respublika.lt

Merai demaskavo COVID-19 statistiką su Vito TOMKAUS trigrašiu (162)

2021 vasario 11 17:00:38
Olava STRIKULIENĖ

Statistikos departamento duomenimis, užvakar, vasario 9-ąją, Lietuvoje koronaviruso infekcija sirgo 40 269 gyventojai. Tikrai visi sirgo? Gal kai kurie - tik popieriuje? Toks klausimas kyla po Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės paviešinimo, jog sergančiųjų Širvintų rajone žmonių skaičius neatitinka tikrovės. Ž.Pinskuvienei šiuos duomenis paskelbus, sujudo ir kiti šalies merai. Palangoje rasti 87 „sergantieji", o faktiškai jau seniai pasveikusieji, Kretingos rajone - dar daugiau. Tad kyla klausimas - ar ne per griežtas visai Lietuvai pritaikytas karantinas, jei sergančių koronavirusu yra mažiau, nei rodo statistika?

×
nuotr. 8 nuotr.
Širvintų merė Živilė Pinskuvienė pirmoji atskleidė, kad„ligonių“ sąrašai yra, švelniai tariant, nepatikimi. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Kodėl Ž.Pinskuvienei staiga parūpo patikrinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir Statistikos departamento statistiką ir rasti jose neatitikimų? Ž.Pinskuvienė paaiškino: „Ne aš viena tokių neatitikimų pastebėjau. Ir Palangos, ir Kretingos rajono merai. Su Švenčionių rajono meru ką tik kalbėjau. Ar mes esame tik keli merai, kuriems svarbu matyti realius skaičius? Visi mato žmones, kurie seniausiai nuo COVID-19 infekcijos pasveikę, o jie vis dar figūruoja sąrašuose, kaip sergantys. Mes iš Visuomenės sveikatos centro gauname kiekvieną dieną duomenis ir matome, ką atsiunčia Statistikos departamentas. Jis nurodo, jog Širvintų rajone vasario 5 dieną serga 146 asmenys, o NVSC rašo, kad serga 116 asmenų.

Galvojau, kur čia neatitikimas, ir pradėjau nagrinėti sąrašus. Pamačiau, kad viena Širvintų rajono savivaldybės darbuotoja, kuri nuo COVID-19 infekcijos seniai pasveikusi, jau 2,5 mėnesio dirba, bet jos pavardė įrašyta sergančiųjų sąraše. Ir kita savivaldybės darbuotoja jau seniausiai pasveikusi ir grįžusi į darbą, o sąraše - serganti. Vienas „ligonis" jau seniai pasveikęs ir išvažiavęs dirbti į užsienį. Pradėjome analizuoti abiejuose sąrašuose kiekvieną atvejį, skambinti į sveikatos įstaigas, o jos dirba su viena elektronine pacientų apskaitos sistema, o NVSC dirba su kitokia sistema. Tiesa, vasario 5 dieną problemą paviešinus, vasario 9 dieną Širvintų rajone liko tik 23 sergantieji. Vietoje 146-ių.

Yra dar viena priežastis, kodėl tiek neatitikimų. Pavyzdžiui, žmogus kontaktavo su infekuotuoju, todėl nuvažiavo į testavimo punktą pasidaryti „kovidinio" testo. Gavo SMS žinutę, kad testas teigiamas, tačiau jaučiasi neblogai ir neskambina šeimos gydytojui. Dabar per karantiną beveik visi iš namų dirba, todėl žmogus toliau iš namų dirba, po 14 dienų - jau sveikas, o šeimos gydytojui taip nieko ir nepasako. Bet NVSC sąrašuose vis dar „kabo", kaip sergantis. Tokių jau radome aštuoniolika.

Dar vienas atvejis - žmogus išsikviečia greitukę ir išvežamas į Vilnių, į „kovidinį" skyrių. Žmogus pagyja, išleidžiamas iš ligoninės, o jis šeimos gydytojui nesiskelbia - „žinai, aš sirgau ir grįžau". Todėl bijau, kad tikros statistikos apie sergančius ir pagijusius nuo COVID-19 mes neturime. Ir nėra noro sužinoti tikrovę."

O kaip reagavo NVSC, kai atskleidėte šiuos neatitikimus? „NVSC pirmiausia uždraudė savo darbuotojams Širvintų rajono savivaldybei teikti duomenis, - atsakė Ž.Pinskuvienė. - Anksčiau kiekvieną dieną informuodavo savivaldybę apie „kovidinę" situaciją, o dabar ryšys nutrūko. Įpareigojau Operacijų centro vadovę kreiptis į NVSC ir išsiaiškinti, kokie trukdžiai. Pasakė, kad laukia leidimo teikti informaciją mūsų savivaldybei. Eiliniai NVSC specialistai dėl to nekalti, bet kodėl taip elgiamasi? Kodėl draudžiama mums žiūrėti į sąrašus ir tikrinti? Visiems, kurie su mumis dirbo, lyg ir tarnybiniai patikrinimai pradėti.

Todėl klausiu, ar mes tikrai norime sužinoti tikruosius sergančiųjų skaičius? Visi bijo kovoti su vėjo malūnais. Jei žinotume tikrus sergančiųjų skaičius, gal tokio griežto karantino nebūtų. Taip, saugotis reikia, kaukes dėvėti reikia, rankas dezinfekuoti reikia, bet gal nebūtų tokio žiauraus uždarymo? Juk žlunga žmonių gyvenimai. Rajone pas kirpėją, į parduotuvytę ir taip vienas kitas žmogus teužeidavo. Tai išgyvenimo klausimas. O didieji prekybos centrai dirba. Valdžia mus truputėlį gąsdina, tačiau niekam neįdomu sužinoti tikruosius skaičius. Mes išviešinome dvi pasveikusiųjų apskaitos spragas. Sveikatos apsaugos ministras pasakė - tikrai žinau tas spragas. Savivaldybė davė du atsakingus specialistus, kurie dirba su tais sąrašais. Mes tam specialistui dar ir priedą prie algos duotume, kad tiksliai išsiaiškintų. Noro tik reikia. Bet niekas neturi noro."

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, sužinojęs apie Ž.Pinskuvienės aptiktus neatitikimus segančiųjų COVID-19 statistikoje, pasidomėjo ir Kretingos rajone užsikrėtusiųjų koronavirusu statistika. Na, ir ką pamatė?A.Kalnius papasakojo: „Iš tikrųjų gerbiamos Živilės pateikti duomenys mus irgi paskatino pasitikrinti skaičius savo rajone. Pasitikrinome praėjusį pirmadienį ir paaiškėjo, jog tie skaičiai rodo 450 mūsų rajono gyventojų, sergančių NVSC duomenų sistemoje. O pasirodo, kad kai kurie žmonės dar serga nuo praeitų metų rugsėjo, spalio, lapkričio, gruodžio. Kreipėmės į gydymo įstaigas, paklausėme, kiek ilgai galima sirgti. Mums atsakė, kad daugiausiai 4-5 savaites, pasitaiko pavienių atvejų, kad serga ilgiau, bet tik ne pusę metų.

Galvojome, iš kur kyla neatitikimų problema. Gilinomės į esmę. Supratome, kad nesusiderina mūsų medikų ir NVSC specialistų apskaitos sistemos. Tikrai nekaltinu mūsų medikų. Gavome iš medicinos įstaigų informaciją, kad nuo šių metų sausio 1-os dienos buvo tik 12 rajono gyventojų, sergančių koronavirusu. O NVSC pateikia, kad 230 sergančių nuo sausio 1-os dienos. Tikrai yra problema su tuo, kad nesusiderina sistemos. Esame labai priklausomi nuo vadinamųjų 14-os dienų, kiek per jas bus užfiksuota susirgimų ir į kokią sergamumo grupę Lietuva tada pateks. Bet ar atlikę tyrimą galėsime ramiai konstatuoti, kad gavome tikslią statistiką? Aš asmeniškai negaliu to konstatuoti, nes skirtingi skirtingų institucijų duomenys manęs tikrai nedžiugina. Kažkur stringa apskaitos sistemos. Ši problema gali jaukti susirgimų koronavirusu statistiką visoje Lietuvoje."

Vito TOMKAUS trigrašis: Štai ir išlindo yla iš maišo: paaiškėjo dabartinės valdžios požiūris į žmogų ir Lietuvos ekonomiką. Ar dabar atsidarys verslai, ar po savaitės ar mėnesio, matau, valdžiai nusispjauti. ES juk skyrė lėšas nukentėjusiems nuo koronoviruso, jei nebus pakankamai nukentėjusiųjų - nebus galima pakankamai „įsisavinti". O juk valgyti visi nori, ne tik ligoniai. Žmogus - šen, žmogus - ten, valdžiai nelabai rūpi. Koks skirtumas susirgo ar emigravo - buvo pražuvo! juk rinkimai praėjo, balsai nebe tokie ir svarbūs. Dėl visko pikto aš dar atlikčiau reviziją dėl numirusiųjų nuo COVID-19 skaičiaus. O ką žinai, gal kuris ir visai nenumirė. o buvo organams išdalintas?! Juk apetitas kyla bevalgant ir išgamoms bevaldant...

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (162)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PADĖTIS GERĖJA: Ispanija sekmadienį atšaukė nuo spalio galiojusią nepaprastąją padėtį, kuri buvo įvesta kovojant su naujojo koronaviruso pandemija. Ispanai pirmą kartą po daugelio mėnesių vėl galės keliauti tarp šalies regionų.
 • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
 • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
 • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
 • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
 • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
 • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
 • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
 • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
 • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
 • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +13 C

+10 +17 C

 

+9 +16 C

+19 +23 C

+19 +24 C

 

+18 +21 C

0-8 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos