respublika.lt

LIETUVA KYLA PRIEŠ PRIEVARTĄ su Vito Tomkaus (PAPILDYTU!) trigrašiunuotraukos (641)

2020 lapkričio mėn. 21 d. 07:45:05
Vidmantas MISEVIČIUS

Lapkričio 21 d. 12 val. į visuotinį protestą prieš privalomą kaukių dėvėjimą kviečiama visa Lietuva.  Pritariantieji idėjai raginami susirinkti prie savo miestų savivaldybių ir numesti kaukes. Vilniuje mitinguotojai planuoja rinktis prie Seimo rūmų įėjimo. Apie planuojamą akciją pateikiamoje informacijoje akcentuojama, kad pagrindinės jos temos yra kelios - ,,Gelbėkime mūsų vaikus", ,,Šalin kaukes", ,,Laisvė Lietuvai".

×
nuotr. 16 nuotr.
Čia vaizdelis iš Venecijos, Italijos, kur žmonės nusimetė kaukes, reikalaudami valdžios atšaukti įvairius ribojimus, kurie privers verslą bankrutuoti. EPA-Eltos nuotr.

 

Visuomenė protestuoja prieš privalomą kaukių dėvėjimą, maitinimo įstaigų, mokyklų uždarymą įvairiose pasaulio šalyse. Akivaizdu, kad žmonės pavargo nuo gyvenimo ribojimų bei nenori tikėti tuo, kas jiems jau daugiau nei pusmetį brukama. Vienas toks protestas organizuojamas ir Lietuvoje.

Būtent todėl, kaip rašoma akcijos programoje, „pradedamas visuotinis protesto mitingas prieš mūsų tautos genocidą; prieš mūsų vaikų naikinimą; prieš netikrą, surežisuotą pandemiją; prieš prievartą nešioti nuo virusų nieko neapsaugančias kaukes, kurios sunaikina mūsų asmenybę; prieš skiepus, kurie visiškai nereikalingi; prieš 5G ryšį, kuris 40-60 GHz dažniu sunaikins mus; prieš visą prievartą, kuri nori pavergti mus ir mūsų vaikus ir po to sunaikinti".

„Mesime į vieną krūvą vienu metu visuose miestuose lygiai 12 val. Susirinkime prieš gerą pusvalandį. Visi, kas gali, atvykite į Vilnių, o kas negali ar nenori, mitinguokime savo miestuose. Iš mažų miestelių važiuokime į didesnius. Vilniuje renkamės prieš 11 val. Katedros aikštėje ir lygiai 11 val. eisime eisenoje iki Seimo rūmų. Jei pavėluosime, tai kaukes sumesime tada, kada ateisime", - planais dalinasi akcijos organizatoriai.

Be to, jie iškart perspėja, kad valdžia prieš mitinguotojus gali panaudoti jėgą.

Taip pat akcentuojama, kad šį kartą svarbu ne masiškumas.

„Nesvarbu, kiek mūsų susirinks. Jei nebus daug, nepasimeskime ir nepraraskime vilties, protestuokime vis vien. Būsime pirmieji, kurie prikels Lietuvą, prabudins lietuvius. Vėliau mus prisimins mūsų vaikai bei anūkai ir padėkos, - teigia organizatoriai. - Kas nenori ar negali dalyvauti eitynėse, kviečiame prisidėti važiuojant automobiliais. Važiuokite pro savivaldybes ir per langus meskite kaukes. Jei kelias bus užtvertas, meskite kaukes ten, kur bus užtverta. Jei būsime apkaltinti dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tai bus niekis, palyginti su tuo, ką mes darome. Galime naudoti garsinius signalus vienas kito palaikymui. Svarbiausia viską darykime visi kartu, o ne po vieną ar kelis, tada mūsų niekas neįveiks. Turėkime automobiliuose parašytus šūkius, tokius kaip „Šalin kaukes'', „Gelbėkime mūsų vaikus" ir t.t.. Turime nešti aiškią žinutę visam pasauliui, ko mes norime ir ko siekiame."

Nepaisant to, kad yra aiškiai įvardinta akcijos data ir numatytas veiksmų planas, jos organizatoriai, bent kol kas, nusiteikę likti šešėlyje.

Vito Tomkaus trigrašis: Ko gero, tai pirmas rimtas išbandymas Lietuvos piliečiams, kuriuos valdžia laiko veršių banda. Įdomu, ar po to vėl suvarys visus į gardus, ar pasileisime į laisvę? Egzaminas Tautai yra labai sunkus. Pernelyg daug tautiečių yra įsigąsdinusių. Šitiek apsirgusių ir numirusių jau yra nustatyta! (Kas netiki, lai įsijungia radiją, televizorių arba internetą.) Jei panikos epidemija žiniasklaidoje nesibaigs, aukų mastai gali palengva pradėti artėti net prie tuberkuliozinių susirgimų. O po kokių dešimties ar šimto metų, žiūrėk, ir prie onkologinių ligų. Su sąlyga, jeigu prie COVID-19 aukų skaičiaus priskirsime kritusius nelygioje kovoje su valdžios priverstinėmis priemonėmis verslininkus, silpnų nervų žmones ir visus ligonius, kuriems nebuvo suteikta savalaikė pagalba. Bus įdomu pamatyti, ar mes dar mąstančios būtybės ar tik mokame viens ant kito bliauti? Tai, kad žūtbūtinės akcijos organizatoriai nenori savęs įvardinti, įrodo, kad žmonės jau mąsto. Žino, kad visus nuolat stebi paslaptinga akis.

O kas Tamstoms trukdo tuo pačiu metu prie seimo išreikšti pasipiktinimą ne tik dėl perteklinių priemonių, bet ir dėl G-5 ryšio, ir dėl neužskaitytų balsų per rinkimus, ir dėl korupcijos su Independence" bei bankų plėšikų? Jei prieš protestuotojus panaudos jėgą, bus puiki proga įsitikinti, kokią sau išsirinkome valdžią? Ar ji apgins savo piliečius nuo pareigūnų savivalės, ar kaip visada užjaus tik baltarusius ir rusus? Tokiu atveju apsimetėlių valdžią būtų galima ten ir nusiųsti. Arba dar toliau. Ypač protestą už asmens laisvę turėtų paremti Laisvės partija ir Liberalai, nes jie taip kovoja už žmogaus teises ir laisves, kad tikrai nepakęs nelaisvės ir netoleruos prievartos prieš kitaminčiams. Nebent jie yra tokie patys veidmainiai kaip ir kiti. Ką gi, pagyvensim - pamatysim... O šeštadienį 12 valandą prie seimo rūmų pagaliau suvoksime, kas mes tokie esame ir ką su mumis valdžia dar gali padaryti?

P.S. Mieli komentatoriai Albinai, Vitalija, Zose, Natalija, ir į juos panašūs, didelis Tamstoms ačiū už epitetus, kuriais mane apdovanojote! Be jokios ironijos. Dabar jaučiuosi kaip tikras komunistas, žydas Zimanas, buvęs Tiesos" redaktorius, pagarsėjęs tuo, kad per karą partizanaudamas nušovė kelis niekuo dėtus vokiečių kareivius, dėl ko keršydami fašistai sudegino Pirčiupio kaimą su visais gyventojais. Ar stribų žygdarbis" buvo to vertas?! Sovietams atrodė, kad taip, lietuviams - ne. Juolab, kad Zimanas su savo partizanais nenukentėjo - sudegino niekuo dėtus Lietuvos valstiečius. Betgi panašios reakcijos iš savo artimųjų sulaukdavo ir miško broliai, Lietuvos laisvės gynėjai, pasiryžę su ginklu ginti Lietuvos Laisvę. Per juos dažnai nukentėdavo giminės ir niekuo dėti artimieji bei kaimynai, kurie buvo pasiryžę kantriai laukti ir žiūrėti kada ir kaip viskas baigsis. Ir prisižiūrėjo - gyvulinių vagonų, Sibiro vaizdų, Gulago lagerių, NKVD-istų siautėjimo... Kokių vaizdelių laukiame mes?

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (641)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • BE PANIKOS - NEVERYGINĖ STATISTIKA: per šių metų sausio-rugsėjo mėnesius Lietuvoje mirė 29699 žmonės (pernai per tą patį laiką mirė 29017 žmonių), iš jų nuo kraujotakos sistemos ligos – 16137; nuo piktybinių navikų - 6070; kitos mirties priežastys - 2772; išorinės mirties priežastys - 1689; virškinimo sistemos ligos - 1548; kvėpavimo sistemos ligos - 859; infekcinės ir parazitinės ligos - 529; DĖL „COVID-19“ – 95 ŽMONĖS.
 • KETINIMAI: augant koronaviruso atvejų skaičiui, Liuksemburgo vyriausybė ketina iki gruodžio vidurio įvesti dalinį karantiną.
 • EISMO ĮVYKIAI: praėjusį savaitgalį, lapkričio 20-22 dienomis, Lietuvos keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 29 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės.
 • PERTRAUKA: siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso plitimo, Seimas plenariniuose posėdžiuose nutarė padaryti vienos savaitės pertrauką.

 • NEPRITARIA: sekmadienį Kirgizijoje į gatves išėjo šimtai žmonių, protestuojančių dėl Konstitucijos pataisų, kurios, pasak kritikų, suteiktų prezidentui daugiau galių ir pakenktų žodžio laisvei.
 • GRŪDAI: ekologiškų grūdų supirkimas iš Lietuvos augintojų trečią ketvirtį, palyginti su pernai, padidėjo 31,11 proc., rodo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenys.
 • IŠAUGO: viešąsias bei administracines paslaugas gyventojams, verslui ir viešajam sektoriui teikiančio Registrų centro paslaugų kiekis šiemet išaugo 1,5 karto.
 • VIRTUALIAI: JAV prezidentas Donaldas Trumpas dalyvaus virtualiame Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių viršūnių susitikime, kurį šeštadienį organizuoja Saudo Arabija, pranešė aukšto rango JAV pareigūnas.

 • ŽEMĖS DREBĖJIMAS: Čilės šiaurinę Ramiojo vandenyno pakrantę supurtė 5,6 balų stiprumo žemės drebėjimas; jis užregistruotas 23.11 val. penktadienį vietos laiku šiauriniame Kokimbo regione.
 • STATISTIKA: trečią ketvirtį šalyje padidėjo paukštienos gamyba, pardavimas ir importas, o eksportas ir kainos sumažėjo, rodo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenys.
 • SUTARĖ: Afganistano vyriausybė ir Talibanas susitarė dėl pagrindinių klausimų, dėl kurių taikos derybos buvo atsidūrusios aklavietėje; dabar šalys yra pasiruošusios oficialioms deryboms.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar turite santaupų juodai dienai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dėl pandemijos pasikeis Jūsų išlaidos kalėdinėms dovanoms?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +6 C

+2 +4 C

 

+3 +5 C

 +7 +9 C

+7 +9 C

 

 +6 +10 C

1-6 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.1863 PLN - 4.4639
RUB - 90.2622 CHF - 1.0811
GBP - 0.8939 NOK - 10.6613

Nuorodos