respublika.lt

Vitas TOMKUS: "Korupcija baigėsi - tegyvuoja diktatūra!" (0)

2009 balandžio mėn. 08 d. 10:01:00

Vitas TOMKUS

×
nuotr. 1 nuotr.
Milijonieriai. Draugiška nuotrauka atminčiai, kadencijai Briuselyje einant į pabaigą.

RESPUBLIKOS žurnalistas

Ilgą laiką niekaip negalėjau suprasti, kas mus valdo - kvailiai ar parsidavėliai? Ačiū Dievui, pagaliau paaiškėjo… Pasirodo, atsakymas yra per vidurį. Pradedant Prezidentūra ir baigiant europarlamentarais, mus, lietuvius, valdo parsidavę mulai. (Užsispyrę ir kaip vištgaidžiai negalintys turėti palikuonių.)

Aišku, skirtumas nedidelis. Kadangi ir vienu, ir kitu atveju Lietuvai pasekmės yra vienodos. Tauta nuskurdinta, verslas sužlugdytas, o 80 procentų Lietuvos nepriklausomybės jau pradanginta… Kaip apskaičiavau? 

Iš pradžių jutau intuityviai. Netgi save apgaudinėjau, kad mūsų laisvės – tiek tautine, tiek žmogiškąja prasme – tik šiek tiek suvaržytos. Tačiau politologas ir buvęs prezidento patarėjas Lauras Bielinis sudaužė visas mano iliuzijas. Savo interviu “Balso.lt” redaktoriui Arūnui Brazauskui bei to paties portalo žurnalistui Tomui Čyvui tiesiai šviesiai išrėžė, kad jau dabar, net nelaukus, kol Lisabonos sutartis įsigalios, Europos Sąjunga aštuoniasdešimt procentų direktyvų mums nuleidžia “iš viršaus”, kurias Lietuva besąlygiškai privalo vykdyti.

Visi! Visi! Visi! Visi, kam dar brangi Lietuva Tėvynė mūsų, kas dar prisimena Baltijos kelią ir kam Kudirkos giesmė dar netapo paprasta užstalės daina, nepatingėkit įsijungti kompiuterį ir atidžiai peržiūrėkite vaizdo siužetą “Lauras Bielinis pasirinko “Libertas”! Nepagailėkite dešimties minučių, kad vėliau netektų gailėtis visą likusį gyvenimą okupantų priespaudoje. Juk kalba pats Jo Ekscelencijos prezidento V. Adamkaus vyriausiasis patarėjas, šiuo metu apsisprendęs visos Europos partijos “Libertas” sąraše siekti europarlamentaro mandato.

Na, o tiems, kurie vis dar nesinaudoja kompiuteriais, skubu perpasakoti esmę. 

Nors prezidentas V.Adamkus visa dūšia rėmė Lisabonos sutartį ir iki šiol garsėja kaip euroentuziastas, jo patarėjas L.Bielinis buvo užsimaskavęs euroskeptikas. 

Jis matė, kad Lisabonos sutartis turi ne tik pliusų (apie kuriuos jis kažkodėl neužsimena), bet ir minusų, kurie yra pražūtingi Lietuvai. Pasak L.Bielinio, mes neteksim komisarų, kurie atstovauja Lietuvai, ir (cituoju) “visi ES komitetų sprendimai bus privalomi vykdyti nesusimąstant”. 

Tiesa, čia pat L.Bielinis visus “nuramino”, kad jau dabar 80 procentų įstatymų Lietuvai nuleidžiama “iš aukščiau”. Savo ruožtu, “paguosiu” visus “Respublikos” skaitytojus, kokie tai įstatymai. Pvz.: ką tik ES parlamentarai (tarp jų – penki iš Lietuvos: O.Juknevičienė, J.V.Paleckis, E.Gentvilas, A.Sakalas ir M.Starkevičiūtė) nubalsavo, kad nuo šiol visoms šalims draudžiama drausti vištgaidžių paradus, o kas tam prieštaraus – bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Įskaitant ir Bažnyčios hierarchus. Pagal kieno ir kokius parėdymus “iš viršaus” visa spauda ir televizija, išskyrus “Respublikos” leidinių grupę, visa tai nutylėjo, istorija nutyli. Net katalikiški portalai nesiteikė įspėti savo dvasinius vadovus, kad nuo šiol už sveikos šeimos ir sveikos visuomenės puoselėjimą jiems gresia kalėjimas. Juk nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės…

Žiūrim – ką turim. Turėjom Sovietų Sąjungos tautų kalėjimą, dabar turim – “Jevrosojūzą”. Kaip sako Bielinis, pasverkim visus pliusus ir minusus. 

Žiūrim – ką turim toliau: Sovietų Sąjunga Lietuvą okupavo jėga, “Jevrosojūzui” mes parsidavėme už alaus butelį. Ko gero, pliusą derėtų tautai dėti pirmuoju atveju, nes Lietuvos partizanai su sovietų okupantais pokario metais kovojo ir didvyriškai liejo kraują už Tėvynę, kas vėliau mums davė pagrindą reikalauti panaikinti Ribbentropo-Molotovo paktą bei reikalauti kompensuoti okupantų padarytą žalą Lietuvai. Ką daryti antruoju atveju – sunku pasakyti: negi imsim agituoti prasigėrusius “chroniukus”, kad rašytų kolektyvinius laiškus ES veikėjams, kuriuose anuos įspėtų, kad “Maximos” alaus buteliai jau ištuštinti, todėl ilgiau būti “Jevrosojūze” mums neapsimoka. 

Toliau žiūrim – ką turim.

Sovietų Sąjungoje rusinimo politiką darė viena nacija, tuo tarpu “Jevrosojūze” dėl įtakos kapojasi net kelios galingos valstybės. Ta prasme lyg ir pliusas ES naudai, nes Lietuva turi šiokią tokią galimybę pasirinkti. Tiksliau, turėjo. Nes, pasak Bielinio, šalių komisarų pareigybės, ratifikavus Lisabonos sutartį, bus panaikintos ir šuns balsas, atsiprašau – mūsų tautiečių, ES viršūnių nebepasieks. Galėsim kaukti savo malonumui. Be maisto, be darbo ir be tautinės savigarbos galėsim staugti iš nevilties po kaimynų balkonais. Tie – arba pritars, arba iškvies policiją, jei šioji nestreikuos ir turės benzino.

Vėl žiūrim – ką turim.

Sovietų Sąjungoje už ideologiją buvo atsakinga Maskva. Broliška respublika, nors ir būdama “tarp lygių lygi ir laisva”, dažniausiai spręsdavo ūkinius reikalus. O už ideologiją vietose būdavo atsakingi antrieji CK sekretoriai, specialiai tam deleguoti iš Maskvos. O jiems tiesiogiai vadovavo Maskvos politbiuras arba pats generalisimus Leonidas Brežnevas. 

Šia prasme istorija kartojasi: “Jevrosojūzo” sąlygomis Lietuvos ideologiją per nacionalinę televiziją diktuoja irgi Leonidas. Su nelietuviška pavarde – Donskis. Kuri kaip ir jo pusbrolio iš Klaipėdos, garsaus dainininko Donskovo, pavardė su lietuvybe turi tiek pat bendro, kiek ir kadaise turėjo Maskvos ideologai Lietuvoje – Mitkinas ir Dybenko, kurie išimtinai propagavo socializmą. Donskis – už globalizmą. Nūdienos ideologai, finansuojami aferisto ir spekulianto Soroso, atvirai niekina Lietuvos papročius ir tautą, agituoja už atvirą visiems emigrantams visuomenę, o jei kokiam milijardui iš Azijos Lietuvoje būstų neužtektų, rekomenduojama lietuviams plėsti akiratį Ispanijos apelsinų plantacijoje. 

Akivaizdus pliusas “Jevrosojūzo” naudai, nes sovietų komisarai lietuvius, kurie nepritarė kolektyvizacijai ir norėjo patys šeimininkauti savo protėvių žemėje, siuntė ne apelsinų skinti, o gyvuliniuose vagonuose deportavo už Uralo, o kai ir tenai prasigyveno – “išbuožino” ir pasiuntė dar toliau. Pas baltąsias meškas. 

Ir vėl žiūrim – ką turim.

Sovietų Sąjungoje viską spręsdavo CK politbiuras, į kurį retsykiais deleguodavo ir mažesnių tautų atstovus “dėl kvapo”: draugą Alijevą iš Azerbaidžano broliškos respublikos, draugą Ševarnadzę iš Gruzijos SSR, draugą Mašerovą iš Minsko, kuris dėl pernelyg didelio savo populiarumo užsitraukė draugo Brežnevo nemalonę ir dėl to žuvo paslaptingoje autokatastrofoje. Tuo tarpu broliškų respublikų CK sekretoriai dažniausiai patys spręsdavo tiek kadrų, tiek finansų, tiek ir ūkinius klausimus, o ką reikėdavo - naujų kelių tiesimas, pilių atstatymas ir pan. – su “kumpiais ir šnapsu” derindavo pačiu aukščiausiu lygiu. Joks Maskvos CK skyriaus ar komiteto vedėjas nedrįsdavo tiesiogiai įsakinėti respublikų pirmiesiems sekretoriams. 

Pasak Bielinio, Naujoji Pasaulio Tvarka (NPT) lietuvių kartelę nuleido į patį žemiausią dugną. Būsim tikros Europos padugnės. (Ta prasme – palei pat dugną.) Mums įsakinės ne didžioji septyniukė, net ne komisarai, o komitetų klerkai, kurių žodis bus viršesnis už Lietuvos Konstituciją, kas jau dabar vyksta, pasak Bielinio, aštuoniasdešimčia procentų. Ar dar gali būti žemiau už šitokį tautos pažeminimą?  

Teoriškai gali. Mus gali pradėti į įvairias puses siuntinėti ne tik ES klerkai, bet ir aptarnaujantis personalas: sekretoriai, referentai, vairuotojai, durininkai. Žinoma, ne taip galantiškai kaip Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas, lyg tarp kitko mestelėjęs frazę apie tai, kad “lietuviai praleido puikią progą patylėti”. 

ES klerkų žargonas kitas. Tiesmukiškas. Mužikiškas. Baisesnis nei mano.

Ar pamenat kadaise populiarų posakį: “Jeigu netepsi – nevažiuosi!” 

Ta proga skubu nuraminti visus kyšininkus ir ES “otkato” mėgėjus, kurie dabar, ko gero, be reikalo apsidžiaugė - taip lengvai susitarti Briuselyje jums, brangieji, nepavyks. 

Kalbėdamas apie “patepimą”, aš turėjau galvoje ne pinigus, o vazeliną. 

Korupcija baigėsi – tegyvuoja vištgaidžių diktatūra!

(Kas netiki, lai skaito direktyvas iš Briuselio.)

P.S. Dovanokit, vos neužmiršau Bielinio, kuris šiuo metu taikosi į europarlamentaro vietą. Būtinai už jį balsuokite: jis labai patikimas ir kultūringas. Ir protingas. Praleis Briuselyje penkerius metus. Balsuos kaip visi vištgaidžiai. O po to papasakos, ką iš tikrųjų galvojo – tikras Lietuvos inteligentas.

UŽ LAURĄ! UŽ LAURĄ! UŽ LAURĄ BIELINĮ! 

Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NELAIMĖ: Dzūkijoje, netoli Leipalingio, šeštadienio rytą susidūrė visureigis ir lengvasis automobilis, yra nukentėjusių.
  • NUKOVĖ: Prancūzijos ginkluotosios pajėgos Malyje nukovė teroristinės grupuotės „Al Qaeda“ Islamiškajame Magribe (AQMI) lyderį.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar manote, kad koronavirusas Lietuvoje jau nugalėtas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau atidarėte maudymosi sezoną?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +16 C

+13 +16 C

 

+15 +17 C

 +21 +23 C

+26 +27 C

 

+20 +25 C

0-5 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1330 PLN - 4.4425
RUB - 77.8155 CHF - 1.0866
GBP - 0.8945 NOK - 10.5403

Nuorodos