respublika.lt

A.Žukausko žviegiančiais išvadinti tėvai kreipėsi į Seimą (47)

2021 vasario 22 18:34:26
Justina GAFUROVA

„Vakaro žinios" šeštadienį rašė, kad buvęs VU rektorius, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūro Žukauskas, kolegei parlamentarei pasiūlius į komitetą pakviesti dėl lytinio ugdymo mokyklose suinteresuotas organizacijas, pirmininkas atrėžė: „Aš nežadu kviesti žmonių, kurie žviegia, kad negalima tvirtinti Stambulo konvencijos." Žviegiančiais išvadintos tėvų organizacijos prašo Seimo vadovybės pradėti tyrimą dėl tokio komiteto pirmininko elgesio.

×
nuotr. 1 nuotr.
Artūras Žukauskas. Stasio Žumbio nuotr.

 

Organizacijų pasirašytas kreipimasis adresuotas Seimo valdybai, frakcijoms, Etikos ir procedūrų komisijai. „Lietuvos tėvus ir šeimas atstovaujančias organizacijas papiktino LR Seimo nario, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Artūro Žukausko elgesys ir jo komentarai apie Lietuvos tėvus ir šeimas atstovaujančias organizacijas, kurie buvo pasakyti 2021 m. vasario 17 d., nuotolinio Švietimo ir mokslo komiteto posėdžio metu svarstant kitos savaitės posėdžio darbotvarkę.

Manome, kad toks LR Seimo nario elgesys nėra etiškas ir nėra suderinamas su LR Seimo nario, o juo labiau su Seimo komiteto pirmininko statusu. Tokiais savo veiksmais jis žemina Seimo nario vardą ir diskredituoja LR Seimo reputaciją visuomenės akyse", - rašoma kreipimesi.

Organizacijos atkreipia dėmesį, kad duodamas Seimo nario priesaiką, Artūras Žukauskas prisiekė gerbti ir vykdyti Lietuvos Konstituciją ir įstatymus, o taip pat tarnauti demokratijai: „Su Lietuvos Konstitucijos gerbimu ir tarnavimu demokratijai nėra suderinamas toks Seimo nario elgesys, kai jis, remdamasis išankstinėmis nuostatomis, subjektyviai ir selektyviai sprendžia, kas iš suinteresuotų asmenų gali ir kas negali dalyvauti nagrinėjant klausimą komitete, taip pat juos viešai įžeidinėja dėl jų turimų įsitikinimų.

Seimo nariai eidami pareigas turi vadovautis Lietuvos Respublikos Konstitucija, kuri sako, kad įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.

Taip pat, kad žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti ir „žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu." Šios konstitucinės nuostatos, be kitų dalykų, reiškia ir tai, kad asmenys negali būti persekiojami ar diskriminuojami dėl savo įsitikinimų, dėl to negali būti apribotos įstatymų jiems suteiktos teisės ir galimybės, įskaitant ir tas, kurias jiems - asmeniškai kaip piliečiams, ar kolektyviai, kaip piliečių asociacijoms - garantuoja LR Seimo statutas ir LR Teisėkūros pagrindų įstatymas."

Organizacijų atstovai primena, kad LR Seimo statutas, reglamentuodamas LR Seimo komitetų darbo tvarką, nustato, kad Seimo komitetas, atlikdamas parlamentinę kontrolę arba nagrinėdamas gautus kreipimusis, gali kviestis į komiteto posėdžius „visuomeninių organizacijų atstovus, o organizuodamas komitete klausymus, net ir privalo kviesti suinteresuotų institucijų ir visuomenės grupių atstovus.

Pagal Statutą šią funkciją įgyvendina komiteto pirmininkas, kuris atstovauja komitetui santykiuose su kitomis valstybės institucijomis bei visuomeninėmis organizacijomis, jis kviečia dalyvauti komiteto posėdžiuose reikalingus asmenis. „Tačiau Statutas nesuteikia teisės komiteto pirmininkui vienašališkai, subjektyviai ir selektyviai, remiantis turimomis išankstinėmis nuostatomis, nuspręsti ką kviesti, o ką nekviesti į komiteto posėdį. Šiuo konkrečiu atveju, komiteto pirmininko įvardintos organizacijos ir iškėlė klausimą dėl Sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programos įgyvendinimo", - sako šeimų atstovai.

Kreipimesi taip pat pažymėta, Seimo narį jo veikloje saisto ne tik Konstitucija ir Seimo statutas, bet ir Valstybės politikų elgesio kodeksas, kurio tikslas „skatinti valstybės politikų atsakomybę už savo veiklą ir atskaitomybę visuomenei.

„Mūsų įsitikinimu, LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas, išreikšdamas nepagarbų ir išankstiniu nusistatymu paremtą požiūrį į tėvus ir šeimas atstovaujančias organizacijas, bei išsakydamas ketinimą dėl jų turimų įsitikinimų nekviesti jų į komiteto posėdį, šiuos Kodekse įtvirtintus politikų elgesio principus pažeidė", - teigia šeimų organizacijos.

Todėl, remiantis Statuto 32 str. 1 d. 14 p., 33 str. 3 d., 78 str. 3 d. 3 p. prašome Seimo valdybos:

• Nagrinėti klausimą dėl Artūro Žukausko tinkamumo eiti Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pareigas;

LR Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos ir (ar) LR Laisvės partijos frakcijos:

• Kelti klausimą Seimo valdyboje dėl Artūro Žukausko tinkamumo eiti Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pareigas;

• kreiptis į LR Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad būtų išnagrinėtas klausimas dėl LR Seimo nario ir Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Artūro Žukausko padarytų Seimo statuto ir kitų teisės aktų bei etikos pažeidimų.

LR Seimo Etikos ir procedūrų komisijos:

• savo iniciatyva inicijuoti tyrimą dėl LR Seimo nario ir Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Artūro Žukausko padarytų Seimo statuto ir kitų teisės aktų bei etikos pažeidimų.

Lietuvos tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas

Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos vadovė Violeta Vasiliauskienė

Laisvos visuomenės instituto vadovė Diana Karvelienė

Sąjungos „Vardan Šeimos" pirmininkė Edita Morkūnienė

Mokymosi šeimoje asociacijos pirmininkė Agnė Kundrotienė

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (47)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PADARINIAI: pietinėje Belgijos dalyje – prancūzakalbėje Valonijoje – prasidėjo šiukšlių krizė - po smarkių potvynių, kilusių liepos 14-16 dienomis, regione perpildyti visi sąvartynai, ir statybinių šiukšlių kalnai ėmė dygti nenaudojamoje automobilių magistralėje A601.

  • KOVA: antradienį Graikijos ugniagesiai kovoja su dideliu miško gaisru šiauriniame Atėnų priemiestyje, jo dūmai juntami šalies sostinėje - ugnis šėlsta Dioniso municipaliteto miško masyve, netoli Galinio kaimelio, rajone tarp Stamatos ir Rodopolio gyvenviečių.
  • STIPRUS: pirmadienį Indonezijoje, prie Sulavesio salos pakrantės, įvyko 6,2 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, tačiau perspėjimų dėl cunamio grėsmės nebuvo.
  • KOSMOSE: šeštadienio vakarą virš pietinės Norvegijos naktinį dangų nušvietė didelis meteoritas, sukėlęs bangą pranešimų net iš Švedijos apie pastebėtą dangaus kūną, pranešė vietos žiniasklaida.
  • SIAUTĖJA: miškų gaisras, kilęs už maždaug 100 km į vakarus nuo Barselonos, sunaikino 1 100 hektarų miško ir dirbamos žemės, sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Katalonijos miškų komisija.
  • GĄSDINO: Filipinus šeštadienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau jis įvyko giliai po žeme, todėl vietos pareigūnai teigė nesitikintys daug žalos.

  • SKĘSTA: potvyniams apėmus dalį Vidurio Kinijos teritorijos, penktadienį, pasitelkiant savadarbius tiltus, buvo evakuojami kaimų gyventojai - tai daroma dėl šalies rytinės pakrantės link artėjančio taifūno, kuris gali sukelti dar didesnius potvynius.
  • TRANSPORTAS: Europoje antrą šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padvigubėjo naujų elektra varomų transporto priemonių pardavimai, penktadienį nurodė Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).
  • ATIDARYMAS: Grikapalyje penktadienį buvo atidaryta didžiausia pagal pagamintos vienoje vietoje elektros kiekį nutolusi saulės elektrinė Lietuvoje, kurios galingumas yra 3,35 MW - platforma nuo jau egzistuojančių skiriasi tuo, kad „SoliTek“ modernių technologijų dėka vartotojams užtikrinama 35-40 proc. efektyvesnė elektros generacija ir dvigubai mažesnė kaina už elektros energiją.
  • KROVINIAI: Kauno intermodaliniam terminalui (KIT) prisijungus prie europinės vėžės, Lietuvos krovinių vežėjams atsivėrė  naujos galimybes gabenti krovinius traukiniais iš Europos ir į ją, išvengiant sustojimo pasienyje su Lenkija ir krovinių perkrovimo.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikia kaliniams, priklausomiems nuo narkotikų, vietoj pagalbos dalinti švirkštus ir adatas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+15 +19 C

+12 +18 C

 

+11 +17 C

+17 +20 C

+18 +21 C

 

+18 +21 C

0-7 m/s

0-6 m/s

 

0-2 m/s

       

Nuorodos