respublika.lt

Vitas TOMKUS: PASIAIŠKINIMAS su autoriaus komentaru (115)

2020 rugsėjo 27 14:15:26
Vitas TOMKUS

Ką man daryti? Mano pavardė yra taip apdergta, kad seniai laužau galvą, nežinodamas, kaip elgtis: keisti pavardę (kad mano vaikai manęs neišsižadėtų) ar pilietinę poziciją (kad Landsbergio vaikai manimi žavėtųsi)? Kol neapsisprendžiau, bandau išlikti savimi, bet ne visada pasiseka. Matyt, tiek charakterį, tiek orientaciją (lytinę ir politinę) kaitalioti esu per daug nebejaunas... Pasiuntu vis rečiau, kai jau nebeišgaliu tylomis stebėti, kaip mus visus durnina, o mes tylim. Iš istorijos žinau, kad per tarpusavio barnius Lietuva labai daug prarado... Būtent dėl to, savu laiku atidėjau satyros plunksną į šalį ir nebekaišiojau savo trigrašio. Kantriai laukiau, kol valdžia ateis į protą arba prisivogs tiek, kad už tai baisu būtų sėdėti. Ir sulaukiau! Apsistatė „kišeniniais" prokurorais, teisėjais, užverbuotais dar KGB laikais, ir tokiais propagandistais, kad jau svarstau, ar ne laikas keisti ne tik pavardę, bet ir savo profesiją? Nes, kai tik prisistatau, kad esu žurnalistas, mano pašnekovas manęs iškart teiraujasi, kiek viena valanda kainuoja? Tokiais atvejais nebežinau, ką atsakyti. Bijau per daug nusipiginti. Naujausiais duomenimis, Monika iš LRT per mėnesį uždirba tiek, kiek mes, respublikonai, kai kada per metus neuždirbame.

×
nuotr. 6 nuotr.
Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai - Vitas Tomkus (viduryje), Kazimiera Prunskienė ir Virgilijus Čepaitis. Vyr. redaktoriaus V.Tomkaus asmeninio archyvo nuotr.


Todėl kartoju tai, ką jau esu ne kartą rašęs: nebeįmanoma nieko Lietuvoje demaskuoti, nes jau seniai pas mus vagys nebesimaskuoja. Ramiai sau plauna pinigus per ofšorus, parduoda mūsų įmones taip, kad mums gi dar tenka pirkėjams primokėti, prichvatizuoja vietinius verslus ir bankus, už vieną eurą apsidovanoja valstybiniais sklypais, o šių nusikaltimų dalyvius per parsidavusią žiniasklaidą tautai apskelbia didžiausiais „didvyriais", o po to dar ir ordinais apdovanoja prezidentūroje, matyt, už pasiaukojimą ir šaunumą.

Ta proga paminėsiu tik kelias garsesnes personas, kurios buvo pagarbintos ir palaimintos mūsų prezidentų: pasaulio garso spekuliantas ir spalvotųjų revoliucijų organizatorius CŽV agentas Džordžas Sorošas, tarptautinės mafijos atstovas ir KGB šnipas Šabtajus Kalmanovičius, jau neminint vietinės reikšmės veikėjų, tokių kaip Borisovas, Kaplanas ir kt. Visus juos su valdžia siejo nešvarūs sandėriai. Deja, tebesieja iki šiolei. Todėl niekas nieko iš nieko pareikalauti negali.

Daug versijų viešumoje pasirodė dėl mano pavaduotojo ir principingo žurnalisto Vito Lingio žūties. Dar daugiau spėliota: už ką jį nušovė? Bet jau greit bus 30 metų, kai niekas nekreipia dėmesio į paskutinį „Respublikos" puslapį, kuriame nedviprasmiškai parašyta, kad jis nužudytas „kriminalinių struktūrų ir KORUMPUOTŲ POLITINIŲ JĖGŲ UŽSAKYMU." Kažkodėl niekas - nė vienas pareigūnas! - manęs nepasiteiravo, kokios konkrečiai yra korumpuotos ir suaugusios su mafija politinės jėgos? Kodėl?! Retsykiais vis pagalvoju: arba - bijo žalčiai, arba - tai yra taip natūralu ir savaime suprantama mūsų civilizuotoje ir demokratinėje visuomenėje, kad „elitiniams prokurorams, komisarams ir VSD pareigūnams" užduoti Vito Lingio bendražygiui tokį paprastą ir naivų klausimą yra pernelyg „žemas lygis". Matyt, kur kas paprasčiau „paskraidinti" per viešbučio langą savo bendradarbį, kuris irgi per daug žinojo, arba visus rezonansinius nusikaltimus sukarti ant „daktaro" iš Kauno arba „elektriko" iš Vilniaus.

Negi neįdomu, kas iš šalies vadovų po straipsnių „Respublikoje" apie politikų ryšius su mafija, kurios egzistavimą iki Vito Lingio žūties valdžia kategoriškai neigė, kreipėsi į savo apsauginius su provokuojančiu klausimu: „Negi jiems nieko negalima padaryti?" (O kad kietakakčiai apsauginiai tais laikais mokėjo ne tik saugoti, bet ir pulti, savo atsiminimuose aprašė jų vadas Artūras Skučas.) Negi tikrai toks baisus tas Vytautas Landsbergis, kad net jo pavardę pareigūnams baisu išgirsti? (Gal dėl to šiandien niekas nenori ir jo anūko žmonos afera su sklypu iš esmės domėtis.) Negi tikrai neįdomu sužinoti, kas anuomet davė nuorodas, kartu ir nurodymus, banditams atakuoti „Respubliką"? Po mūsų straipsnių „Vilniaus brigados" vadeiva Borisas Dekanidzė Lietuvoje tapo persona non grata. Bet ir toliau sau ramiai marširavo po Vilnių. Kai apie tai paskelbė „Respublika", milicininkai buvo priversti staigiai reaguoti ir Dekanidzės mašiną stabdyti. O kai jis savo uniformuotus „sugėrovus" aprėkė ir iškoneveikė, šie tik graudžiai skėsčiojo rankomis ir pirštais badė į „Respublikos" pusę: atseit, ką mes, nabagai, galim padaryti, kai spauda mus puola?..

Apmaudžiausia, kad V. Lingys komisarus laikė savo sąjungininkais ir draugais. Be atodairos jais pasitikėjo. Kai kada net iki paryčių su jais redakcijoje naktinėjo, besiklausydamas jų pasakų ir padavimų apie tai, kaip „Vilniaus brigada" neleidžia Lietuvoje įsisiautėti čečėnams. O mafijai parsidavę pareigūnai su ja kariavo „svetimomis" rankomis... Dažniausiai naivaus ir doro žurnalisto Vito Lingio. O kai juos ir mafiją, ir parsidavusią valdžią - „Respublika" įspaudė į kampą su nenuginčijamais faktais, Vitas Lingys buvo paaukotas. O gal tai tebuvo sandėris tarp valdžios ir mafijos, kad jų nešvarūs darbai nebūtų toliau viešinami. Pavyzdžiui, kaip komisaro Valiuko vadovaujami „Aro" pareigūnai lydėjo kontrabandą ir narkotikus per valstybinę sieną ir už tai jis konservatorių buvo prastumtas Seime į vidaus reikalų ministrus. Arba - kur, kam ir už kiek buvo perkami Lietuvai ginklai?.. Nebeliko Lingio - nebeliko ir daugybės neatsakytų klausimų. Nėra žmogaus - nėra problemos. Valdžia demonstratyviai paverkė prie jo karsto ir išsiskirstė patenkinta ir laiminga.

O dabar apie esmę. Mano pavaduotoją ir nuostabų bičiulį Vitą Lingį mafija su „valdžios palaiminimu" nušovė beveik prieš trisdešimt metų. Žmogžudystės užsakovai, susieti su Kaplanais, kurie vadovavo liūdnai pagarsėjusiai „MS International" firmai, sėdi Seime dar ilgiau. Tad liko valdžioje tie patys. JIE negali būti pavyzdingi ir padorūs liaudies tarnai, nes yra amžiams susieti nusikaltimais su tarptautine mafija. JŲ net nėra prasmės smerkti - vargšelių reikia gailėtis. Nes JIE tikrai yra apgailėtini. JIE, net ir labai norėdami, Lietuvos nepasigailės. Ką lieps - tą ir darys. Apie kokius nacionalinius interesus galima kalbėti?! Pardavę sąžinę, JIE be gailesčio parduos už „grašius" ne tik „Mažeikių naftą" ar bankus, bet ir viską, ką lieps tarptautinis nusikaltėlių sindikatas, kuris tampriai susaistytas ne tik su Antverpenu, bet ir Maskva bei Vašingtonu. Dabar tikiuosi visiems aišku, kodėl Lietuva turi būti tokia, kokios pageidauja Sorošo išlaikomas ir visą šalį savo čiuptuvais apraizgęs Atviros Lietuvos Fondas (ALF) ? O būtent: su atvirom sienom ir atvira visiems svetimšaliams atėjūnams. Kad mūsų pareigūnams nereikėtų mafijos krovinių su narkotikais per valstybinę sieną lydėti...

Autoriaus patarimas: nežinau, ką patarti „Respublikos" skaitytojams, kurie vis teiraujasi: ką daryti ir kaip toliau gyventi, kad Lietuvoj būtų galima išgyventi. Gal verta imti pavyzdį iš paleckiukų, kurie prie visų valdžių išgyvena. Ir tas, kuris Lukiškėse sėdėjo. Ir jo tėvas, kuris sėdėjo LKP CK biure. Ir senelis, kuris sėdėjo LTSR AT Prezidiume... Veisli giminė, ar ne? Nepražuvo nei „prie ruso", nei „prie lenko", nei „prie jankio". O ypač suklestėjo paleckiukai, kai valdžią „Dėdulė" užvaldė. Apsėdo viską: ir Europarlamentą, ir ambasadas, ir Vilniaus savivaldybę, ir LRT... Iškart pasijuto, kad saviškiai valdžią paėmė. Todėl ir saviems postus padalino. Apie kokius nacionalinius interesus su jais galima kalbėti? Aniems tai svetima ir neaktualu. Laimės rusai, prašom, jau paruoštas okupantams kadras - paleckiokas iš Lukiškių! Užvaldys mus galutinai ES globalistai - šekit, Jums Europos Parlamente paruoštas kadras! Atsiims Lietuvą lietuviai - tuoj iš Lietuvos ir Monikos televizijos išlįs dar vienas nepamainomas kadras - dar vienas tautiškai nusiteikęs Paleckis! Tad, norint lietuvių tautai išlikti, reikia mokintis iš Paleckių ir Landsbergių giminės. Kas mokytis tingi, gali elgtis paprasčiau: kaip ir jie - išversti savo kailį!

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (115)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • REKONSTRAVIMAS: Kauno rajono kurortinei teritorijai priklausančiame Kulautuvos miestelyje pradėti Akacijų alėjos ir V. Augustausko gatvės rekonstravimo darbai, kurių vertė – 2,29 mln. eurų.
  • STOVYKLOS: švietimo įstatymo pataisose -  siūlymas 7-16 metų vaikams iš valstybės biudžeto apmokėti kasmetines edukacines 5-7 dienų trukmės stacionarias vasaros stovyklas.
  • PRIPAŽINIMAS: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) laboratorija pelnė tarptautinį pripažinimą - ISO akreditaciją vaistų ir vaistinių medžiagų tyrimams.
  • NUTRAUKĖ: JAV teisingumo departamentas trečiadienį pranešė nutraukęs 33 Irano valstybinių žiniasklaidos portalų bei trijų Irako grupuotės „Kataeb Hezbollah“ portalų techninį palaikymą (jie buvo JAV priklausančiuose domenuose, taip pažeidžiant sankcijas).
  • SLALOMAS: nemažai dalyvių bei stebėtojų sutraukė Kauno rajone automobilių slalomo varžybos, kurias karantinas iš 2020 metų tradicinių velykinio ir kalėdinio turnyrų nustūmė net į šių metų vasarą.
  • MIGRANTAI: Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dar dvi neteisėtų migrantų grupes, o Švenčionių rajone – vieną (iš viso sulaikyti 58 užsieniečiai, iš kurių, pirminiais duomenimis, 54 gali būti Irako piliečiai, 4 – Šri Lankos).
  • KOPLYČIOS: Vilniaus arkikatedroje atvertos 70 metų buvusios uždarytos koplyčios, kuriose Katedros lankytojai galės melstis, apžiūrėti restauruotą Šv. Vladislovo koplyčios kupolą bei sugrąžintą XVIII a. zakristijos spintą, kuri pastaruosius 30 metų buvo eksponuota Lietuvos Taikomosios dailės muziejuje.
  • SPORTAS: Lenkijos Elbingo mieste vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos standartinių šokių taurės varžybose naujaisiais Europos taurės šeimininkais tapo pasaulio, Europos ir daugkartiniai Lietuvos standartinių šokių čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos.

  • NELAIMĖ: šeštadienio vėlų vakarą Plungės rajone iš sodybos tvenkinio narai ištraukė 17-mečio kūną.
  • KULTŪRA: penktadienio vakarą Giacomo Puccini operos „Vilisės“ koncertiniu atlikimu (Lietuvoje – pirmą kartą) prasidės 26-asis tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis - vieną iš solinių vaidmenų operoje atliks šio festivalio naujasis meno vadovas, daugelyje pasaulio scenų publikos simpatijas pelnęs tenoras Edgaras Montvidas.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar stebite Europos futbolo čempionatą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur slepiatės nuo tropinių karščių, užklupusių Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+17 +23 C

+15 +20 C

 

+14 +20 C

+20 +28 C

+21 +25 C

 

+21 +24 C

0-6 m/s

0-4 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos