respublika.lt

DIDYSIS ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS: kai kyla Tauta - priešas krenta interviu su ARTŪRU ORLAUSKU (136)

2021 kovo 02 09:40:15
Olava STRIKULIENĖ

Seimo pavasario sesijoje valdantieji ketina ratifikuoti Stambulo konvenciją, nukreiptą prieš tradicinę šeimą, įteisinti vienos lyties partnerystę ir taip sujaukti 1992 m. Tautos referendume priimtą Lietuvos Konstituciją. Tačiau visuomenė, kurioje tik 8 proc. pritaria vienos lyties santuokoms, dar nesiruošia pasiduoti. Asociacija Kauno forumas, bendrovės „Autoridas" vadovas Raimondas Grinevičius, inicijavęs 350 tūkst. parašų surinkimą dėl Tomo Vytauto Raskevičiaus atstatydinimo iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto, portalai Respublika.lt bei kiti neabejingi piliečiai jau buria bendraminčius į „Didįjį šeimos gynimo maršą 2021".

×
nuotr. 4 nuotr.
Didysis šeimos gynimo maršas. Arūno Bernacko koliažas

 

Visus prisidėti prie organizuojamo „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021" ragina ir humoristas, renginių vedėjas, žinomas visuomenininkas, politikas Artūras Orlauskas. Paskutinę vasario dieną feisbuke ir youtube.com kreipęsis į žmones, jog būtina ginti Lietuvos Respublikos Konstituciją, kuri skelbia, jog Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės konstitucinę santvarką. Pavyzdžiui, į Konstitucijos 38 straipsnį, kuris skelbia, jog santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Būtent vyro ir moters. O dabar Lietuvoje vykdoma agresyvi antikonstitucinė propaganda, todėl taikaus maršo tikslas - atkreipti vertybėse pasiklydusios Seimo daugumos dėmesį, kad Tauta turi teisę ginti Konstitucijoje įtvirtintas mūsų vertybes. Tautos patvirtintas 1992 m. referendume.

Na ir kaip buvo sureaguota į A.Orlausko raginimą socialiniuose tinkluose? Ogi, visaip. Bet dauguma žmonių, anot A.Orlausko, jį palaikė:

„Labai daug atsiliepimų. Atgarsis didžiulis iš Anglijos, Norvegijos, Airijos. Sako: mes, Norvegijoje esantys lietuviai, taip pat norėtume į „Didįjį šeimos gynimo maršą" iš Norvegijos atvažiuoti, kaip nors prisidėti.

Australijos lietuviai taip pat maršo idėjai pritaria.

Lenkijoje gyvenantys lietuviai sakė, kad prie sienos su vėliavomis stovės. Lenkijos lenkai irgi žada prisijungti.

Nesu pagrindinis šio organizuoto visuomenės pasipriešinimo koordinatorius, bet per pirmąsias mano įrašų paskelbimo valandas ėmė rašyti šimtai, tūkstančiai, klausia, kaip galėtų finansiškai prisidėti. Jau siunčia pinigus į asociacijos Kauno forumas nurodytą sąskaitą. Kas - penkis eurus, kas - dešimt, penkiasdešimt ar šimtą. Viena šeima pervedė šimtą eurų, atsiuntė bankinio pavedimo kopiją, o vėliau - dar šimtą atsiuntė. Sako: mes jauna šeima, norime prisidėti.

Žmonės jau suprato, koks melo fabrikas yra suburtas propaguojant Stambulo konvenciją. O ja abejojantys yra slopinami. Neabejoju, jog ir toliau bus stengiamasi Stambulo konvenciją ratifikuoti.

Aš tuos Stambulo konvencijos palaikytojus žurnalistus vadinu „pimpačkiukais". Jie yra tik našlaičiai, didžiojo žaidimo šuniukai. Nei įkąsti gali, nei įbauginti, tik aploti. Kad šeimininkas jiems numestų „skanuką". O kai už tą „skanuką" atidirbs, patys taps kitomis šeimininko aukomis. Taip visada būna.

Žmonės, pritariantys maršui, tiki, kad valstybę dar galima sugrąžinti į demokratines vėžes. Nes jau susiduria su bolševikine diktatūra. Valdantieji veikia kaip bolševikiniai komisarai su odiniais paltukais. Jie net nesuvokia, ką daro, nes blaivus protas jau atrofavosi."

- Kaip manote, ar valdžia, prisidengusi pandemija, nesutrukdys maršui?

- Neabejoju, kad trukdys. Bet kai šventėme Vasario 16-ąją - automobilių kolona važiavo Vilniuje. Važiavo daugybė mašinų - ir pasipriešinimo nebuvo. Policija nedrįso imtis priemonių. Mes taikiai ateisime su vėliavomis.

- Žadate, jog Vingio parke bus koncertuojama. Tačiau kai kurie mūsų dainorėliai jau puolė keikti kunigus, kurie viešai ragina žmones pasisakyti prieš Stambulo konvenciją.

- Yra dvaro artistų. Jie dabar per pandemiją sėdi „ant bado", džiaugiasi, kad valdžia jiems numeta tris grašius ir už juos kitaminčius aploja.

Pagrindinis maršo akcentas - ne koncertas. Jis - tik muzikinis „relaksas" kartu visiems padainuoti populiarias dainas. Turiu vilties, kad prie mūsų prisijungs Eurika Masytė iš Airijos su daina „Laisvė", Arvydas Vilčinskas su „Grįžtu namo", kiti, savo dainomis mus įkvėpę Sausio 13-ąją, kėlę mūsų dvasią. Tai normalūs, blaiviai mąstantys atlikėjai.

Tačiau pagrindinis dalykas - parodyti mūsų jėgą Seimui. Kad žmonės nepakęs šito „bardako". Vasario 16-ąją važiavo šimto automobilių kolona. Dabar bus daugiau nei tūkstantis.

- Ar neišsigąs? Žmonės drąsūs socialiniuose tinkluose, bet į gyvus protestus susirenka tik pensininkai.

- Bijo kai kurie Seimo nariai, todėl turime juos palaikyti.

Bet ko bijoti? Sovietų Sąjunga buvo didesnis, baisesnis monstras, bet kai pakilo Tauta, neatlaikė ir subyrėjo. Kokia panika buvo kilusi Seime dėl 350 tūkst. parašų, reikalaujančių pašalinti iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto Raskevičių. Kai kurie šachmatininkai save apžaidė. Jų durnumui nėra ribų.

- Bet kol jūs ruošitės maršui, Seimas gali ratifikuoti Stambulo konvenciją ir šaukštai bus popiet?

- Nemanau, kad jie taip darys, nes pavieniais automobiliais gali atvažiuoti ir sudaužyti jiems langus.

Kažkas, norėdamas savo anūkėliui su visais baudžiauninkais padovanoti ne tik partiją, bet ir valdžią, nori pakišti po tanku Ingridutę. Anūkėlis - šone, žiūri į Maskvą, o Ingridutė groja pirmu smuiku. O jei ratifikuos Stambulo konvenciją, pakeis Konstituciją, vienas senelis tada sakys - išdavikė! Vyti ją lauk! Konservatoriai per tris mėnesius jau sugebėjo susimauti, tad šansų būti valdžioje antrai Seimo kadencijai jie neturi. Normali krikščioniška partija turėjo užstoti puolamą kunigą Algirdą Toliatą, bet tyli.

Manau, kad pinigai į Laisvės partijos projektą yra įdėti labai dideli, o jei išmeta Raskevičių, subyra valdančioji koalicija...

- Tai kada iš Klaipėdos į Vilnių pajudės „Didysis šeimos gynimo maršas 2021"?

- Manau, balandžio ar gegužės mėnesį. Ir pandemija mūsų nesulaikys.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (136)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SALVĖS: patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 +6 C

+5 +9 C

 

+2 +9 C

+11 +17 C

+4 +15 C

 

+5 +7 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-6 m/s

       

Nuorodos