respublika.lt

Mažėja pagalba ukrainiečiams

(84)
Publikuota: 2026 gegužės 29 13:20:56,
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

ES narės griežtina pabėgėlių iš Ukrainos apsaugos taisykles, praneša „The European Conservative".

 

„Europos šalių vyriausybės pradėjo pripažinti, kad ilguoju laikotarpiu finansiškai skubios pagalbos Ukrainos pabėgėliams sistemos išlaikyti nepavyks", - teigiama publikacijoje.

Vokietija iš esmės peržiūrėjo paramos politiką ir gerokai sumažino išmokas.

Lenkija atvykėliams įvedė reikalavimą susirasti darbą, o Airija netgi pradėjo mokėti premijas už savanorišką grįžimą į Ukrainą.

Dabar prie pastarųjų prisijungė Čekija.

Čekijos ministrų kabinetas Parlamentui išsiuntė įstatymo pataisas, numatančias šalyje esantiems Ukrainos piliečiams laikinosios apsaugos suteikimo sąlygų griežtinimą.

Jeigu joms bus pritarta, laikinoji apsauga nebebus taikoma asmenims, esantiems už Šengeno erdvės daugiau nei 30 dienų. Jos nebegaus pabėgėliai, išsiųsti dėl kriminalinių ar administracinių nusižengimų.

Laikinąją apsaugą turintiems užsieniečiams VRM nebeišduos kelionės asmens tapatybės kortelių ir pasų. Tai anksčiau buvo įmanoma įrodžius, kad asmuo negalėjo gauti kelionės dokumentų savo šalies institucijose.

Paradigmos pokyčiui įtakos turėjo ir bendrijoje ryškėjanti ekonominė krizė, daranti neigiamą poveikį darbo rinkai.

Dėl to didėja pragyvenimo kaštai, o milijardų eurų išlaidos migrantams tampa vis sunkiau pateisinamos.

Eurostato duomenimis, bendras pabėgėlių iš Ukrainos skaičius 2026 m. kovą siekė 4,33 mln. žmonių.

Nepaisant laipsniško prieglobsčio prašytojų skaičiaus mažėjimo, iš Ukrainos išvykstančių asmenų srautas nesustoja.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
69
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (84)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar turite atsidėję grynųjų pinigų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar seksite Pasaulio futbolo čempionatą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +12 C

+4 +14 C

+8 +15 C

+14 +18 C

+17 +22 C

+15 +21 C

0-7 m/s

0-3 m/s

0-4 m/s