respublika.lt

Algimantas RUSTEIKA: Naujojo šeimos įstatymo gairės (73)

2021 vasario 11 16:45:58
Algimantas RUSTEIKA

Konstitucinis teismas patvirtino, kad šeimos sąvoka yra neutrali lyties atžvilgiu? Patvirtino. Na, tai pirmyn, o jei kam nepatinka, tai juk reikia rauti sovietines piktžaizdes su šaknimis, pradėti nuo ištakų! Štai, sakot, smurtauja - o kodėl, kada buvo pradžia, ką valstybė padarė, kas kaltas? Kur artimos aplinkos profilaktika, po galais? Ar mokesčiai sumokėti? Kaip įstatymu spręsime teisės daryti ką nori klausimus?

×
nuotr. 1 nuotr.
Algimantas Rusteika. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.


Viskas labai juk paprasta. Norite kurti naują namų ūkį, tuoktis naujoviškai, nuotoliniu būdu ar santuokoje keičiant lytį - prašom. Atvyksta socialiniai darbuotojai, patikrina sąlygas, užpildo galimų grėsmių aktus, patikrina skiepų pasus, nurodo privalomus pašalinti trūkumus ir terminus. Po to komisija nuotoliniu būdu patikrina įvykdymą, kaukių dėvėjimą per miesto kamerų įrašus, pirkimo čekius - ar pakako pajamų, ar mokesčiai sumokėti?

Pajamų deklaracija būtina - ar gali pragyventi, ar Sodrai sumokėta? Ir automatiškai, be jokios abejonės - patikrinimas, iš kur pajamos mokesčiams sumokėti ir ar nuo jų mokesčiai sumokėti? Suprantama, visos paslaugos mokamos, jas teikia nuotoliniu būdu nevyriausybinės organizacijos VMI, FNTT, LGBT ir STT nustatyta tvarka. Peržiūrimos banko išklotinės už 3 metus.

Tada - sveikatos patikra. Ar reprodukcinės galios pakankamos, ar visi skiepai laiku padaryti, ar ne psichinės sveikatos centro įskaitoje, ar tinkamai vartoji narkotikus ir kiek - tai savaime aišku. Psichologinio suderinamumo testas ir seksualumo poreikių anketa, ar požiūris į lytis atitinka PSO rekomendacijas, pažyma iš LGBT. Jei pavyksta viskas - išduodama atitinkama pažyma, jei ne - socialiniai mokymai nuotoliniu būdu ir patikra pradedama iš naujo už atitinkamą žyminį mokestį. Atliekama vienkartinė PAY PAL mokėjimų kontrolė ir netikėti patikrinimai namuose, suskaičiuojami grynieji.

Po to, be abejo, failų patikrinimas VSD duomenų bazėje, vykdoma feisbuko įrašų ir komentarų peržiūra. Ar nesimpatizuoja Rusijai ir Lukašenkai, kaip žiūri į Donbasą, Astravo AE ir Independence, ar dalyvavo Garliavoje, žemės referendū-ū-ūme, ką kalba apie konservatorius, ar skaito Delfi, Vytauto Landsbergio poeziją ir žiūri LRT? Patikrinami pirmos eilės giminaičiai bei susiję namų ūkio asmenys, artimiausi bendradarbiai, pristatoma pažyma iš VRM ir VSD įrašų duomenų bazių, ar nenustatyti neapykantos kalbos ir karantino pažeidimų atvejai. Savaime suprantama, peržiūrimos pajamų ir turto, PVM ir GPM deklaracijos, ar mokesčiai laiku sumokėti.

Jei pavyksta, būsimieji sutuoktiniai nukreipiami į kursus - kodėl visą biznį atiduoti konkuruojantiems, priešiškiems kunigams? Pozityvios daugialytės šeimos, pozityvaus sekso, pozityvios tėvystės, motinystės ir vaikystės paskaitos ir pratybos, laikomi sveikos mitybos, kūno rengybos ir anglų kalbos egzaminai, rašomas Konstitucijos diktantas. Testai ir licencijuoti sekso treneriai mokami, paslaugas nuotoliniu būdu teikia nevyriausybinės organizacijos poįstatyminių aktų nustatyta tvarka. Sumokami mokesčiai, atliekama dokumentinė ir kaukių dėvėjimo registracijos žurnalų revizija. Socialinėms lytims taikomos nuolaidos, kompensuojama iš biudžeto.

Išlaikius egzaminus ir testus, išduodamas diplomas ir daugkartinis leidimas tuoktis, galiojantis vienerius finansinius metus, vestuvines arkas ir kupolus išduoda panaudai savivaldybės. Per nurodytą terminą nesusituokus, įgūdžiai prarandami ir turi būti ta pačia tvarka atnaujinami. Susituokus socialiniai darbuotojai nuolat savo iniciatyva pagal patvirtintus grafikus, o taip pat pagal operatyvinę informaciją iš skundimo linijų atlieka patikras vietose, neatitinkančius nustatytų reikalavimų sutuoktinius paima, uždeda apykojas ir atiduoda globėjams panaudai. Tokiu atveju privalomai vykdomas viso namų ūkio mokestinis patikrinimas.

Norint turėti vaiką, nuotoliniu būdu pildomas nustatytos formos prašymas (galima internetu per elektroninę bankininkystę) ir papildomai kontrolei visos nurodytos sąlygos patikrinamos pakartotinai. Organizuojami seksualinio suderinamumo ir genetiniai testai, pozityvaus nėštumo ir gimdymo technikos mokymai nuotoliniu būdu, socialinėms lytims nemokamai surandamos nėštumo donorės. Būtina psichologo konsultacija, kurią nuotoliniu būdu teikia nevyriausybinės organizacijos. Išlaikius egzaminus išduodamas sertifikatas, galiojantis devynis mėnesius. Patikrinamos mokesčių deklaracijos už pastaruosius 5 metus.

Tuo atveju, jeigu nėštumo prašymas atmetamas, mokesčių mokėtojai (-jui), sumokėjusiai (-iam) visus mokesčius, suteikiama galimybė pirkti galimybę aukciono tvarka iš Europos Sąjungos spermos banko, o socialinėms lytims - įsivaikinti iš atimtų vaikų duomenų bazės, apmokant iš biudžeto be PVM arba imant iš Norvegijos nevyriausybinių organizacijų fondo lengvatinę paskolą, garantuojamą Lietuvos banko. Sumokami sveikatos draudimo ir socialiniai mokesčiai, pajamų mokesčiui taikomos lubos.

Savavališko nėštumo atveju nelegalus produktas konfiskuojamas. Embrionas subrandinamas ekologiškuose, nustatyta tvarka sertifikuotuose nevyriausybinių organizacijų inkubatoriuose be GMO ir skiepijamas prieš gimstant nuo koronaviruso. Vaiko gerovei užtikrinti jis realizuojamas įvaikinimo aukciono būdu, kurio išlaidos išieškomos iš kaltojo asmens ir pervedamos į nevyriausybinių organizacijų skatinimo fondą. Socialinėms lytims išlaidos kompensuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo. Sumokami mokesčiai, delspinigiai, dienpinigiai, nakvynpinigiai ir baudos.

Įregistravus nėštumą, du kartus per parą tikrinamos buitinės sąlygos su išvykimais į vietą, pradedama atvejo vadyba. Šeimoms, kurios paskiepytos, mokesčiai sumokėti ir pajamos patikrintos, nevyriausybinės organizacijos teikia pagalbą nuotoliniu būdu ir atlieka kontrolinius reidus. Jeigu visos nustatytos sąlygos vykdomos pagal tvarkas, kūdikis registruojamas ir išmokama vienkartinė pašalpa. Sumokami mokesčiai.

Po to kontrolę perima kitos atitinkamos tarnybos ir nevyriausybinės organizacijos, nustatyta tvarka vykdomi netikėti patikrinimai ir nuotoliniu būdu teikiama būtina gerovės pagalba, kaltieji baudžiami nustatyta tvarka. Mokesčiai mokami lengvatiniai, su 9 procentų PVM, kuris taikomas malkoms, socialinėms lytims kompensuojama iš sanglaudos su Europos Sąjunga fondų. Ir viskas, juk taip paprasta.

***

Daugiau šio autoriaus straipsnių skaitykite čia: https://kaunoforumas.com/

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (73)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PADĖTIS GERĖJA: Ispanija sekmadienį atšaukė nuo spalio galiojusią nepaprastąją padėtį, kuri buvo įvesta kovojant su naujojo koronaviruso pandemija. Ispanai pirmą kartą po daugelio mėnesių vėl galės keliauti tarp šalies regionų.
 • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
 • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
 • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
 • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
 • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
 • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
 • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
 • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
 • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
 • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +13 C

+10 +17 C

 

+9 +16 C

+19 +23 C

+19 +24 C

 

+18 +21 C

0-8 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos