respublika.lt

Konfiskuotas mafijos boso turtas, kurio vertė viršija 200 mln. eurų

(2)
Publikuota: 2026 gegužės 28 17:53:00,
×
nuotr. 1 nuotr.
Italijos valdžios institucijos konfiskavo turto už daugiau nei 200 mln. eurų, kuris, kaip įtariama, yra susijęs su dabar mirusio nusikalstamos organizacijos „Cosa Nostra“ boso Matteo Messinos Denaro mafijos imperija. ANSA nuotr.

Italijos valdžios institucijos konfiskavo turto už daugiau nei 200 mln. eurų, kuris, kaip įtariama, yra susijęs su dabar mirusio nusikalstamos organizacijos „Cosa Nostra“ boso Matteo Messinos Denaro mafijos imperija ir narkotikų kontrabandos tinklu, ketvirtadienį pranešė finansų policija.

 

 

Kaip pranešė valdžios institucijos, per keliose šalyse surengtą didelio masto operaciją buvo sulaikyti trys asmenys.

M. Messina Denaro buvo suimtas Sicilijoje 2023 m. sausį. Būdamas organizacijos „Cosa Nostra“ vadovu, jis daugiau nei tris dešimtmečius buvo vienas iš labiausiai ieškomų nusikaltėlių Italijoje.

Jį pražudė sprendimas kreiptis į kliniką dėl vėžio gydymo. Praėjus aštuoniems mėnesiams po arešto, jis, taip ir nesulaukęs teismo, būdamas 61 metų amžiaus mirė kalėjime.

Pasak valdžios institucijų, neseniai įvykusios kratos buvo surengtos vykstant tyrimui dėl pinigų plovimo, susijusio su narkotikų kontrabandos operacijomis, kuriose, kaip įtariama, dalyvavo M. Messina Denaro.

Šie pinigai buvo sukaupti perinvestuojant lėšas, nuo praėjusiojo amžiaus devintojo dešimtmečio keliose Europos ir kitose šalyse gautas iš neteisėtos prekybos narkotikais.

Tyrėjai nustatė aštuonias įmones, kurios, kaip manoma, yra susijusios su šiuo tinklu. Be to, jie aptiko šioms įmonėms priklausančio nekilnojamojo turto – aukso ir prabangių namų pačiose prestižiškiausiose Ispanijos Kosta del Solio vietovėse.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar Lietuvoje reikalingas visuotinis šaukimas į kariuomenę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar seksite Pasaulio futbolo čempionatą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+7 +13 C

+6 +12 C

+6 +13 C

+11 +17 C

+14 +18 C

+15 +20 C

0-8 m/s

0-7 m/s

0-3 m/s