vėl ketinama Europos šalims padalinti vadinamuosius „pabėgėlius", kurių perteklius susikaupė turtingiausiose Bendrijos šalyse. Manoma, kad ir Vengrijos bei Lenkijos lyderiai vakar vykusiame susitikime derino savo pozicijas ir šio pakto klausimu.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Audrius BUTKEVIČIUS:

Jeigu mes turėtume save gerbiančią Lietuvos Respublikos vadovybę, tai ten tarp mūsų senų istorinių sąjungininkų lenkų ir vengrų turėtume sėdėti ir mes. Esame istorinės valstybės, gynusios Vakarų Europą nuo įvairių vandalų antplūdžių, kartu stabdydamos turkus ties dabartine Austrijos sostine Viena... Tad senosios geopolitinės schemos yra patikrintos laiko, todėl aktualios ir šiandien. Skirtingai nei vokiečiai ar prancūzai, kurie išpirkinėja savo istorines nuodėmes, įsileisdami įvairaus plauko nelegalius migrantus ir negindami savo žmonių interesų, mes sau to leisti negalime.

Antra vertus, pasirašydami stojimo į ES sutartį, mes nepasirašėme ir nedavėme įžadų įsileisti migrantų ordų mums primetamomis sąlygomis, taip pat nedavėme įžadų naikinti savo tautą, įvesdami 72 lytis ar įvairios propagandos pagalba prievartaudami savo vaikus keisti lytį... Europos Sąjunga, į kurią Lietuva stojo už skalbimo miltelius, naudojant šlykščias rinkimines machinacijas, tuo metu mums nepateikė išankstinio reikalavimo pakeisti vaikų lytis ir todėl visi bandymai spekuliuoti „žmogaus teisėmis" neturi nieko bendra su tuo susitarimu, kuris iš mūsų pusės buvo daromas.

Briuselio įsivaizduojama „teisės viršenybė", taip pat nieko bendra neturi su žmonių darkymu. Noriu dar kartą akcentuoti: žmogaus teisės pirmiausia reiškia teisę būti vyru arba moterimi, tai yra vaiko teisė augti normalaus vyro ir normalios moters šeimoje, o ne tarp iškrypėlių. Vaikas, parduodamas į iškrypėlių irštvas, kurios tų pačių ideologinių propagandistų vadinamos „šeimomis", taip pat turi žmogaus teises. Gali taip nutikti, jog dėl šito mažo žmogaus teisių normalūs žmonės bus priversti kautis, jeigu reikia - ir ginklu. Tai turi tiesioginį ryšį ir su vengrų bei lenkų, kurie atmeta tokius iškrypimus, demonizavimu.

Akivaizdu, jog žmonės, susitinkantys Davoso forumuose ir bandantys paversti ES bei JAV nauju „socialistiniu rojumi", yra pasiruošę laužyti senosios tradicinės visuomeninės sanklodos stuburą. Tai yra daroma, primetant žmonėms absurdiškiausias idėjas, pavyzdžiui, kaip ką tik mūsų aptartą vaikų atidavimą auklėti psichiškai nestabiliems ir net savo lyties nepajėgiantiems suvokti asmenims. Taip pat tai daroma, primetant mums visiškai svetimos kultūros žmones, kurie nesugeba priimti mūsų gyvenimo sanklodos ir tradicijų.

Vito Tomkaus pareiškimas: Ką atsakyti į signataro Audriaus Butkevičiaus retorinį klausimą: "Jeigu mes turėtume save gerbiančią LR vadovybę?.." Atsakymas aiškus. O jeigu paklausčiau ne retoriškai: "Ar mes turime save gerbiančią visuomenę, kuri nebūtų abejinga kaimyninėms šalims, kovojančioms už tradicines šeimas?" Ar pamenat laikus, kuomet visos tautos sutartinai deklaravo šūkį: "Už jūsų ir mūsų laisvę!". Štai dėl ko sąmoningi piliečiai privalo mitinguoti. Apie tai visuose savo laikraščiuose paskelbčiau. Nes ginti savo artimą yra daug lengviau, nei gintis pačiam. O ką šiandien veikia opozicija, kuri tokiais atvejais turėtų skatinti visuomenės pilietiškumą? Negi mūsų Tautos vedliai, filosofai ir mąstytojai, suaktyvėja tik prieš rinkimus? Negi nemato, kad Europarlamento biurokratai šantažuoja dar nepraradusias savo sąžinės ES nares? Tuo pačiu įsitikintume, kiek mūsų tarpe dar yra aktyvių piliečių, gebančių už save pastovėti ne tik virtualiame, bet ir realiame gyvenime, o politikai gautų progą įrodyti, žodžiais ar darbais Tėvynę myli. Negi man dabar reikės nusižeminus eiti pas Tapiną ir jį pasamdyti, kad padėtų sukviesti žmones į solidarumo mitingą?

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (114)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • BE PANIKOS: iš viso Lietuvoje priskaičiuotos 2554 mirtys nuo koronaviruso (1225 moterys, 1329 vyrai); skelbiame mirčių statistiką pagal amžių: 20-29 metai - 3, 30-39 metai - 12, 40-49 metai - 36, 50-59 metai - 211, 60-69 metai - 427, 70-79 metai - 699, 80-89 - 918, 90-99 - 243, 100-109 - 5 žmonės.
 • NEVERYGINĖ STATISTIKA: per praėjusių metų lapkritį Lietuvoje mirė 4329 žmonės (2019-aisiais per tą patį laiką mirė 2906 žmonės), iš jų nuo kraujotakos sistemos ligos – 2199; nuo piktybinių navikų - 670; DĖL „COVID-19“ – 578 ŽMONĖS; kitos mirties priežastys - 378; virškinimo sistemos ligos - 182, išorinės mirties priežastys - 131; kvėpavimo sistemos ligos - 96; infekcinės ir parazitinės ligos - 63; tyčiniai susižalojimai ar savižudybės - 32.
 • „RESPUBLIKOS” LEIDINIAI” SIŪLO DARBĄ: „Respublikos“ naujienų portalas stiprina savo jėgas ir ieško kalbos redaktoriaus (-ės) ir portalo administratoriaus (-ės).

 • APKLAUSA: 51 proc. gyventojų ir 62 proc. verslininkų pasitiki vartotojų teisių apsauga – geriausias vertinimas nuo 2010-ųjų.

 • SIŪLO: Sostinės savivaldybė siūlo atsisakyti rezervuotų automobilių stovėjimo vietų.

 • GOOGLE: penktadienį pagrasino pasitraukti iš Australijos rinkos, jei šalyje būtų priimtas įstatymo projektas, reikalaujantis bendrovės mokėti už žiniasklaidos turinį.
 • AVARIJA: Kalvarijos savivaldybėje per ketvirtadienio rytą įvykusią avariją susidūrė du vilkikai, žuvo abiejų vairuotojai.
 • EISMO SĄLYGOS: visoje Lietuvoje eismo sąlygas sunkina plikledis.
 • SUTRIKIMAI: savaitgalį SEB banke bus atliekami planiniai informacinių sistemų profilaktikos darbai, todėl naktį iš penktadienio į šeštadienį galimi sutrikimai naudojantis kai kuriomis banko paslaugomis.
 • ŽEMĖS DREBĖJIMAS: ketvirtadienį Ramiajame vandenyne, į pietus nuo Filipinų, Indonezijai priklausančių Talaudo salų rajone, įvyko 6,6 balo žemės drebėjimas.
 • NELAIMĖ: Niujorko valstijoje, netoli Ročesterio, sudužus Nacionalinės gvardijos sraigtasparniui, žuvo trys kariai, pranešė vietos žiniasklaidos priemonės ir teisėsauga.
 • NUOSTOLIAI: JAV oro linijos „United Airlines“ per ketvirtį patyrė 1,9 mlrd. dolerių nuostolių, bendrovė prognozuoja prastą 2021 m. pradžią.
 • SKAIČIAI: mirčių nuo COVID-19 skaičius JAV viršijo Antrajame pasauliniame kare žuvusių karių skaičių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. GODOS PRIE SUSKILUSIOS „GELDOS”
2. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
3. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
4. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
5. Vitas TOMKUS: JUOKAI JAU BAIGIASI, arba TEGYVULIUOJA PIDERALDEMOKRATIJA!
6. Globalistai atims mamą ir tėtį
7. Po vakcinos nuo COVID-19 - mirtis
8. N.Venckienė: Jie teisia, o aš vaidinu, kad tikiu
9. Algimantas Rusteika: Bakalaurų vyriausybė pasiilgo Rusijos
10. Po vakcinos nuo COVID-19 - mirtis
11. Globaliame pasaulyje nekorektiška vadintis lietuviu
12. Laukėt, kad Dulkys virusą patvarkytų?
13. Didina pensijas, o jos vis nekyla (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
14. Ką jie dabar pasakytų žuvusiųjų artimiesiems?
15. Prieš 30 metų dėl laisvės buvome pasiruošę viskam
16. Nesiskiepysi nuo COVID-19 - greitai lėksi iš darbo?
17. Trečias bandymas padaryti V.Landsbergį... prezidentu
18. O.Strikulienė: KAPITOLIJAUS ŠTURMĄ INICIJAVO NE TRAMPAS
19. O jeigu karas?
20. Policijos veteranai užsigeidė privilegijų
21. Vitas TOMKUS: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vakarams bus labai blogai, Lietuvai - tik blogai
23. Zigmas Vaišvila: Siaubiamiškio pasaka Nr.2 („Siaubiamiškio pasakų kūrėjas ir jo alaviniai kareivėliai")
24. Užkalti karstai kelia dar daugiau įtarimų (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
25. Lengviau sukurti vakciną nuo Covid-19, nei ištirti bylą (su Vito TOMKAUS trigrašiu)

Dienos klausimas

Ar taupote pinigus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar karantinas pakeitė Jūsų apsipirkimo įpročius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1   0 C

+1 +2 C

 

 0 +1 C

+3 +4 C

 +4 C

 

+1 +2 C  

1-5 m/s

  0-5 m/s

 

0-2 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2158 PLN - 4.5284
RUB - 89.6369 CHF - 1.0773
GBP - 0.8863 NOK - 10.2513

Nuorodos