respublika.lt

Nepatikėsite pamatę, kas rengia Romos popiežių

Publikuota: 2023 liepos 26 17:33:54, Parengė Milda KUNSKAITĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
Nedažnas susimąsto, kas parenka popiežiui religinius drabužius. EPA-Eltos nuotr.

Kas parenka drabužius Romos popiežiui ir kas kuria Vatikano vadovo stilių? Pasirodo, popiežius turi savo stilistą. Tai - Filipas Sorčinelis (Filippo Sorcinelli), ir tai yra visomis prasmėmis nepaprastas žmogus - nuo išvaizdos iki veiklos bei įsitikinimų. Pasakojame apie Vatikano mados pilkąjį kardinolą.

 

Aukštas vyras su barzda, neįprastomis tatuiruotėmis ir labai protingu žvilgsniu tiesiog eidamas gatve gali atkreipti į save bet kurio žmogaus dėmesį. Net mūsų kupiname saviraiškos laisvės pasaulyje jis išsiskirs bet kur. F.Sorčinelis mėgsta plačius, laisvus drabužius, fotografuotis be jų ir kurti ką nors savita. Apie taip atrodantį žmogų nepasakytum, kad jis rengia Katalikų bažnyčios galvą.

Filipas Sorčinelis - žinomas Italijoje dailininkas, dizaineris ir muzikantas. Bet labiausiai jis išgarsėjo savo kuriama parfumerija, nors tai - toli gražu ne visas kūrybingo žmogaus veiklų ir talentų sąrašas.

Domėjimasis bažnyčia

Filipas gimė 1975 m. Mondolfe, jau ankstyvoje vaikystėje pradėjo domėtis religija. Ir tai nėra keista, nes jo mama buvo giliai tikinti katalikė. Moteris dirbo valytoja vienoje didžiausių Mondolfo bažnyčių. Ir, žinoma, dažnai vesdavosi sūnelį į darbą. Kol mama šveisdavo grindis, mažasis Filipas gėrėdavosi šventovės grožiu: freskomis, paveikslais, skulptūromis.

Kaip pasakojo pats, per tris valandas, kurias mama darbuodavosi bažnyčioje, F.Sorčineliui atsiverdavo visas bažnytinio meno grožis, jis apžiūrinėdavo baldus, bažnytinius drabužius zakristijoje.

Dizaineris pasakojo, kaip kartą spintoje rado ryšelį raktų, kuriais atrakino apdulkėjusias duris. Pakilęs neaukštais laipteliais ir pralindęs pro voratinklius, pamatė didelį medinį ir metalinį monstrą, stovintį ant postamento. Ta pabaisa buvo vargonai. Berniukas pabandė įjungti jų klaviatūrą, bet nesugebėjo, kol instrumentas pats įsijungė, jam toliau spaudinėjant klavišus.

Ši istorija iliustruoja, kaip mažo vaiko smalsumas galop peraugo į žinių troškulį. Pasak F.Sorčinelio, ši patirtis padėjo jam tapti tokiu žmogumi, koks yra dabar.

Filipas baigė Fano menų mokyklą ir Pezaro konservatoriją, o po to įstojo į Popiežiškąjį bažnytinės muzikos institutą Romoje mokytis groti vargonais.

2021 m. Filipas pradėjo lavinti savo gebėjimus dar vienoje srityje. Jis įkūrė kompaniją LAVS (Laboratorio Atelier Vesti Sacre) - specializuotą siuvyklą, kurioje siuvami drabužiai katalikų pamaldoms. F.Sorčinelio gaminiai tarp katalikų dvasininkų greitai išpopuliarėjo, o dabar jis kuria aprangą pirmiesiems Vatikano asmenims. Drabužius iš jo didžiulių kolekcijų dėvėjo popiežius Benediktas, o dabar jo kūrybos gerbėju tapo ir popiežius Pranciškus.

Bažnytinių drabužių kūrimas - gyvenimo būdas

F.Sorčinelis pasakojo, kaip susižavėjo bažnytinių drabužių dizainu. Baigęs mokytis muzikos Italijos sostinėje, jis sulaukė seno draugo, su kuriuo seniai nebuvo bendravęs, skambučio. Šis papasakojo Filipui, kad po pusmečio taps kunigu, o Filipas jam ilgai negalvodamas pasakė: „Tik nepirk jokių drabužių!"

Mondolfe Filipo brolis ir teta turėjo mažą siuvyklą, kurioje siuvo moteriškus ir vestuvinius drabužius. Jis pasakė giminaičiams, kad dabar jiems teks imtis to, ko niekada nedarė - pasiūti pirmąjį arnotą jo draugui. Filipas su giminėmis tris mėnesius kūrė jiems visiškai naujo tipo drabužį. Arnotas buvo toks vykęs, kad jis nusprendė - būtent tuo jis nori užsidirbti gyvenimui.

F.Sorčinelis sako, kad siuvant bažnytinius drabužius būtina nenukrypstamai laikytis tam tikrų kanonų, bet būtent čia jis randa erdvę kūrybai. Dizaineris pabrėžia, kad dvasininkų apranga - tai ne šiaip drabužiai, juk tikinčiajam kunigo išvaizda ir apranga reiškia labai daug.

Meistras pasakoja, kad visus audinius, spalvų gamą ir aksesuarus, naudojamus Romos popiežiaus aprangoje, parenka ne jis vienas, o kartu su popiežiaus liturginių ceremonijų komanda. F.Sorčinelis pabrėžia, kad skirtingiems popiežiams siuvami skirtingi drabužiai, nes jie visi yra žmonės iš įvairių pasaulio šalių ir kultūrų.

2013 m. F.Sorčinelis prisistatė ir kaip parfumeris. Jis yra vienas iš „UNUM" kūrėjų - tai 5 aromatų kolekcija, įkvėpta gotikinės architektūros. Aromatų pagrindas yra smilkalai. Filipo nuomone, jie atspindi Vatikano bažnytinę atmosferą. Itin specifinė kvepalų kolekcija sulaukė didelės sėkmės ir iki šiol yra populiari.

Ne tik talentas, bet ir efektinga išvaizda

Filipas Sorčinelis - ryškus pavyzdys, kaip akivaizdus talentas ir asmenybės įvairiapusiškumas atsispindi išvaizdoje. Jis atrodo labai efektingai, o jo įvaizdis nelabai dera su klasikiniu griežtos tradicinės katalikybės suvokimu. Menininkas socialiniame tinkle aktyviai publikuoja savo nuotraukas. O žinant, ką jis rengia, jo nuotraukas galima pavadinti labai provokuojančiomis. Su sekėjais jis dalijasi nuotraukomis, kuriose pozuoja pusnuogis, demonstruodamas ne tik didoką auskarą ausyje ir vešlią barzdą, bet ir įdomiai ištatuiruotą kūną.

F.Sorčinelis su gerbėjais dalijasi profesijos paslaptimis ir praveria duris į nepaprastai intriguojantį unikalių drabužių Romos popiežiui ir kitiems Katalikų bažnyčios dignitoriams kūrimo pasaulį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
44
F

Dienos klausimas

Ar reikia atsisakyti popierinių bilietų viešajame transporte bei juos pakeisti elektroniniais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +17 C

+16 +22 C

 

+12 +18 C

+22 +27 C

+17 +22 C

 

+15 +19 C

0-7 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s