respublika.lt

Čekija: įvairiapusė šalis su daugybe lankytinų objektų

(0)
2022 lapkričio 11 07:25:16
Kelionių organizatoriaus „Eura travel“ info

Šią vasarą oro uostuose esantis chaosas privertė ne vieną turistą pasirinkti ne keliavimą lėktuvais, bet kita susisiekimo priemone. Vieni rinkosi savus automobilius, kiti - autobusus. Po kelerių metų pertraukos, pandemijos, žmonės pasiilgę kelionių, tad nemaža dalis keliautojų dairosi atostogoms į šalis, kurios yra netoli Lietuvos. Viena iš tokių - Čekija. Apie keliones kalbamės su kelionių gide Rita Gradeckaite.

×
nuotr. 4 nuotr.
Prahos fontanai, po ketverių metų pertraukos, 2021 metų vasarą, vėl buvo atidaryti visuomenei. Tai puiki vakaro pramoga, kurią tikrai verta pamatyti esant Čekijos sostinėje Prahoje. Kelionių organizatoriaus „Eura travel“ nuotr.

 

„Šimtų bokštų miestas" pasiekiamas kiekvienam

Kai ištariame žodį „Čekija", ko gero, ne vienam iš mūsų ji asocijuojasi su šios šalies sostine Praha. Praha jau daugybę metų yra tituluojamas kaip vienas iš gražiausių Europos miestų. Praha, dar kitaip vadinama „Auksinė Praha" arba „ Šimtų bokštų miestas", čia veiklos ras net ir pats išrankiausias turistas. Svarbu nepamiršti, jog Čekijos sostinė - Praha - tai vienas iš artimiausių Europos miestų, esantis visai netoli Lietuvos.

1.102 km arba beveik 13 valandų autobusu iš Vilniaus ir štai, atvykstate į Prahą, kurioje nuo kalvų atsiveria nepakartojamos miesto panoramos. Pasiruoškite patogią avalynę, laukia ilga ir įspūdžių kupina kelionė. Jei nuspręsite savo kelionę pradėti nuo senosios miesto dalies - STARE MESTO, tuomet lankytinų objektų sąraše Jūsų laukia tokie objektai kaip:

Sostinės namai;
Parako bokštas;
Senoji muitinės gatvė;
Rotušės aikštė su žymiuoju laikrodžiu.

Verta aplankyti ir gražiausią rokoko pastatą Prahoje - grafų Goldskinskių rūmus. Taip pat pamatysite ir mažąją Rotušės aikštę su gražiuoju šuliniu, Karlo gatvę, vedančią link Karlo tilto su jo žymiosiomis skulptūromis. Nuo jo atsiveria nuostabi Prahos panorama. Vakare Prahoje turistų laukia dar viena žadą atimanti programa - tai užburiantis muzikos, šviesų ir vandens šou - „dainuojantys" Prahos fontanai.

Kitą rytą atsikėlus turistams yra siūloma apsilankyti Prahos Hrade: Strahovo vienuolyne, nuo kurio atsiveria nuostabi Prahos miesto panorama.

Apsilankę vienuolyne nepamirškite pamatyti ir Prahos baroko šedevro - Šv. Loretos komplekso, o taip pat - 3 Prahos Hrado kiemų su Šv. Vito katedra, Auksine gatvele, senaisiais karalių rūmais ir žaislų muziejumi. Daugelį turistų nustebina ir mažasis miestas - Mala Strana su jo centrine aikšte, Parlamento ir seimo rūmais, Šv. Mikalojaus katedra, Prahos Venecija...

Jei būsite Prahoje, būtinai apsilankykite ir netoli Prahos, vos 20 km. nuo šalies sostinės esančioje Karlšteino pilyje. Tai viena iš gražiausių pilių visoje Čekijoje. Joje taip pat veikia pagrindinė ir vienintelė prekybinė Karlšteino gatvė, kurioje gausybė suvenyrų parduotuvėlių, jaukių kavinių ir restoranų, o kelias veda į pilį. Pėsčiomis pakilsite į kalną, ant kurio ir puikuojasi gražioji Karlšteino pilis, išsidėsčiusi pakopomis, pastatytomis XIV a. pagal XIXIIa. gynybinių pilių pavyzdį.

Gamtos mylėtojams: Koneprūsų stalaktitų ir stalagmitų urvai bei Čekijos kalnų kurortai

Pavargę nuo miesto šurmulio žmonės dažnai ieško atgaivos gamtoje. Jei esate Čekijoje, tuomet privalu apsilankyti Koneprūsų stalaktitų ir stalagmintų urvuose. Tai daugiau nei 800m ilgio urvų labirintas, kur pamatysite unikalius varveklius - „koneprūsų rožytes". Karštą dieną čia galėsite puikiai atsigaivinti, o vaikščiodami nuostabių stalagmitų ir stalaktitų apsuptyje grožėsitės jais ir pamiršite visus kasdienybės rūpesčius.

Dar vienas pasiūlymas keliautojams, norintiems daug gamtos - tai Čekijos kalnų kurortai. Tikrai nereikia būti patyrusiu žygeiviu, jei susiruošėte į Čekijos kalnų kurortus. Pasivaikščiojimui yra puikiai išvystyta infrastuktūra, pavyzdžiui, takeliai Adršpacho uolų mieste ar net keliolikos kilometrų žygis kalnuose gali būti kaip tik tai ko reikia, kad išjudintumėte kūną ir susigrąžintumėte prarastą energiją.

Kaip teigia gidė R. Gradeckaitė, čekai turi uolų miestus, kalnus - Sniežka. „Einam tais takeliais, kur teka Elbė (čekiškai Labe, vokiškai Elbe) - prasidedanti šiaurvakarinėje Čekijoje ir teka per Vokietiją". Dar yra siūloma ekskursija į Medvedino kalną ir žygiai kalnų takeliais iki Elbės upės ištakų ir krioklio. Čia atsiveria nuostabus vaizdas, kai iš mažučio šaltinėlio savo tėkmę pradedanti viena iš didžiųjų Europos upių - Elbė jau vos už kilometro tėkmės krinta nuo didžiulio skardžio įspūdingu kriokliu. Šiose apylinkėse Jūsų lauks ne tik nuostabi kalnų panorama, bet ir jaukios kalnų užeigos, kuriose visada galima atsikvėpti bei sušilti. Praha iš kitos perspektyvos - pasiplaukiojimas upe Esant Prahoje tikrai nereikia ilgai galvoti, ką čia nuveikti laisvu metu. Po ilgos dienos mieste
turistai dažnai nori pamatyti miestą iš kitos perspektyvos - iš upės pusės, tad yra rekomenduojama pasiplaukiojimas laivu Vlatavos upe.

Jei ramus plaukimas upe Jums atrodo nuobodoka ir norite aktyvesnės veiklos, pabendrauti su bendraminčiais, tuomet kviečiame Jus užsukti į autentišką, čekišką restoraną, kuriame galėsite pakelti čekiško alaus bokalus, pasimėgauti skaniu keptu sūriu ar paragauti kitų čekiškos virtuvės patiekalų. Tik nepamirškite, jog čekų virtuvė - riebi, maistas gerokai apsunkina skrandį, tad vertėtų jo nepadauginti, o ypač, jei vartojate alkoholį.

Gidės R. Gradeckaitės teigimu, vakarais dažniausiai žmonės nori ilsėtis. Jiems dar maisto degustavimas patinka. „Įsivaizduokite, grįžta turistai po ilgos dienos vakare, kokią 21 val., o iš ryto keliasi anksti, kokią 7.00 val., papusryčiauja ir išvažiuoja vėl į kelionę. Tad vakare jau tikrai nesinori labai aktyvių pramogų." Ryte, kai pajudama į turistinius objektus, tuomet kelionės metu jau yra organizuojama pramoginė veikla keliautojams užimti. „Eura travel" gidai veda „protmūšius" aplankytų vietų temomis. Nelieka laiko nuobodžiauti.

Viena unikaliausių Čekijos vietovių - Adršpachų gamtos draustinis

Kaip teigia gidė R. Gradeckaitė, pasivaikščiojimas po Adršpachų gamtos draustinį gali būti labai įdomi pramoga. Čia gali pamatyti „dramblį", tik pasitelkti fantaziją reikia. Šioje vietoje stovi ir daugiau pačios gamtos suformuotų ir labai neįtikėtinų formų skulptūrų : beveik 80 m aukščio akmeniniai „ pirštai", „ąsotis", „indėno galva", jau minėta - „dramblių šeimyna"...

Žygio po šį nuostabųjį draustinį metu valtimi turistai taip pat praplaukia ir Adršpachų ežerą, apžiūri tarp uolų krentančius Didįjį ir Mažąjį krioklius. Stačios uolos, kriokliai, kalnų ežerai bei siauri praėjimai sukuria nepakartojamą įspūdį.

Po pilnos įspūdžių vienos turistams siūloma vykti į kalnų kurortą Špindleruv Mlyn. Gidės R. Gradeckaitės teigimu, dar vienas labai gražus Čekijos miestelis - tai Kromeržyžas, kuris yra įtrauktas ir į UNESCO paveldo sąrašą.

Gyvūnų mylėtojams - Čekijos safaris ir kalnų kurortas

Dvur Kralove miestelyje yra įsikūręs žymiausias Čekijoje Safario parkas, užimantis net 73 ha teritoriją. Čia gyvena daugiau nei 2300 gyvūnų. Važiuojant safario autobusu stebimi laisvai besiganantys gyvūnai. Tai antilopių, zebrų ir netgi liūtų bandos, laisvai vaikštinėjančios po teritoriją. Margaspalvių paukščių įvairovė nustebins net aplankiusius
daugelį zoologijos sodų.

Pilni įspūdžių turistai vyksta pailsėti į kalnų kurortą Pecą prie Snežkos. Jame Pasikeliama keltuvu arba nukeliaujama pėsčiomis (~ 2val.) į aukščiausią Čekijos kalnų viršukalnę Snežką (1602 m), besigėrėdami nuostabia Sudetų kalnų panorama. Siūloma nuvykti į Krkonošės nacionaliniame parke įkurtą taką medžių viršūnėse. Pasivaikščioti pažintiniu taku ir pakilti į 45 m aukščio bokštą, nuo kurio atsiveria apylinkių vaizdai.

Vandens parkas ir bobslėjaus trasa

Kalnų žygio nuovargiui nuplauti ir kūnui atgaivinti siūloma maudynės Špindleruv Mlyn vandens parke. Norintys patirti daugiau įspūdžių gali pasivažinėti vasaros bobslėjaus trasa. Ši trasa laikoma viena geriausių Europoje tiek dėl jos ilgio bei profilio, tiek dėl iš trasos atsiveriančios Krkonošės kalnų ir Š.Mlyn kurorto panoramos. Trasa sukonstruota taip, kad kiekvienas galėtų pasirinkti optimalų važiavimo greitį bei nusileidimo stilių. 2 posūkiai, 3 tuneliai, 5 kalneliai suteiks nepakartojamų įspūdžių su pakankama adrenalino doze.

Apie keliones autobusu

Paklausus, ar kelionės autobusu vis dar išlieka populiarios, gidė R. Gradeckaitė sako, jog žmonės tikrai nemažai keliauja autobusais, nors lėktuvu šiais laikais ir patogiau, galima nuo taško a iki taško b labai greitai nukeliauti. „Bet ne visos šalys yra patogios keliauti lėktuvu, pavyzdžiui, Slovakija, jos taip lengvai nepasieksi lėktuvu, nėra tiesioginio skrydžio, nebent skrendi į Krokuvą".

Kitas privalumas keliaujant autobusu - galima pamatyti labai daug, pavyzdžiui, tą pačią Lenkiją, galima sustoti Krokuvoje. „Pro Lenkiją važiuojama apie 10 val., bet kas keletą valandų yra daromi trumpi sustojimai, kartais į tualetą, kavos atsigerti, kartais - pamatyti įdomius objektus. Štai, neseniai kai keliavome su grupe turistų, sustojome Krokuvos senamiestyje pasivaikščioti. Taip pat galima sustoti ir po Varšuvos senamiestį pasivaikščioti.
Žmonės kelionės metu susidraugauja, bendrauja, tad kelionė tikrai neprailgsta. ", - apie keliones autobusu kalbėjo gidė R. Gradeckaitė.

Paklausus, kokio amžiaus dabar keliauja žmonės, moteris teigė, jog - įvairaus amž

iaus. „Jaunimas keliaujant autobusu klausosi muzikos, žiūri filmus. Kiti skaito knygas". „Viskas priklauso nuo to, kiek dienų kelionė. Jei važiuoja moksleiviai, kokiom tik trim dienom, tuomet taip, gal ir pavargstama. Viena diena į priekį, viena - atgal, lieka tik viena diena pasižvalgymui. Manau, kad optimaliausia yra penkios dienos kelionės, tuomet ir pamatai daugiau, ir ne taip pavargsti".

Keliaudami su kelionių organizatorius „Eura travel" turistai gali būti ramūs, mat yra įdiegta pokalbių programėlė interneto svetainėje www.eura.lt, kurios pagalba 24/7 galima susisiekti su organizatoriumi. Tad, jei pasimetėte mieste ar iškilo kokių kitų klausimų, visuomet galite kreiptis pagalbos.

Paklausus gidės R. Gradeckaitės, ar kelionės autobusu tinka šeimoms su vaikais, gidė teigia, jog dabar vaikai truputėlį kitokie, - jie labai aktyvūs, jiems gali būti sunkiau išsėdėti vienoje vietoje. „Neseniai keliavo septynerių metų berniukas ir kelionės metu jis jautėsi puikiai. Jam patiko ir baseinai, ir kalnai. Aišku, jau turi būti pasiruošęs kelionei, turi būti speciali avalynė, nusiteikimas".

Šiais laikais keliauti autobusu išties paprasta: visos kelionės metu autobuse galima naudotis WC, siūlomi pledukai, vaikams - pliušiniai žaisliukai, o iškilus su kelione susijusioms problemoms visuomet pagelbės „Eura travel" atstovai.

Dar kita svarbi naujovė, kuri laukia keliautojų, - tai įdiegta priminimo apie artėjančios kelionės laiką sistema, todėl visi tie, kurie bus nusipirkę kelionę, gaus trumpuosius sms pranešimus, kad nepraleistų kelionės.

Drąsiai planuokite keliones ir pasinerkite į nepamirštamus nuotykius!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • ATSAKOMYBĖ: Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis akcentuoja, kad asmeniui, kuris galimai nutekino informaciją buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą, turėtų būti pritaikyta politinė atsakomybė.
  • GAMYBA: Nepaisant rinkoje atpigusių gamtinių dujų, Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, anksčiau planavusi atnaujinti amoniako gamybą vasario pradžioje, dėl vangaus trąšų pirkimo atideda šiuos planus.
  • RINKIMAI: Kovą vyksiančiuose merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimuose dalyvauja 109 milijonieriai, per tūkstantis neturinčiųjų jokio turto, apie pusė tūkstančio teistų asmenų, o Ukmergėje kandidatuoja 94 metų vyras, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
  • KALĖJIMAS: Turto bankas ir buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso operatorius „Aštuntas elementas“ penktadienį pasirašė atnaujintą nuomos sutarties projektą iki 2025 m. rugsėjo.
  • DUJOS: Pirmąjį šių metų mėnesį gamtinių dujų biržoje „GET Baltic“ formavosi 46 proc. mažesnė gamtinių dujų kaina nei pernai gruodį: Baltijos šalių ir Suomijos rinkose vidutinė dujų kaina sausį buvo 69,15 EUR/MWh, tuo metu gruodį ji siekė 126,96 EUR/MWh,
  • LIFOSA: Sankcionuojamai Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovei „Lifosa“ dar kartą nepavyko panaikinti Finansų ministerijos sprendimo paskirti įmonės laikinąjį administratorių.
  • PROBLEMOS: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi Danijos kapitalo žuvų perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva“ mažina pajėgumus ir atleidžia dalį darbuotojų, nes mažėja produkcijos paklausa, svyruoja žaliavų, transporto bei energijos kainos, sako gamyklą valdančios Danijos grupės „Espersen“ prezidentas Klausas B. Nielsenas.
  • PALŪKANOS: Europos centrinis bankas pranešė vėl padidinęs palūkanų normas, šįkart – dar 0,5 proc.
  • KANDIDATAS: Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį priėmė sprendimą iš Darbo partijos kandidatų į Druskininkų tarybą rinkiminio sąrašo nešalinti pirmu numeriu jame įrašyto Edvino Garackevičiaus, sausio mėnesį sulaikyto su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.
  • VIZITAS: Specialiųjų tyrimų tarnyboje lankėsi Europos vyriausioji prokurorė Laura Kodruca Kovesi ir Europos prokuroras Tomas Krušna.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar turėdami galimybę nutrauktumėte pensijų kaupimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 +1 C

-5 -1 C

 

-8 -3 C

-2 +1 C

-4 -1 C

 

-6 -1 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-4 m/s