Atsistatydinusi Ingos Ruginienės Vyriausybė pasigyrė, jog nuveikė daug gerų dalykų. Ypač akcentuojamas padidintas finansavimas gynybai bei išskirtinis dėmesys šeimoms, ypač - palankesnės sąlygos įsigyti būstą jauniems žmonėms.
Na, dėl pastarojo punkto galima sutikti tik iš dalies - nuo šio rugpjūčio įsigalios Atsakingo skolinimo nuostatų pakeitimai, kuriais pradinio įnašo reikalavimas pirmojo būsto pirkėjams mažinamas nuo 15 iki 10 proc. visos sumos.
Tačiau anksčiau veikė kitas labai veiksmingas mechanizmas - galima būdavo pretenduoti į valstybės paramą jaunoms šeimoms, įsigyjančioms pirmą būstą.
Aišku, anksčiau eilėje laukti reikėdavo ne vienerius metus, tačiau bent jau būdavo daug vilties sulaukti paramos.
Dabar eilių nebeliko. Tačiau nuo to nė kiek nepalengvėjo. Priešingai.
Dabar paramą gauna ne tie, kuriems tikrai labiausiai reikia, o greitesni: kurie moka greičiau užpildyti paraišką, geriau moka dirbti internetu ir pan.
Per Vyriausybės valandą Seime socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė sulaukė klausimo, kas prisiims atsakomybę už šią nesėkmingą tvarką, ar ministerija pripažįsta, kad eilių atsisakymas buvo klaida, ir kada bus pateiktas sprendimas, kad parama būtų skirstoma pagal aiškų eiliškumą, pagal aiškų poreikį ir socialinį teisingumą, o ne pagal tų pirmų minučių varžybas.
Mat parama jaunų šeimų būstui šiemet baigėsi per 10 minučių, pernai baigėsi per 6 minutes.
Ministrė atsakomybės purtosi ir sako, kad eiles įstatymo pataisomis panaikino Seimas.
Ir netgi ne šioje, o praėjusioje kadencijoje.
„Ko gero, grįšime prie eilių sudarymo, kad žmonės turėtų teisėtus lūkesčius ir žinotų, kurioje tos eilės vietoje jie yra, ir kad ta eilė judėtų proporcingai kiekvienais metais", - vilties suteikė ministrė J.Zailskienė.