respublika.lt

Po sunkios ligos mirė buvęs finansų ministras Eduardas Vilkelis

Publikuota: 2023 liepos 23 12:47:00, Eltos inf.
×
nuotr. 2 nuotr.
Buvęs finansų ministras Eduardas Vilkelis. Redakcijos archyvo nuotr.

Šeštadienį, po ilgos ir alinančios ligos, mirė ekonomistas, buvęs Lietuvos finansų ministras Eduardas Vilkelis.

 

Apie netektį asmeninėje Facebook paskyroje sekmadienį pranešė jo sūnus Bernardas Vilkelis.

Pranešama, kad atsisveikinimas su Eduardu Vilkeliu vyks nuo pirmadienio 12 val. „Amžinybės“ laidojimo namų antroje salėje (Talino g. 10A, Vilnius). Urna į Druskininkų kapines išlydima antradienį 12 val.

Pasak B. Vilkelio, Eduardas Vilkelis šį pasaulį paliko pavasarį paminėjęs 70-ąjį jubiliejų, pragyvenęs ilgą ir gražų gyvenimą.

„Gimęs ir visą gyvenimą mylėjęs Dzūkiją, užauginęs tris sūnus, pastatęs ne vieną namą ir pasodinęs begalę medžių. Savo gyvenimą Tėvelis dalino į visas puses – šeimai, darbui laisvalaikiui. Ir visose srityse skynė laurus“, – prisimena B. Vilkelis.

„Auginti tris vaikus jam neatrodė gana ir turėdamas išskirtinį talentą didžiąją dalį jo atidavė Lietuvos valstybei. Pradedant nuo Valstybės kontrolės institucijos atkūrimo 1990-aisiais a. a. Bronislovo Lubio buvo pakviestas dirbti 5-osios vyriausybės finansų ministru, kuriuo būdamas Lietuvai ypač sudėtingais laikais sugebėjo stabilizuoti visą finansų sistemą, padėjo pamatus Lietuvai, kurioje dabar turime džiaugsmo gyventi“, – rašo B. Vilkelis.

Pasak sūnaus, E. Vilkelio ministravimo metu Lietuvoje buvo įvesta Lietuvos nacionalinė valiuta litas, o E. Vilkelio parašas kaip pasiekimų įvertinimas iki šiol matomas ant 1994 metų laidos lito banknotų.

„Platus mąstymas ir galvojimas apie ateitį karjeros kelyje nuvedė ir į kitas aukščiausias pozicijas Lietuvos finansų sektoriuje – teko dirbti Lietuvos banko valdybos nariu, kuriuo būdamas pasirašė strateginį sutarimą dėl lito „pririšimo“ prie Euro, kas buvo pirmasis žingsnis Lietuvai įsivedinėjant Eurą“, – rašo B. Vilkelis.

Tuo pat metu E. Vilkelis dirbo Lietuvos Bankų Asociacijos prezidentu, Lietuvos Centrinio Vertybinių Popierių depozitoriumo valdybos nariu, Lietuvos Verslo Konfederacijos prezidentu, valdybos nariu bei dalyvavo visuomeninėje veikloje – prisidėjo prie „Gelbėkit vaikus“, „Vilniaus kolegijos“, kitų organizacijų valdymo siekdamas, kad Lietuvoje būtų gyventi gera.

Už nuveiktus darbus E. Vilkelis yra gavęs begalę apdovanojimų, tarp kurių svarbiausias – 2004 metais įteiktas valstybinis apdovanojimas LDK Gedimino ordino Karininko kryžius už nuopelnus Lietuvai, dalijasi sūnus B. Vilkelis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
7
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-3 -1 C

-1 +3 C

-3 +1 C

0 +2 C

0 +2 C

-1 0 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s