respublika.lt

Skaitytojo laiškas: Daugkartinio naudojimo karjeristai su Vito Tomkaus rac. pasiūlymu (234)

2020 rugsėjo 08 19:20:30
Antanas MIGONIS

Kad ir kiek kalbėta apie politinę prostituciją, šiandien ji - vis dar labai dažnai naudojama. Kai žmogus, keičiantis santvarkoms, pučiant kitiems politiniams vėjams, sugeba greitai persivilkti kitus  kailinius.

×
nuotr. 5 nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis. Eltos nuotr.Dabar tarp tokių ryškiausių politinių persivertėlių minimas mūsiškis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Kai Lietuva savo keturraidį pavadinimą pakeitė į dviraidį,  Linas buvo komjaunimo olimpe. Centrinis sekretorius. Tiesa, ne pirmasis, bet komjaunuolišką amžių baigė išaugti. Stebint jo nepriklausomybinį aktyvumą, nėra abejonės, kad būtų neužtrukęs persikraustyti į kompartinius rūmus - kur nors prie ideologijos. Nes lanksčiu kalbos padargu apdovanotas. Nepriklausomybės metais, sekdamas vyresniais persivertėliais, vis turėjo aukštas valstybininko pareigas ir pilnas kišenes. Jeigu ne užsienio reikalų ministras, tai krašto apsaugos ministras, jei ne ambasadorius NATO, tai ambasadorius kokioje nors valstybėje. Jeigu nebereikalingas kairiesiems, be darbo jo nepaliks dešinieji. Ir pats Vytautas Landsbergis, ir jo paklusnioji Lietuvos dalia - Dalia Grybauskaitė - Liną buvo įsižiūrėjusi, kaip paklusnią avelę.

Dabar, kai krizė Baltarusijoje, mūsiškis ministras L.Linkevičius išsiskiria iš Europos Sąjungos kolegų choro ir solu gieda savo giesmelę.

O pavyzdį minimas Linas galėjo pasiimti iš Lietuvos faktiniu valdovu vadinamo Vytauto Landsbergio, kuris, mano nuomone, visada ten, kur garbė ir pinigai. Juk šio muziko, dar vadinamo Papūnia ar Dėdule, 1952 m. rudenį, kai dar gyvas tebebuvo pats Josifas Visarionovičius, niekas už rankos nevedė pasiprašyti į komjaunimą. Autobiografijoje savo ranka parašė: „Raudonajai armijai išvadavus Lietuvą, motiną ir mane“.Toks buvęs draugiškas tai armijai ir naujai valdžiai, V.Landbergis prieš ją nesumurmėjo nei tada, kai pats studentams dėstė marksizmą-leninizmą, nei kai jam ana valdžia suteikė „Nusipelniusio meno veikėjo vardą“ ar kai jį pavadino...profesoriumi.

Ta pati armija dabar jau okupantė, ir jau šimtus, jei ne tūkstančius kartų, tai žodžiu ir raštu pakartota. Bet štai anais okupacijos laikais gautas profesoriaus vardas jo pečių visai neslegia.... Nors rusai puola ir puola...

Tai tūkstančius kartų ne tik pats tautiečiams kartoja, bet ir savo auklėtinę Dalią Grybauskaitę, dabar jau nuo scenos nuėjusią prezidentę, buvo išmokęs papūgauti. Jam ši buvusi paklusnioji buvo pati mieliausia prezidentė, nes prie jos jis pats galėjo drąsiau jaustis faktiniu Lietuvos valdovu. Nesvarbu, kad ta Lietuvos dalia buvusi Vilniaus aukštosios partinės mokyklos docentė, dėsčiusi rusų kalba ir taip vertusi kalbėti klausytojus, kad ilgai užsibuvusi Mykolo Burokevičiaus kompartijoje ant platformos... Ji vis tiek geresnė už buvusį tos pačios partinės mokyklos klausytoją Gediminą Kirkilą, nebuvusį M.Burokevičiaus partijoje, bet ėjusį su Algirdu Brazausku. Pastarasis gi buvo V.Landsbergiui konkurentas, nes žmonių buvo labiau mylimas.

Dabar V.Landsbergis vis šmėžuoja įvairiose televizijose. Jeigu ne prieš Astravo atominę elektrinę, tai prieš A.Lukašenką. Tačiau kažin kaip būtų buvę, jeigu Lietuvos žmonės V.Landsbergį būtų išrinkę savo prezidentu. Kažin kaip jį po dviejų kadencijų būtų pavykę iškrapštyti iš prezidentūros...

O prezidento titulo jis taip geidė, taip geidė. Bet net Konstitucinis Teismas, kuris landsberginiams toks palankus, niekaip nerado dingsties šį poną paskelbti prezidentu. Tik jam pataikaudamas, Landsbergį prezidentu pavadino Gitanas Nausėda. Vadinasi, ir prie jo V.Landsbergis eis faktinio valstybės valdovo pareigas. O kaip kitaip - juk jis kaip kokiam sultonate anūkui Gabrieliui perdavė ne dvarą, ne sostą, bet visą partiją. Nors dabar jau aišku, kad tas jo anūkas nelabai vykęs ir kam tikęs.

Tris dešimtmečius Seime sėdintis liberalas Kęstutis Glaveckas į politiką atėjo kaip Lietuvos komunistų partijos centro komiteto sekretorius. Apie Landsbergių ir kitų konservatorių kojas liežuviu besivyniojanti aktorė Nijolė Oželytė politikuoti pradėjo būdama Lietuvos kompartijos centro komiteto narė ir garbindama Leniną. Ilgo nenuvaldomo liežuvio rašeiva Rimvydas Valatka į Aukščiausiąją Tarybą, kur tapo signataru, atėjo kaip komunistas. Dabar jis už dešinį plepį dešinesnis kairesniųjų puolikas. Laima Liucija Andrikienė, irgi signatarė, buvo ir dabar vėl yra konservatorė, bet dar pabuvo dviejose kitose partijose. Dar ir į KGB sąrašus buvus įrašyta „Marijos“ vardu. Buvo Lietuvos Seime, buvo Europos Parlamente, dabar vėl į Seimą peršasi.

Kokia stora būtų knyga, jeigu kas į ją surašytų visus per 30 metų Lietuvoje pasireiškusius daugkartinius karjeristus...

Vito Tomkaus suredaguotos konservatorių mintys:

„Nieko neraukiate politikoje: prie ko čia 800 Lietuvos biznierių, turinčių verslą Baltarusijoje, ir politika už laisvę ir demokratiją? Verčiau paaiškinkit, iš kur pas mūsų verslininkus kapitalas, jei mūsų konservatorių partija padarė viską, kad jie jo neturėtų: su Grybauskaite ir Vasiliausku „prichvatizavom“ jų milijonus, kartu su „Snoro“ ir Ūkio bankais - kažkaip išsikapstė, apmokestinom palūkanas ir dividendus - kažkaip išsisuko, užsiundėme STT ir  FNTT agentus - kažkaip dar spurda. Net kai sugalvojome karantiną ir izoliavome juos namie, kažkaip įsigudrino dirbti per atstumą... KAIP? Kaip pas juos vėl atsiranda pinigai? Vagia!!! O žinot iš ko? Ogi iš mūsų!! (Ne, bl...t, ne iš jūsų - mūsų!!!) Nes mes,  konservatoriai, vėl laimėsim rinkimus ir visi jūsų pinigai savaime taps mūsų. Mums jų verkiant reikia: reik remontuot „Independencą“, ofšorų direktoriams ir Monikai iš LRT algas sumokėti, be to, Austėja plečiasi... Neužmiršom ir Jūsų, Mieli Rinkėjai: užsakėm 666 666 666 t kaukių!“

Vito Tomkaus rac. pasiūlymas:

Kad baltarusiai ir lietuviai būtų laimingi ir patenkinti reikia kuo skubiau susikeisti „tėtušiais“: Baltarusija gautų taip trokštamą „Made in USA“ demokratiją su jos amžinu prižiūrėtoju Landsbergiu, o Lietuva - gaspadorių Lukošių, kuris savo diktatoriškais metodais gal bent Valstybės likučius mūsų ainiams išsaugotų.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (234)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • DRAUDIMAS: Nuo 2023 m. birželio kūrenti anglį ar durpių briketus Vilniaus mieste bus draudžiama.
  • MILIJARDIERIUS: Beveik kiekvieną dieną Kinijoje atsiranda naujas dolerinis milijardierius, o jų skaičius pernai išaugo 307 (iki 1 185), rodo naujas turtingiausių žmonių reitingas, kurį trečiadienį paskelbė Šanchajaus žurnalas „Hurun“.
  • DIDĖJIMAS: Socialinio tinklo „Twitter“ pajamos III ketvirtį didėjo 37% iki 1,28 mlrd. USD, o įplaukos iš reklamos – 41% (iki 1,14 mlrd. USD).
  • SPRENDIMAS: Trečiadienį Londono Aukščiausiasis Teismas svarstys JAV apeliaciją dėl britų teisėjos sprendimo neišduoti šaliai „Wikileaks“ įkūrėjo Juliano Assange'o.
  • ŠVIETIMAS: Rudens atostogų metu neformalusis vaikų ugdymas galės būti organizuojamas tik nuotoliniu būdu, teigia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).
  • NUSIKALTIMAS: Brazilijos Senato komisija antradienį pritarė ataskaitai su rekomendacija dėl atsako į COVID-19 pateikti kriminalinius kaltinimus prezidentui Jairui Bolsonaro, įskaitant kaltinimą nusikaltimais žmoniškumui.
  • VIZITAS: Trečiadienį Lietuvoje su darbo vizitu lankysis Estijos prezidentas Alaras Karisas.
  • STARTAS: Trečiadienį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro laboratorijoje švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, savivaldybių, kuriose steigiami STEAM centrai, atstovai paskelbs oficialų STEAM atviros prieigos centrų (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) startą Lietuvoje.
  • UŽSAKYMAS: „Connecto“ įmonių Lietuvoje ir Estijoje, taip pat „Empower“ ir „Empower-Fidelitas“ konsorciumas turėtų gauti 20,993 mln. Eur (su PVM) vertės „Litgrid“ užsakymą statyti 30 kV oro liniją Kruonio HAE– Bitėnai tarp Jurbarko ir Kybartų.
  • VERTINIMAS: 2020 biudžetiniais metais Europos Sąjungoje buvo netinkamai išleisti beveik 4 mlrd. eurų, rodo antradienį paskelbtas Europos Audito Rūmų (EAR) vertinimas.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisinga, jog ES nesiruošia apmokėti Lietuvos pasienio su Baltarusija tvoros statybų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Prezidentas G. Nausėda vetuos įstatymą dėl testavimo apmokėjimo iš darbuotojų kišenės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5 +11 C

+10 +12 C

 

+7 +10 C

+9 +12 C

+11 +13 C

 

+10 +12 C

0-10 m/s

0-9 m/s

 

0-6 m/s