respublika.lt

„FBK Kaunas“ liko už borto

(0)
Publikuota: 2012 vasario 03 14:10:09, Evaldas GELUMBAUSKAS, „Respublikos“ žurnalistas
×

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) A lygoje šį sezoną žais 10 komandų. Vietos elitiniame divizione neatsirado daugkartiniams Lietuvos čempionams Kauno „FBK Kaunas“ klubui. LFF vykdomojo komiteto (VK) narių palaikymo sulaukė iš bankroto bylos gniaužtų neišsivaduojantis Klaipėdos „Atlantas“ ir pernai I lygoje triumfavęs Vilniaus REO klubas.

Kaunas - be futbolo?

Kaip jau rašė „Respublika“ po antradienį LFF Apeliacinio licencijavimo komiteto posėdžio, A lygos licencija buvo suteikta Gargždų „Bangos“ klubui. Jis prisijungė prie anksčiau A lygos licencijas gavusių septynių komandų: Panevėžio „Ekrano“, Vilniaus miesto futbolo draugijos (VMFD) „Žalgirio“, Marijampolės „Sūduvos“, Šiaulių „Šiaulių“, Pakruojo „Kruojos“, Tauragės „Tauro“ ir Alytaus „Dainavos“. Tuo metu trys pretendentai - „Atlantas“, REO ir „Kaunas“ - gavo I lygos licencijas. Užvakar Kaune posėdžiavusi LFF futbolo klubų valdyba pasisakė už 10-ies komandų A lygos čempionatą, tad vakar LFF VK nariams reikėjo nuspręsti, kuri komanda liks už A lygos borto.

LFF VK narių palaikymas teko pernai 11-ą vietą lygoje užėmusiam Klaipėdos „Atlantui“ ir praėjusių metų I lygos nugalėtojui Vilniaus REO. Pernai 10-oje vietoje finišavusiam „Kaunui“ teks sugrįžti į I lygą. „Šį sprendimą padiktavo „Kauno“ komandos vadovų elgesys. Jie paprasčiausiai neparodė noro žaisti A lygoje. Nesulaukėme nei raštiško, nei žodinio jų kreipimosi ar prašymo padaryti jiems išimtį“, - ketvirtadienį „Respublikai“ sprendimą pakomentavo LFF prezidentas ir VK pirmininkas Liutauras Varanavičius.

LFF prezidento teigimu, kol kas per anksti spėlioti, ar kauniečiai žais I lygoje. „Tokia informacija šmėkštelėjo internete, bet mes jokio patvirtinimo negavome, - teigė L.Varanavičius. - Tai, kad A lygoje Kauno miestas neturės savo komandos, yra labai skaudus faktas. Apie tai buvo kalbama ir klubų susirinkime. Bet mes negalime atsakyti už klubų savininko poelgius“.

„Kauno“ vadovai ketvirtadienį padėties nekomentavo. Futbolo krizė Kaune palietė ir vietos „Atleto“ ekipą. Pernai I lygoje trečią vietą užėmusi ekipa nedalyvavo licencijavimo procese ir šį sezoną galės žaisti tik II lygoje.

Išimties tvarka

Klaipėdos „Atlantas“ ir Vilniaus REO į A lygą priimti išimties tvarka. Abu klubai įpareigoti iki kovo 9 d. pašalinti nustatytus trūkumus. Priešingu atveju klubams gresia sankcijos, kurias svarstytų LFF Drausmės komitetas. „Šiems klubams jau dabar taikomos nuobaudos - jie negali sudarinėti sutarčių su naujais žaidėjais, - paaiškino L.Varanavičius. - Šis draudimas galios, kol klubai nepateiks tinkamos finansinės dokumentacijos“.

Finansinis klausimas labai opus „Atlanto“ klubui. Pernai į A lygą sugrįžusi Vacio Lekevičiaus ekipa jau pačioje sezono pradžioje susidūrė su rimtomis finansinėmis problemomis, klubui buvo iškelta bankroto byla. Futbolininkai ir treneriai į rungtynes vykdavo asmeniniu transportu, o gegužės 8 d. „Atlanto“ ekipą į eilines A lygos turo rungtynes atsivežė VMFD „Žalgiris. Beje, tose rungtynėse šeimininkai iškovojo pergalę rezultatu 8:1. Pernai uostamiesčio ekipa pasiekė ir dar vieną antirekordą - priešpaskutiniame čempionato ture juos net 13:0 sutriuškino Marijampolės „Sūduva“.

Pasibaigus 2011-ųjų sezono kančioms klubo vadovas V.Lekevičius ne kartą teigė, kad finansiniai komandos sunkumai bus išspręsti „artimiausiu metu“. „Su kreditoriais sudarinėjamos taikos sutartys. Suburta pajėgi komanda, visi treniruojasi ir laukia sprendimo. Iki A lygos licencijos mums trūko labai nedaug. Net ne pinigų, o laiko. Vienos paros“, - tikino V.Lekevičius.

Pernai su LFF dėl „Žalgirio“ pavadinimo konfliktavusios Vilniaus REO komandos prezidentas Rimantas Turskis tikino, kad kitokio sprendimo ir nesitikėjo. „Mes neturime jokių finansinių problemų, tiesiog nespėjome sutvarkyti visų dokumentų“, - paaiškino R.Turskis.

Beje, šio sostinės klubo laukia ne tik debiutas A lygoje, bet ir LFF taurės turnyro pusfinaliai. Balandžio 11 ir 25 dienomis REO susitiks su pajėgiausia Lietuvos futbolo ekipa - Panevėžio „Ekranu“. Kitame pusfinalyje žais VMFD „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“.

Naujasis A lygos sezonas turėtų prasidėti kovo 10-11 dienomis.

 

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar atšilus orams skiriate daugiau laiko aktyviam laisvalaikiui lauke?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar reikia statyti mečetę Vilniuje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-3 +5 C

-2 +5 C

+2 +9 C

+6 +10 C

+4 +13 C

+10 +18 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s