respublika.lt

Antanas Kandrotas paleistas, skirtas namų areštas + Vito Tomkaus trigrašis (664)

2021 rugsėjo 09 13:59:00
Justina GAFUROVA

Trečiadienio vakarą Vilniuje buvo sulaikytas Antanas Kandrotas, vienas iš „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021" ir rugpjūčio 10 d. mitingo prie Seimo organizatorių.

×
nuotr. 10 nuotr.
Antanas Kandrotas. Stasio Žumbio nuotr.

 

Policijos teigimu, A.Kandrotas sulaikytas atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl rugpjūčio 10 dienos po mitingo vykusių riaušių prie Seimo. Policija pranešė, kad A.Kandrotui planuojama pareikšti įtarimus, jo namuose buvo atliekama krata.

Apie tai, kad sulaikytas A.Kandrotas, socialiniame tinkle „Facebook" pranešė iš jo vaizdo įrašus skelbiantis kanalas „Knygnešys". Čia skelbiama, kad A.Kandrotas buvo sulaikytas Vilniuje žmonos ir vaikų akivaizdoje, konfiskuota jo mašina, todėl žmona su dviem vaikais liko Vilniuje: „Viskas vyko vaikų akivaizdoje. Apgailėtina situacija. Galėjo pareigūnai kažkiek švelniau tai padaryti. Nebuvo būtina mieste traukti iš mašinos ir žmonos, vaikų akivaizdoje tai daryti. Galėjo tai daug santūriau padaryti. Bet matyt kažkam reikėjo didelio „veiksmo". Mums liūdna, kad valdžia į mūsų projektą žiūri kaip į priešus."

„Knygnešio" kanale trečiadienį paskelbta, kad norėdama sulaikyti A.Kandrotą, policija buvo atvykusi į jo namus Kaune: „Tačiau jo nerado jo registruotu gyvenamuoju adresu. Kažkokiu būdu susekė jį Vilniuje, sustabdė jo automobilį, kuriuo jis vyko su savo šeima. Visus išlaipino iš automobilio, automobilį konfiskavo, A.Kandrotą sulaikė. Šiuo metu nėra žinoma, kuo konkrečiai kaltinamas A.Kandrotas. Teko kalbėti su jo advokatu, jis kol kas taip pat nežino, kuo Antanas kaltinamas ir koks yra sulaikymo pagrindas. Prieš kelias dienas buvo užšaldyta VšĮ „Knygnešys" sąskaita. Organizacija palikta be lėšų ir jokių gynybos galimybių."

Aktyvus valdžios kritikas

Kaunietis A.Kandrotas visuomenėje tapo žinomas, kai „Knygnešio" kanale pradėjo transliuoti vaizdo įrašus, bandydamas parodyti valdžios priimtų karantino ribojimų absurdiškumą, dalindamasis idėjomis, kaip sužinoti ir apginti savo teises. O šių metų pradžioje jis, pastebėjęs, kad Seimo spaudos konferencijos metu Vytautas Landsbergis netinkamai dėvi apsaugos kaukę, paskambino policijai. Tiesa, tą kartą policija rado būdų, kaip išsukti patriarchą. Buvo nuspręsta, kad jis konferencijoje dalyvavo kaip pranešėjas, tad jam buvo pritaikyta tokia pati išimtis kaip atlikėjams ant scenoje.

Labai greitai po to A.Kandrotas sužinojo, kad jam gresia kalėjimas. Apie tai A.Kandrotas vasarį pranešė vaizdo įraše savo sekėjams: „Kas galėtų paneigti, kad aš sulaukiau V.Landsbergio keršto? Mane visi įspėjo, kad jis yra neliečiamas ir sistema mane „suvalgys". Ir štai man buvo paskirta 10 mėnesių reali laisvės atėmimo bausmė. Esu nuteistas byloje, dėl kurios klastojimo šiuo metu vyksta kita baudžiamoji byla. Kaip taip gali būti?"

Kaunietis įsitikinęs, kad, nors byla su tuo nesusijusi, tokio nuosprendžio jis sulaukė būtent dėl viešos kritikos V.Landsbergiui. „Situacijos negaliu vertinti niekaip kitaip kaip tik klanų kerštu. Kaip taip gali būti, kad pajudinęs nejudinamus atsiduri kalėjime? Ar už kritiką galima siųsti į kalėjimą? Ar man reikės sėdėti kalėjime už tai, kad pareikalavau baudos V.Landergiui?", - svarsto A.Kandrotas.

A.Kandrotas taip pat buvo oficialiu „Didysis šeimos gynimo maršas" organizatoriumi. Taip pat ir rugpjūčio 10 d. mitingo, vykusio prie Seimo. Šių mitingų metu A.Kandrotas taip pat rengė tiesiogines transliacijas. Tai jis turėjo daryti ir rytoj, rugsėjo 10 d. Vilniuje planuojamo mitingo metu.

 

Prašoma pagalbos gynybai nuo „Lietuviško teisingumo"

Taip pat „Knygnešio" kanale prašoma visuomenės pagalbos teisinei gynybai. Renkamos lėšos samdyti A. Kandroto advokatams: „Mums liūdna, kad Valdžia į mūsų projektą žiūri kaip į priešus, bet mes savo Knygnešio nelaimėje nepaliksime. Dalį anksčiau surinktų lėšų jau skyrėme advokatui. Deja, daugiau skirti negalime, nes VšĮ sąskaitos užšaldytos.  Kaip netikėta, kad dieną prieš tai įvyko. VšĮ Bobikas sutiko padėti. Jei galite prisidėti prie advokato, galite perversti"

Sulaikymai tęsiasi

Redakciją pasiekė informacija, kad trečiadienio vakarą Jonavoje sulaikytas dar vienas aktyvus mitingų dalyvis Andrius Lobovas. Jis taip pat dalyvavo ir rugpjūčio 10 d. mitinge prie Seimo, kur scenoje sakė kalbą.

„Sulaikytas 48 val. toje pačioje byloje būtent dėl mitingo rugpjūčio 10 d. vykusio prie Seimo", -Teigė R. Matonis.

PAPILDYTA 14:40

Kaip žiniasklaidai paaiškino prokuratūra, trečiadienį sulaikyti buvo trys asmenys. Vienas iš jų paleistas, jam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Kiti du asmenys įtariami riaušių kurstymu rugpjūčio 10 d. prie Seimo. Neminėdamas pavardžių, prokuroras Justas Laucius sakė, kad prie Vilniaus ir Jonavoje sulaikyti asmenys automobiliuose buvo vieni. Jis patikino, kad automobiliuose nepilnamečių vaikų nebuvo.

Prokuroras patikslino, kad sulaikant vieną iš minėtų asmenų, jo automobilio numeriai buvo panašūs į diplomatinius, o vairavęs asmuo prisistatė diplomatu. Tačiau prokuroras patikino, kad duomenų jog šis asmuo vykdytų funkcijas, panašias į diplomato, šiuo metu nėra.

Paklaustas, kodėl asmenys buvo sulaikyti būtent dabar, prokuroras sakė, kad „vienas iš duomenų šaltinių - vaizdo įrašai. Jų yra labai daug,. Jų analizė, struktūrizavimas užima daug laiko. Kai buvo surinkti duomenys, kurių pakako atitinkamam sprendimui priimti. Tai yra planiniai sulaikymai, atliekami bendra tvarka, neišskiriant jokių asmenų", - sakė prokuroras J.Laucius.

PAPILDYTA 17:30

Antanas Kandrotas paleistas, jam skirtas namų areštas 6-iems mėnesiams, neleista bendrauti su 41 asmeniu bei dalyvauti mitinguose prie Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros.

Vito Tomkaus trigrašis: Okupantų valdžia elgiasi labai įtartinai: bando išvesti iš kantrybės ir taip įsiaudrinusius žmones. Būtent dabar, mitingo išvakarėse, staiga ėmė suiminėti aktyviausius piliečius. (Prieš tai gavę "induligenciją" iš marijampoliečių bei kauniečių, t.y. - patvirtinimą, kad su šiais riaušininkais jie neturi nieko bendro.) Kyla įtarimas, kad kažkam valdžioje verkiant reikalingi neramumai, o gal tik tenori išbandyti kaip veikia vandens patrankos, kurios rūdyja be veiklos nuo pat jų įsigijimo po Seimo langų daužymo. Tokiu atveju pareigūnams patarčiau savo brangią įrangą išbandyti ant valdžios, kuriai šį karštą rudenį "šaltas dušas" labai praverstų. Mano manymu, jau geriau dušas nei išprovokuoti neramumai, kurių metu Landsbergių "šaikai" ir jos pakalikams gali daug blogiau baigtis... Bet vieną dalyką mūsų teisėtvarka, tiksliau - netvarka, labai gerą padarė: tvirtai apsisprendžiau, kad į mitingą, koks ir kur jis bebūtų, dabar būtinai ateisiu! Negi kaip durnius lauksiu, kol pas mane JIE ateis?

 

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (664)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • DRAUDIMAS: Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, kurios neleis „Vilniaus viešojo transporto“ darbuotojų profesinei sąjungai organizuoti streiką lapkričio 8 dieną.
  • RAKETA: Indija išbandė balistinę raketą, galinčią iki 5 tūkst. km nešti branduolinį užtaisą, pranešė šalies Gynybos ministerija.
  • PELNAS: Didžiausio Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma Lietuvos bendrovė „Orlen Lietuva“ per šių metų devynis mėnesius uždirbo 33,3 mln. Eur (154 mln. Lenkijos PLN) grynojo pelno.
  • PAJAMOS: Finansų ministerijos duomenimis, šiemet sausį–rugsėjį valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 26,3 proc. (2 014,1 mln. eurų) daugiau nei 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu.
  • SAVANORYSTĖ: Lietuvos studentų sąjunga (LSS) siūlo Seimo nariams, baigus kadenciją, kelerius metus savanoriauti Lietuvos nevyriausybinėse organizacijose, kuriose ypač jaučiamas savanorių trūkumas ir taip atidirbti mokesčių mokėtojų pinigus.
  • ĮVERTINIMAS: Metinės vartotojų kainos spalį, lyginant su atitinkamu 2020 m. mėnesiu, padidėjo 8,2% ir pasiekė 2007 m. gruodį fiksuotą lygį, rodo Statistikos departamento preliminarūs vertinimai.
  • PASKOLA: Per devynis šių metų mėnesius bendra šalies gyventojams suteiktų būsto paskolų suma sudarė 524 mln. eurų ir buvo 32 proc. didesnė, palyginti su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais, rodo „Swedbank“ duomenys.
  • PABRANGIMAS: Statybos Latvijoje trečiąjį šių metų ketvirtį per metus pabrango vidutiniškai 9%, praneša nacionalinė statistikos tarnyba.
  • IŠMOKA: 100 Eur vienkartinė išmoka skiriama 75-erių ir vyresniems senjorams, nuo rugsėjo iki gruodžio mėn. pasiskiepijantiems dviejomis dozėmis bei iki kitų metų balandžio mėn. pasiskiepysiantiems sustiprinančia doze.
  • DRAUDIMAS: Nuo 2023 m. birželio kūrenti anglį ar durpių briketus Vilniaus mieste bus draudžiama.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar tikite, kad Lietuvos teismai apsiims išnagrinėti skundus dėl GP, ar teks kreiptis į EŽTT?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Prezidentas G. Nausėda vetuos įstatymą dėl testavimo apmokėjimo iš darbuotojų kišenės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +12 C

+5 +10 C

 

+5 +8 C

+11 +13 C

+9 +14 C

 

+10 +11 C

0-9 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s