respublika.lt

Irano dronų ataka sukėlė didelį gaisrą JAE uostamiestyje

(1)
Publikuota: 2026 gegužės 04 20:15:00, Viljama Sudikienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Irano dronų ataka JAE. Stop kadras

Pirmadienį pareigūnai pranešė, kad po Irano dronų atakos Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) Fudžeiros uostamiesčio pramonės zonoje kilo didelis gaisras. Vyriausybės žiniasklaidos biuras pranešė, kad pirmadienį per smūgį į energetikos įrenginį Fudžeiros emirate buvo sužeisti trys žmonės.  

 

Uostamiesčio valdžia pranešė, kad į įvykio vietą atvykusios civilinės gynybos pajėgos siekė suvaldyti gaisrą. 

„Trys Indijos piliečiai patyrė vidutinio sunkumo sužalojimus ir buvo nuvežti į ligoninę, kur jiems bus suteiktas būtinas gydymas“, – socialiniuose tinkluose paskelbtame įraše pranešė Fudžeiros žiniasklaidos biuras. 

Anksčiau JAE kariuomenė teigė perėmusi tris Irano raketas, dar viena raketa nukrito į jūrą. JAE gynybos ministerija pranešė, kad keliuose šalies regionuose buvo aktyvuota oro gynyba. 

Vasario pabaigoje prasidėjus Irano, JAV ir Izraelio karui, Jungtiniai Arabų Emyratai tapo viena iš Persijos įlankos valstybių, kurias ypač paveikė Irano atakos, Teherano vadinamos atsaku į JAV ir Izraelio karinę kampaniją. Pirmadienį padėtis aplink Hormuzo sąsiaurį buvo labai įtempta, kai JAV paskelbė apie operaciją, skirtą padėti laivams išplaukti iš šio vandens kelio, itin svarbaus pasaulinei naftos prekybai. 

Irano žiniasklaida pranešė, kad Irano pajėgos neleido JAV laivams įplaukti į sąsiaurį, o JAV neigė pranešimus, kad Irano raketos pataikė į vieną iš jų laivų.

Pirmadienio incidentai yra pavojingiausia eskalacija per balandžio pradžioje įsigaliojusias paliaubas.

JAE pirmadienį pasmerkė naujausią Irano ataką prieš šalį, pavadino išpuolius „pavojinga eskalacija“. 

„Šios atakos yra pavojinga eskalacija ir nepriimtinas nusižengimas, keliantis tiesioginę grėsmę valstybės saugumui, stabilumui ir jos teritorijų saugumui“, – sakoma JAE užsienio reikalų ministerijos pareiškime ir priduriama, kad JAE „pasilieka visišką ir teisėtą teisę atsakyti į šias atakas“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kokį automobilį vairuojate?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar reikia statyti mečetę Vilniuje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+9 +20 C

+6 +15 C

+7 +14 C

+10 +28 C

+9 +24 C

+8 +18 C

0-7 m/s

0-4 m/s

0-5 m/s