respublika.lt

Šaudynės Turkijos mokykloje: sužeista 16 žmonių, šaulys nusižudė

(2)
Publikuota: 2026 balandžio 14 16:25:00, Marius Jakštas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Šaudynės turkijos mokykloje. EPA-Eltos nuotr.

Antradienį pietryčių Turkijos vidurinėje mokykloje buvęs jos mokinys atidengė ugnį, sužeisdamas 16 žmonių, tarp kurių buvo ir mokinių, o apsuptas policijos nusižudė.

 

Vietos gubernatorius Hasanas Sildakas žurnalistams pranešė, kad iš Šanliurfa provincijos Sivereko rajone esančios mokyklos buvo evakuoti mokiniai, joje buvo dislokuotos specialiosios saugumo pajėgos, evakuoti mokiniai.

Televizijos reportaže buvo matyti prie mokyklos stovintys greitosios pagalbos automobiliai ir iš pastato bėgantys mokiniai.

H. Sildakas nustatė, kad užpuolikas yra 2007 m. gimęs buvęs mokyklos mokinys.

„Jis nusižudė, kai policija jį apsupo", - sakė gubernatorius.

„Mes evakavome mokyklą ir atliksime išsamų šio tragiško incidento tyrimą. Nepaisant to, kad imamės visų būtinų atsargumo priemonių dėl mūsų mokyklų saugumo, tokie pavieniai incidentai vis dar gali įvykti. Bus atliktas reikiamas tyrimas", - pridūrė jis.

Pasak mokyklą apžiūrėjusio gubernatoriaus, užpuolikas „koridoriuje atsitiktinai ėmė šaudyti iš lygiavamzdžio šautuvo".

Remiantis pirminiais duomenimis, per išpuolį buvo sužeisti 10 mokinių, keturi mokytojai, vienas policijos pareigūnas ir vienas valgyklos darbuotojas, platformoje „X" pranešė Turkijos vidaus reikalų ministerija.

„Išpuolį su šautuvu įvykdęs asmuo po incidento tuo pačiu ginklu nusižudė", - teigė ministerija.

Mokyklų saugumas Turkijoje

Šaudynės Turkijos mokyklose vyksta labai retai. 2024 m. gegužę buvęs mokinys Stambule šaunamuoju ginklu nužudė privačios vidurinės mokyklos direktorių praėjus penkiems mėnesiams po to, kai buvo pašalintas iš mokyklos.

Užpuolikas (kaip pranešama, irakiečių kilmės) po šaudynių pabėgo, bet vėliau buvo suimtas.

74-erių metų mokyklos direktoriaus nužudymas sukėlė diskusijas visoje šalyje, tūkstančiai mokytojų Stambule surengė demonstraciją, reikalaudami sugriežtinti saugumo priemones mokyklose.

Turkijoje galioja griežti ginklų įstatymai, pagal kuriuos norint įsigyti ginklą reikalaujama licencijos, registracijos, psichologinio ir kriminalinio praeities patikrinimo, o už neteisėtą ginklo laikymą numatytos griežtos bausmės.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
7
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Koks geriausias būdas panaudoti „Sodros” rezerve esantį pinigų perteklių?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar reikia atkurti politinį dialogą tarp Vilniaus ir Minsko?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+7 +8 C

+3 +11 C

+6 +15 C

+8 +14 C

+9 +18 C

+18 +19 C

0-6 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s