respublika.lt

Iranas atskleidė, kokį derybų pasiūlymą atmetė Trumpas

(1)
Publikuota: 2026 gegužės 02 15:20:00, Karolis Broga, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Freepik nuotr.

Aukšto rango Irano pareigūnas atskleidė, kad Teheranas siūlo pirmiausia atnaujinti laivybą Hormuzo sąsiauriu ir kad JAV nutrauktų Irano uostų blokadą, o tik vėliau derėtis dėl Irano branduolinės programos. Tačiau tokiam pasiūlymui kol kas prieštarauja JAV prezidentas Donaldas Trumpas, praneša „Reuters“.

 

 

JAV ir Izraelis nustojo bombarduoti Iraną prieš keturias savaites, bet susitarimas dėl taikos vis dar nepasiektas, o tai sukėlė didžiausius pasaulinio energijos tiekimo sutrikimus per visą istoriją.

Anonimiškai kalbėjęs aukšto rango Irano pareigūnas sako, kad, Teherano manymu, naujausias pasiūlymas atidėti derybas dėl branduolinės programos yra reikšmingas pokytis siekiant lengviau susitarti dėl taikos.

Pagal šį Teherano pasiūlymą, karas pasibaigtų Izraeliui ir JAV suteikus garantijas, kad Iranas nebebus puolamas. Tuomet Iranas leistų atnaujinti laivybą Hormuzo sąsiauriu, o JAV atšauktų Irano uostų blokadą.

Vėliau būtų surengtos derybos dėl Irano branduolinės programos apribojimų mainais į sankcijų Iranui panaikinimą. Iranas reikalauja, kad JAV pripažintų šalies teisę sodrinti uraną taikiais tikslais, net jeigu Teheranas sutiks sustabdyti sodrinimą.

Pareigūnas patvirtino, kad šis naujausiais pasiūlymas buvo oficialiai perduotas Jungtinėms Valstijoms per tarpininkus.

D. Trumpas penktadienį pareiškė esąs nepatenkintas naujausiu Irano pasiūlymu, bet nepaaiškino, kuo tiksliai.

„Jie reikalauja dalykų, kuriems aš negaliu pritarti“, – jis sakė žurnalistams Baltuosiuose rūmuose.

Vašingtonas kartoja, kad karas nesibaigs nepasiekus susitarimo kuriuo Iranui būtų draudžiama pasigaminti branduolinį ginklą. D. Trumpas aiškino, kad Irano bombardavimas ir prasidėjo siekiant užkirsti kelią Teheranui pasigaminti branduolinį ginklą. Tačiau Iranas tikina, kad branduolinė programa vystoma taikiais tikslais.

Jau beveik du mėnesius Iranas blokuoja kone visų laivų eismą Hormuzo sąsiauriu išskyrus savo. Balandį JAV paskelbė įvedanti Irano uostų blokadą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar reikia jau baigti šildymo sezoną?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar reikia statyti mečetę Vilniuje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+4 +12 C

+7 +17 C

+8 +17 C

+12 +24 C

+13 +27 C

+9 +24 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-6 m/s