respublika.lt

Ar ne laikas Lietuvai trauktis iš ES? Su papildytu Vito TOMKAUS trigrašiu (549)

2021 balandžio 15 12:00:00
Justina GAFUROVA

Liko mėnuo iki organizuoto visuomenės pasipriešinimo valdžios stumiamai Stambulo konvencijai. Visuomenė nori pasakyti, kad gender ideologijos nepriims ir tam organizuojamas protestas „Didysis šeimos gynimo maršas 2021". Tiesa, tokių renginių prasmę mato ne visi prieštaraujantys Stambulo kovencijai. Štai portalo bukimevieningi.lt kūrėjas Vaidas Žemaitis Lekstutis sako, kad net ir didžiausias maršas visuomenės laukiamų rezultatų neduos. Jis siūlo imtis kitų žingsnių.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vaidas Žemaitis Lekstutis. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

- Kodėl sakote, kad neverta dalyvauti važiuotynėse, maršuose ir panašiuose renginiuose? - „Vakaro žinios" paklausė V.Ž.Lekstučio.

- Aš pasisakau ne prieš renginius. Beje, kategoriškai pasisakau prieš Stambulo konvenciją. Bet šiuo metu yra situacija, kai žmonėse subrendęs pyktis prieš valdžią ir jos sprendimus. Deja, įtariu, kad planuojamo maršo metu žmonės tiesiog išsilies, „nuleis garą" ir jausis kažką padarę. Tačiau ten, kur jie nori pokyčių, iš esmės pokyčių neįvyks.

Nes valdžios, politikų ir politikos šeimininkų negąsdina mitingai ir renginiai. Jiems tai tik naudinga. Žmonės susirenka, išsikrauna ir tampa ramesni. Todėl, manau, kad ir planuojamas protestas nieko nepakeis ir neduos realių rezultatų.

- Mūsų istorijoje yra ir daugiau pilietinio pasipriešinimo pavyzdžių. 1991 m. Sausio įvykiai parodė, kad žmonės gali nulemti sprendimus ir tai duota realių rezultatų.

- Nenoriu pasisakyti taip, kad man vėl būtų iškelta byla. Bet, manau, jog čia buvo padaryta taip, kad žmonėms atrodytų, jog jie šiems įvykiams daro įtaką. Galbūt tų įvykių kažkam reikėjo. Neneigiu, kad įvykiai buvo ir kad buvo pakviesti žmonės plikomis rankomis eiti prieš tankus. Taip buvo parodyta pasauliui, kad tai žmonės patys padarė. Bet šiuose įvykiuose sprendėsi geopolitiniai sprendimai. Juk mes žinome, kad Latvija ir Estija be jokių sausio kruvinųjų įvykių puikiausiai atsiskyrė nuo Sovietų Sąjungos ir tapo laisvomis valstybėmis.

- Bet jos dalyvavo Baltijos kelyje, kuris taip pat gali būti vadinamas emociniu renginiu, bet jis iki šiol laikomas unikaliu reiškiniu, prisidėjusiu prie Baltijos šalių Nepriklausomybės iškovojimo.


- Nepatikėsiu, kad Tarybų Sąjunga išsigando Baltijos kelio. Tai taip pat buvo emocinis išsikrovimas. Taip buvo didelis organizuotas renginys. Gal žmonės iki šiol galvoja, kad Baltijos kelias kažką išsprendė. Bet su tokiais renginiais neišgąsdinsime Europos. Briuselis net nežinos, kad pas mus toks renginys vyko, jie ir toliau diktuos tokią politiką, kokią diktavo iki šiol.

Reikia suprasti, kad šeimų maršas yra žmonių iniciatyva. O tai nesprendžia geopolitinių klausimų. Tai tėra emocinis renginys, emocijų iškrovimas. Galbūt šis renginys pasitarnaus tam, kad žmonės suprastų, jog ne renginiais yra vykdoma politika.

- Esate portalo Bukimevieningi.lt kūrėjas. Nemanote, kad tokio masto renginiai gali būti motyvacija vienytis tiek visuomenei, tiek politinėms jėgoms, ginančioms tradicinę šeimą, ir kaip tik imtis realių darbų jau su visa bendrystės jėga?

- Po „Būkime vieningi" užrašu yra dar vienas šūkis - „Būkime vieningi ir protingi". Deja, mažai kas pastebi kvietimą būti protingiems, o gal mažai kas ir nori tokiais būti.

Šitas renginys vienija tik ginančius labai mums svarbią vertybinį pamatą - šeimą. Bet kuriant politinę sąjungą neužtenka to, kad žmonės gerbtų tradicinę vyro ir moters šeimą. Esu dalyvavęs įvairiuose susibūrimuose, kai prieš rinkimus bandoma susivienyti, kad rinkimuose tai būtų didesnė jėga. Tačiau dažniausiai susivienyti nepavyksta, nes pasaulį visi mato skirtingai. Todėl netikiu, kad šie žmonės po renginio peraugs į naują sąjūdį ar politinį vienetą. Nes daugybė žmonių yra apolitiški. Jie vis dar galvoja, kad kalti rusai ar kažkoks sovietinis palikimas.
Tai, kas diegiama mums šeimos klausimu, yra pasekmė. Turime kalbėti apie tai, iš kur tai ateina, kam tai naudinga ir koks yra jų tikslas, jeigu norime tai sustabdyti.

- Koks būtų jūsų siūlomas sprendimas?

- Matome, kad tai, kas Lietuvoje vyksta, yra ne mūsų politika. Mes savo politikos neturime, tik vykdome užatlantės šeimininkų valią. Todėl reikėtų klausti, iš kur ateina tai, prieš ką mes šiandien kovojame? Tai ateina iš mūsų visų išsvajotos Europos ir Amerikos. Gal laikas pasakyti, kad mes nenorime būti tokioje Europoje, nes norime išlikti su savo papročiais ir tradicijomis? Turime subrandintą savo kultūrą ir papročius, turime tai išsaugoti, gerbdami savo protėvius. Tai padaryti šiandien mums trukdo ne Rusija ar Baltarusija, o būtent ES. Manau, turime kelti klausimą, ar ne laikas „vynioti meškeres" iš šios pūvančios sąjungos?

 

Vito Tomkaus trigrašis: Škotija ir Katalonija gali dėl nepriklausomybės referendumus skelbti, o Lietuva - civilizuota ES šalis, demokratinė Marijos žemė! - net pasvajoti apie laisvą valstybę nebegali?! Ar ne per greitai, sakau, į tą pačią Sąjungą sugrįžome? (Tik kitoj rankoj.) Jei ES jau niekas su mumis nebesiskaito ir leidžia tik ant kaimynų paloti, tai mes tą kuo puikiausiai ir be sąjungininkų daryti mokam. (Tik ne visi beišdrįstų.) Kol kas bet kokie mūsų prašymai ir reikalavimai išlyginti ar bent palyginti išmokas bei pensijas tarp ES narių, atsimuša kaip į sieną: atseit, stodami neišsiderėjom. (Tik belieka liberastui P.Auštrevičiui padėkoti.) O kad Lietuvoje vis gausėja "prorusiškų elementų" reikia padėkoti Tėvynės Sąjungos Konservatorių Partijai. (Tik panašiai į TSKP ne tik dėl pavadinimo, bet ir dėl išsigimimo.) Ar ne Landsbergio gaujai šiandien turime dėkoti už tai, kad lietuviai priversti rinktis tarp pederastų ir rusų? (Tik nebeklykit, kad pederastai geriau - nebandžiau, nežinau ir nenoriu žinoti!)

Yra sena nerašyta taisyklė: norint ką nors gerai pažinti, reikia su juo pasigerti, o po to susimušti arba susipykti. Tada, sakoma, ir pasirodo tikrasis veidas. Tas pats tinka ir Europos Sąjungos biurokratams, kurių dar gerai nepažįstame. Taip, turime ten delegatų, kurie už mūsų pinigus lėbauja, bet pasigėrę ne dėl "teisybės" aiškinasi, o viršininkams į užpakalį lenda. (Arba savus atkiša.) Britai jau savo kailiu viską patyrė! (Atsiprašau, įtariu, dar ne viską.)

Pats žinau, kad niekas mūsų iš to „tautų kalėjimo" neišleis, kol skolų neatiduosim, procentų neišmokėsim ir darbo jėgos svetimšaliams nepaaukosim. Bet būti nuolankiu veršiu atsibodo, matant, kaip naikinama ir niekinama Tėvynė... Kitos, deja, neturiu ir nesiruošiu įsigyti nei dvigubos, nei trigubos pilietybės, ką, beje, jau seniai padarė kai kurie apsukrūs globalistų išlaikomi patriotai. Bet vien referendumo dėl išstojimo paskelbimas Lietuvoje, esu tikras, išjudintų Briuselio kopūstus ar tuščias makaules, nes būtų ženklas, kad ne viskas gerai toje „gerovės valstybėje". Bent atsirastų šiokia tokia galimybė sėsti iš naujo už derybų stalo, o tuo pačiu išsaugoti bent šiokias tokias krikščioniškas vertybes.

Aišku, prieš tai iš ES grietinėlės pasigirstų gąsdinimai, kad sumažės išmokos Lietuvai, kaip dabar daro su Lenkija bei Vengrija. Bet argi tai mus liečia, broliai ir sesės Lietuvos? Tai liečia tik korumpuotus valdininkus ir korporacijas. O mes čia prie ko? Negi mums tų vagių gaila?!

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (549)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PADĖTIS GERĖJA: Ispanija sekmadienį atšaukė nuo spalio galiojusią nepaprastąją padėtį, kuri buvo įvesta kovojant su naujojo koronaviruso pandemija. Ispanai pirmą kartą po daugelio mėnesių vėl galės keliauti tarp šalies regionų.
 • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
 • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
 • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
 • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
 • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
 • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
 • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
 • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
 • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
 • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1 +7 C

+7 +12 C

 

+9 +15 C

+10 +14 C

+19 +22 C

 

+19 +21 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos