respublika.lt

Ilgąjį Vėlinių savaitgalį lietuviai lankėsi ne tik kapinėse, bet ir užsienyje

Publikuota: 2023 lapkričio 07 11:02:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Keliautojų skaičius į Latviją išaugo 49 proc. Pixabay.com nuotr.

Dėl viduryje darbo savaitės buvusių Visų šventųjų dienos, Vėlinių laisvadienių ir moksleivių atostogų Lietuvos gyventojai aktyviau keliavo ne tik šalies viduje, bet ir į užsienį, rodo mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ duomenys.

 

Bendrovės pranešime pastebima, kad lapkričio 1 d. sumažėjo žmonių skaičius didžiuosiuose šalies miestuose – dalis gyventojų keliavo į regionus, o kiti rinkosi atostogas užsienio šalyse. Tarp populiariausių kelionių krypčių atsidūrė ne tik kaimyninės šalys, bet ir kelios šiltesnio klimato valstybės.

Trečiadienį ir ketvirtadienį išpuolę laisvadieniai, panašu, paskatino lietuvius suplanuoti ilgesnį savaitgalį.

„Žmonių judėjimas buvo smarkiai išaugęs visą Vėlinių savaitgalį. Atsižvelgiant į tai, kad keliavimas į užsienį taip pat gerokai augo, galima spėti, kad žmonės aktyviau keliavo ne tik norėdami aplankyti šeimą bei sutvarkyti kapus, bet ir derindami atostogas“, – sakė „Data Atlas“ produkto vadovas, „Tele2“ duomenų mokslininkas Gediminas Jankauskas.

Pasak jo, lietuviai aktyviai judėjo ne tik šalies viduje – užfiksuotas ir padidėjęs srautas į užsienio šalis. Didžiausias keliautojų srauto augimas buvo į kaimynines šalis – lyginant su ankstesne savaite, keliautojų skaičius į Latviją išaugo 49 proc., o į Lenkiją – 33 proc. Šios dvi šalys išlieka populiariausiomis lietuvių keliavimo kryptimis.

Vis dėlto, dalis šalies gyventojų ilgąjį savaitgalį nusprendė derinti su atostogomis šiltesnio klimato šalyse – išaugo ir keliautojų skaičius į kelias populiarias kurortines šalis.

„Keliautojų į Ispaniją skaičius lyginant su ankstesne savaite augo 23 proc., o į Egiptą – 25 proc. Vertinant ne tokias populiarias kryptis, užfiksuotas ir augimas į Slovakiją bei Čekiją – atitinkamai 54 proc. ir 31 proc. Žinoma, įprastai keliaujančių į šias dvi šalis skaičiai mažesni, tad šiek tiek paaugus keliaujančių skaičiui procentai greitai didėja“, – sakė duomenų mokslininkas.

Lietuvos gyventojai aktyviai lankė ir šalies regionus. „Žmonių skaičius didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje – ilgąjį savaitgalį mažėjo. Nuo lapkričio 1 d. šiuose miestuose matėsi mažiau žmonių ir tik sekmadienį šis skaičius grįžo į panašų lygį, matytą prieš savaitę“, – teigė G. Jankauskas.

Anot jo, lyginant su ankstesne savaite, žmonių srautas iš Vilniaus didėjo į visus regionus. Vertinant procentiškai, labiausiai iš sostinės žmonių srautas padidėjo į Skuodo, Rokiškio, Akmenės rajonus. Judėjimas iš Kauno taip pat labiausiai padidėjo į Skuodo ir Rokiškio rajonus. Be to, papildomi laisvadieniai paskatino daugiau žmonių aplankyti pajūrį.

„Vilniaus ir Kauno gyventojai taip pat itin gausiai Vėlinių savaitgalį keliavo į Palangą. Žmonių pikas Palangoje buvo šeštadienį, kai mieste buvo apie 17 proc. daugiau žmonių nei ankstesnį šeštadienį“, – pastebėjo G. Jankauskas.

Vertinant procentinį augimą, ilgąjį savaitgalį daugiausiai žmonių skaičius augo Neringos, Varėnos, Anykščių, Druskininkų savivaldybėse.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s