respublika.lt

S.Cirtautienė: piktnaudžiauti Baudžiamojo proceso kodeksu erdvės tikrai yra

(0)
Publikuota: 2012 vasario 28 09:31:13, Respublika.lt, Eltos inf.
×

Piktnaudžiauti Baudžiamojo proceso kodekso suteiktomis teisėmis, siekiant vilkinti bylos nagrinėjimą, erdvės tikrai yra, todėl greičiausiai jau šiandien Prezidentės iniciatyva Seimui bus pateiktos atitinkamos Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, teigia vyriausioji Prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė.

S. Cirtautienės teigimu, šiuo metu galiojančios Baudžiamojo proceso kodekso nuostatos leidžia imtis tam tikrų priemonių prieš savo teisėmis piktnaudžiaujančius proceso dalyvius, kaltinamuosius ir gynėjus - jiems gali būti skiriamos baudos, be pateisinamos priežasties neatvykstantys proceso dalyviai gali būti atvesdinami, o neatvykę gynėjai - pakeičiami valstybės skiriamais advokatais.

"Vis tik tenka pripažinti, kad piktnaudžiauti Baudžiamojo proceso kodekso suteiktomis teisėmis patį procesą išmanančiam asmeniui erdvės tikrai yra. Štai, pavyzdžiui, ikiteisminio tyrimo metu proceso dalyviams yra suteikta teisė skųsti vos ne kiekvieną pareigūno judesį ar sprendimą. Ta teisė gal ir nėra per plati, tačiau skundų tyrimo ir nagrinėjimų procesas - tikrai labai palanki terpė ikiteisminio tyrimo vilkinimui (...) bylą perdavus į teismą, galimybių apsunkinti ir bent jau pristabdyti procesą yra tikrai daugiau", - antradienio rytą "Žinių radijui" sakė šalies vadovės patarėja.

S. Cirtautinė pabrėžė, kad Prezidentės iniciatyva priimti atitinkamo įstatymo pakeitimai - nustatyti ilgesni senaties terminai ir senaties eigos sustabdymas - jau davė teigiamų rezultatų, tačiau vien ties tuo sustoti nereikėtų.

"Reikia pripažinti, kad atvejai, kai procesas stringa dėl galimai piktybiško gynėjo nedalyvavimo procese taip jį vilkinant, reglamentuojami nepakankamai aiškiai. Tam tikrų diskusijų kelia ir kaltinamojo pasirinkto gynėjo pakeitimas valstybės garantuojama teisine pagalba, todėl nors kai kuriais atvejais teismai randa sprendimą (...) tačiau bendros tendencijos rodo, kad tikslesnis šių klausimų reglamentavimas leistų užkirsti kelią ne vienos baudžiamosios bylos vilkinimui", - sakė ji.

S. Cirtautinės teigimu, siekiant užkirsti kelią bylų nagrinėjimo vilkinimui, greičiausiai šiandien Prezidentės iniciatyva Seimui bus pateiktos atitinkamos Baudžiamojo proceso kodekso pataisos.

"Jos (pataisos. - ELTA) turėtų leisti greta kaltinamojo pasirinkto gynėjo įtraukti ir valstybės garantuojamą teisinę pagalbą teikiantį advokatą visais atvejais, kai baudžiamųjų bylų nagrinėjimas stringa dėl gynybos trikdžių. Kaltinamojo pageidaujamam gynėjui tai tikrai neturėtų trukdyti toliau dalyvauti procese, tačiau jo neatvykimas nebebus priežastimi stabdyti procesą. Tokiu būdu teisė į gynybą nebus ribojama, tačiau ji bus efektyviai derinama su greito proceso reikalavimu ir draudimu piktnaudžiauti teise", - apibendrino S. Cirtautienė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar užsakote maistą iš tokių platformų kaip Bolt, Wolt ar Barbora?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar reikia statyti mečetę Vilniuje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +6 C

+1 +8 C

+3 +12 C

+7 +11 C

+10 +18 C

+11 +21 C

0-4 m/s

0-5 m/s

0-5 m/s