respublika.lt

LGBT propagandistai jau puola kunigus VISAS TEKSTAS (238)

2021 vasario 25 16:07:04
Justina GAFUROVA

Pastaruoju metu už tradicines vertybes pasisakantys žmonės ir organizacijos sulaukia ne tik cenzūros, bet ir atviro puolimo bei žeminimo. Socialiniuose tinkluose seksualines mažumas ir transeksualus ginantys internautai perėjo į puolimą: žeminami asmenys, pasisakantys už tradicinę šeimą, blokuojami įrašai ir bendraminčių grupės. Paniekinamais komentarais „apipilami" netgi kunigai.

×
nuotr. 11 nuotr.
Kunigas Algirdas Toliatas. Redakcijos archyvo nuotr.


Socialiniame tinkle kunigas Algirdas Toliatas netikėtai sulaukė itin didelio visuomenės dėmesio. Didžiulio pasipiktinimo sulaukė kunigo įrašas, kuriame jis pasidalijo laišku, kviečiančiu žmones melstis už Lietuvos ateitį. „Situacija Lietuvoje rimta. Kova vyksta tikrai didelė. Lietuvos mažumą atstovaujanti jėga ketina transformuoti mūsų visų gyvenimą sau, bet ne Lietuvai palankiu būdu. (...) Todėl labai kviečiame visus toliau kovoti malda. Tai labai svarbu, labai.

O kitas prašymas - prašymas veiksmo. Turbūt jaučiame, kad šis laikas kviečia mus burtis ir vienytis. Raginame susitelkti pasirašant dviejose peticijose (prieš Stambulo konvenciją ir prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą - aut. past.)", - sakoma Linos Šulcienės, Maldos akcijos už šeimą iniciatyvinės grupės narės, parašytame laiške.

Išvadino Tualetu

Šiuo laišku pasidalinus kunigui A.Toliatui, jis tuojau pat buvo užpultas žinomų Lietuvos žmonių, influencerių ir netgi žurnalistų. Toliato elgesys viešai vadinamas bedievyste, tamsa. Į kunigo įrašą sureagavusi LRT žurnalistė Indrė Makaraitytė apkaltino A.Toliatą tokiais pasisakymais agituojant ir dalyvaujant politikoje. Atlikėja Justė Arlauskaitė Jazzu išsireiškė, kad nuo tokio įrašo, jai norisi vemti. Radijo laidų vedėjas Aistis Mickevičius A.Toliatą išvadino „kunigu-pižonu-hipsteriu" ir nurodė, kad šiame kontekste kunigo pavardė turėtų būti ne Toliatas, o „Tualetas". Kitas radijo laidų vedėjas Audrius Vanagas A.Toliatą pavadino „bažnytiniu Karbauskiu". Influencerė Agnė Jagelavičiūtė į situaciją sureagavo pasidalindama reklamos specialisto Jono Banio įrašu, kuriame Lietuva vadinama „atsilikusia klerkine šūdpelke", o kunigas A.Toliatas - „nulaižytu klieriku, influenceriu ir homofobu".

Pats A.Toliatas paskelbė kitą įrašą, kuriame patikslino, kad nenorėjo agituoti, jo įrašo tikslas buvo spontaniškas kvietimas pasigilinti į šią temą. „Vakaro žinioms" susisiekus su A.Toliatu, kunigas patikino, kad, nors telefonas netyla nuo skambučių ir žinučių, dvasininkas nenori veltis į pažeminimų laviną dėl savo išsakytos nuomonės. Paskutinis kunigo paskelbtas įrašas, ko gero, pasako viską. „Kartais kovotojai už žodžio laisvę ir pasaulį be smurto gali už laisvą žodį tavo pasaulį sutrypti į miltus. Keista. O gal ir ne", - rašo A.Toliatas.

Neseniai puolimo socialiniame tinkle sulaukė ir kitas dvasininkas - Pranciškonų gimnazijos Kretingoje kapelionas Paulius Dainius Vaineikis gimnazijos socialinio tinklo paskyroje taip pat pasidalijęs kvietimu pasirašyti minėtas peticijas.

Blokuoja už nuomonę

Kad tradicines vertybes ir prigimtinę šeimą ginantys žmonės bei organizacijos sulaukia cenzūros socialiniuose tinkluose, neseniai patyrė ir dviejų vaikų mama Laura Jasėnaitė. 2018 m. moteris sukūrė grupę „Vieningi tėvai už saugią Lietuvą", kurioje šiuo metu jau buvo beveik 58 tūkst. narių. Grupė atvirai pasisako už tradicinę šeimą, patriotiškumą, tautiškumą, laisvą nuomonę. Deja, neseniai grupės administratorė L.Jasėnaitė sužinojo, kad grupė nebeveikia, nes grupėje galėjo būti skleidžiama neapykanta.

L.Jasėnaitė sako, kad grupė jau seniai buvo nepatogi už vienalytes partnerystes ar Stambulo konvenciją kovojantiems asmenims. „Grupėje nekurstome neapykantos ir to netoleruojame, kiekvieną įrašą peržiūrime ir patvirtiname tik įsitikinę, kad jis yra korektiškas. Tačiau, jeigu žmogus išreiškia nuomonę, kad jam nepriimtina, jog jo vaikai mokykloje būtų mokomi gender ideologijos, argi aš galiu tokį įrašą blokuoti? Jis nieko nekursto. Tačiau vis tiek nuolat gaudavau pranešimų, kad užblokuotas vienas ar kitas nario įrašas. Dažniausiai susisiekus su „Facebook" administracija ir paaiškinus turinį, įrašas vėl būdavo atblokuojamas", - „Vakaro žinioms" sakė L.Jasėnaitė.

Tokią situaciją ji apibrėžia kaip cenzūravimą: „Žinau, kad ir grupėje yra tokių narių, kurie seka įrašus ir mielai apie juos „raportuoja" „Facebook" administracijai, net jeigu tai ir nekursto neapykantos. Nors patys seksualinių mažumų atstovai nevengia tyčiotis iš tradicinę šeimą ginančių žmonių nuomonės ir iniciatyvų.

Jeigu mūsų grupė bus ištrinta, tai nepakeis mūsų nuomonės. Ši situacija dar labiau suvienijo tėvus ir šeimų organizacijas, jie aktyviai buriasi į kitas grupes ir alternatyvias platformas bendrauti. Netgi tie, kurie buvo tik pasyvūs grupės stebėtojai, ieško būdų, kaip prisidėti ir padėti.

Puolimas tapo atviras

Asociacijos „Vardan šeimos" vadovė Edita Raščiauskaitė-Morkūnienė „Vakaro žinioms" sakė, kad puolimas prieš tradicinę šeimą ginančias organizacijas dar niekada nebuvo vykdomas taip atvirai. „Puolimas tapo visiškai atviru. Socialinėje erdvėje nuolat blokuojami įrašai ir straipsniai, nepalankūs seksualinių mažumų ideologijai, net jeigu tai tėra informacija, kuri nieko nenori įžeisti. Kitokia nuomonė persekiojama.

Tai parodė ir Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Artūro Žukausko pasisakymas, kuriame šeimų organizacijas jis pavadino žviegiančiomis. Neva mes kažkokie plokščiažemiai, greičiausiai net neskaitę Stambulo konvencijos, nors daugelis mūsų ją moka kone mintinai. Tai ne tik žeidžia, bet ir žemina mūsų autoritetą."

E.Raščiauskaitė-Morkūnienė sako, kad su šeimomis dirbančios organizacijos ar jų pozicija kai kur yra nepageidaujama. Taip ginančius tradicines vertybes bandoma užčiaupti vis dažniau. „Sprendžiant įvairius socialinius klausimus, į darbo grupes nekviečiamos organizacijos, kurios dirba toje sferoje ir turi pasiūlymų ar pastabų. Mes nepageidaujami netgi televizijoje. Seime jau kilo iniciatyva praplėsti neapykantos nusikaltimų atsakomybės taikymą. Neabejoju, kad tai pavirs tuo, jog kone kiekvienas, išreiškęs savo nuomonę ar palaikymą tradicinei šeimai, bus traktuojamas kaip skatinantis neapykantą LGBT", - sako šeimų atstovė.

Situaciją komentuoja kardinolas Sigitas TAMKEVIČIUS:

Gyvename laisvoje šalyje, tačiau joje kunigas, išsakęs savo nuomonę apie šeimą ir pasiūlęs pasirašyti peticijas, už tai buvo užsipultas ir išvadintas tokiais žodžiais, kurių kartoti neapsiverčia liežuvis. Tai yra prastas signalas. Šiandien užsipuolė žodžiais, o jeigu užsipuolusių svajonės išsipildys ir Stambulo konvencija bus ratifikuota, už A.Toliato žodžius jam teks sulaukti ne piktų komentarų, o baudžiamosios atsakomybės straipsnių. Gaila, kad einama tokiu keliu. Nors apklausos rodo, kad didelė dalis Lietuvos gyventojų palaiko tradicinę šeimą.

Dvasininkas turi teisę pasisakyti visais klausimais, kurie susiję su žmogumi. Nors mūsų visuomenėje yra žmonių, kurie turbūt labai norėtų uždrausti dvasininkams kalbėti ir mielai išleistų tai reglamentuojančius įstatymus. Dėl to galima tik apgailestauti. Einama cenzūros link. Kitų šalių patirtis rodo, kaip suinteresuoti žmonės kovoja tarsi už laisvę, tačiau siekia apriboti jiems nepalankius žmones ir įvesti cenzūrą, kad pastarieji negalėtų kalbėti.

Aš skaičiau komentarus, kuriuose buvo rašoma, kad dvasininkai yra padarę nusikaltimų prieš nepilnamečius, todėl jie iš viso turėtų tylėti. Tačiau nieko panašaus. Klaidų gali padaryti visi. Bet stovėti tiesos, gėrio, šeimos pusėje yra svarbiausia dvasininko pareiga. Todėl mes tikrai nedrausime savo kunigams apie tai kalbėti ir palaikysime, jeigu jie bus puolami. Visi, kurie vertina prigimtinę šeimą, kalbės apie tai ir toliau, net jeigu ir bus išleisti nepalankūs įstatymai.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (238)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SALVĖS: patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 +6 C

+5 +9 C

 

+2 +9 C

+11 +17 C

+4 +15 C

 

+5 +7 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-6 m/s

       

Nuorodos