respublika.lt

Apklausti artimiausi Dž.Baideno patarėjai

Publikuota: 2023 spalio 02 11:02:32, Petras Šuliauskas
×
nuotr. 1 nuotr.
Teisėsauga apklausė kelis pagrindinius JAV prezidento Džo Baideno patarėjus. EPA-Elta nuotr.

Teisėsauga apklausė kelis pagrindinius JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) patarėjus. Tai vyko bylos, susijusios su slaptų dokumentų saugojimu analitiniame centre ir dabartinio šalies vadovo namuose tuo metu, kai jis ėjo viceprezidento pareigas (2008 - 2016 m.), rėmuose. Tokią informaciją, remdamasis savo šaltiniais, paskelbė „The New York Times".

 

 

Šaltinių teigimu, per pastaruosius devynis mėnesius tyrimas pasiekė aukščiausius Baltųjų rūmų ir įvairių ministerijų lygius. Leidinio pašnekovai nurodė, kad tarp tų, kuriuos apklausė specialusis prokuroras Robertas Hioras (Robert Hur), buvo JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Salivanas (Jake Sullivan) ir Dž.Baideno padėjėjas Styvas Riketis (Steve Ricchetti).

Tyrimo rėmuose teisėsaugos dėmesio taip pat sulaukė JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas (Antony Blinken), anksčiau Baltųjų rūmų darbuotojams vadovavęs Ronas Kleinas (Ron Klain) ir nuolatinis JAV atstovas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje Maiklas Karpenteris (Michael Carpenter), anksčiau vadovavęs prie Pensilvanijos universiteto veikiančiam Dž.Baideno analitiniam centrui.

Sausį tapo žinoma, kad su Dž.Baidenu siejamo Vašingtono analitinio centro pastate buvo rasta partijai slaptų dokumentų iš to laikotarpio, kai Dž.Baidenas ėjo šalies viceprezidento pareigas.

Baltųjų rūmų duomenimis, šalies vadovo advokatai dokumentus rado 2022 m. lapkritį. Jie buvo laikomi biure, kuriuo Dž.Baidenas naudojosi 2017 - 2019 metais, tai yra iki tada, kai jis paskelbė, kad dalyvaus prezidento rinkimuose. Vėliau dokumentai buvo rasti ir Dž.Baideno namuose Vilmingtone, Delavero valstijoje.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
25
F

Dienos klausimas

Koks Jūsų namuose šildymo būdas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-10 -4 C

-9 -3 C

-6 -1 C

-7 -2 C

-9 -4 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s