respublika.lt

Premjerė pavedė 70 viešo sektoriaus organizacijų savo sistemose ištaisyti kibernetines spragas

(6)
Publikuota: 2026 birželio 04 16:19:00,
×
nuotr. 1 nuotr.
Inga Ruginienė. Eltos nuotr.

Po didelio masto Registrų centro (RC) duomenų vagystės premjerė Inga Ruginienė 70 viešojo sektoriaus organizacijų pavedė iki rugsėjo tinkamai įgyvendinti įstatymą ir ištaisyti kibernetinio saugumo spragas. Kitu atveju, anot jos, institucijoms gali būti svarstoma mažinti finansavimą.

 

 

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) duomenimis, dalis viešojo sektoriaus organizacijų vis dar nėra įgyvendinusios Kibernetinio saugumo įstatyme nustatytų reikalavimų arba jų pažanga vertinama kaip nepakankama.

„Per ilgai buvo galima galvoti, kad kibernetinis saugumas gali palaukti. Negali. Šiandien su Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktoriumi aptarėme situaciją viešajame sektoriuje. Daugiau kaip 70 organizacijų vis dar nėra tinkamai įgyvendinusios Kibernetinio saugumo įstatymo reikalavimų“, – savo „Facebook“ paskyroje ketvirtadienį pranešė ji.

„Todėl pavedžiau iki rugpjūčio 31 d. ištaisyti nustatytus trūkumus ir imtis visų būtinų veiksmų“, – teigė premjerė.

Anot I. Ruginienės, rugpjūčio pabaigoje bus vertinami konkretūs rezultatai kibernetinio saugumo srityje, o ne tik numatomi planai, nuo to esą priklausys ir galimas finansavimas.

„Jei matysime, kad organizacijos ir toliau delsia vykdyti savo pareigas, bus keliami vadovų atsakomybės klausimai ir svarstomi sprendimai dėl finansavimo. Viešajame sektoriuje negali būti situacijų, kai teisės aktuose nustatyti reikalavimai lieka neįgyvendinti, o atsakomybė už tai niekam netenka“, – tikino premjerė.

NKSC teigimu, 74 viešojo sektoriaus organizacijos dar nėra pradėjusios įgyvendinti įstatyme ir Vyriausybės nutarime nustatytų reikalavimų, iš jų 27 organizacijos dar nėra atlikusios nė vieno įstatyme numatyto veiksmo. 

Likusios 47 organizacijos reikalavimų įgyvendinimą yra pradėjusios, tačiau pažanga nėra pakankama.

Iki nustatyto termino organizacijoms pavesta paskirti atsakingus už kibernetinį saugumą asmenis, prisijungti prie NKSC valdomos Kibernetinio saugumo informacinės sistemos, atlikti rizikų vertinimą ir parengti jų valdymo planus.

Vyriausybės teigimu, prisijungimas prie Kibernetinio saugumo informacinės sistemos leis nuolat stebėti organizacijų būklę, operatyviai informuoti apie spragas ir teikti rekomendacijas dėl jų šalinimo.

Kaip skelbė ELTA, Generalinė prokuratūra balandžio viduryje pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl incidento, per kurį, kaip įtariama, jog laikotarpiu nuo sausio mėnesio iš Registrų centro galėjo būti nutekinta daugiau nei 600 tūkst. nekilnojamojo turto registro išrašų.

Duomenų apsaugos inspekcijos teigimu, per vagystę paveiktų gyventojų skaičius yra kiek mažesnis – siekia apie 0,5 mln.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (6)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar reikia keisti užsienio reikalų ministrą Kęstutį Budrį?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar seksite Pasaulio futbolo čempionatą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+11 +18 C

+14 +19 C

+12 +17 C

+15 +23 C

+17 +24 C

+15 +21 C

0-6 m/s

0-4 m/s

0-9 m/s