respublika.lt

Rugpjūčio 20 d. vardadieniai ir kitos įdomybės

2022 rugpjūčio 20 05:00:00
Respublika inf.

Rugpjūčio dvidešimtoji, šeštadienis - 232-oji metų diena (šeštoji 33-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 133 dienos.

×
nuotr. 1 nuotr.
Estijos sostinės Talino panorama. EPA-Eltos nuotr.

 

Savo vardadienius šiandien švenčia: Benona, Benonas, Bernarda, Bernardas, Beržas, Beržūna, Nemunas, Neringa, Samuelis, Tolvina, Tolvinas, Tolvinė.

Rugpjūčio 20-oji - Estijos nepriklausomybės atkūrimo diena.

Šią dieną:

1506 m. Vilniaus pilyje, Žemutiniuose rūmuose, mirė 45 metų Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Aleksandras. Jis buvo palaidotas Vilniaus katedroje.
1899 m. Palangoje suvaidintas pirmasis viešas lietuviškas spektaklis - Keturakio komedija „Amerika pirtyje".
1920 m. Guronyse, Kaišiadorių rajone, gimė kardinolas, Kauno arkivyskupas Vincentas Sladkevičius. Mirė 2000 m.
1935 m. prasidėjo Užnemunės valstiečių maištas.
2000 m. Tilžėje (Sovetske) pašventinta atstatyta Kristaus Prisikėlimo bažnyčia ir krašto lietuvių bendruomenės namai.
2002 m. Lietuvą sudrebino žinia, kad iš „Mažeikių naftos" traukiasi strateginis investuotojas - JAV bendrovė „Williams International", užleisdama vietą Rusijos koncernui „Jukos".
2013 m. Lietuva ratifikavo Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvenciją dėl darbo jūrų laivyboje. TDO konvencija dėl darbo jūrų laivyboje skirta jūrininkams užtikrinti tinkamas darbo sąlygas.
2014 m. 17-metė olimpinė ir pasaulio čempionė lietuvė Rūta Meilutytė Nandzinge (Kinija) antrųjų jaunimo (iki 18 metų) vasaros olimpinių žaidynių merginų 100 m plaukimo krūtine varžybose iškovojo aukso medalį.
2018 m. eidama 83-iuosius metus mirė Lietuvos edukologijos universiteto (buv. Vilniaus pedagoginio instituto) absolventė poetė Aldona Sabonytė-Kazlauskienė.

Dienos citata: „Kai visi tik apie savo naudą mąsto, šalis pavojuje" (Mencijus).

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F
  • UŽGNIAUŠ: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen skeptiškai vertina Seimo opozicijos siūlymą steigti laikinąją tyrimo komisiją, siekiant aiškinti, ar eksparlamentarui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu prokuratūros vykdomą tyrimą, nes esą „visi klausimai jau yra atsakyti“.
  • NESUTARIA: Sartų žirgų lenktynės greičiausiai nevyks ir šiemet - ne tik dėl to, kad dėl šiltų orų nepavyksta išlieti ledo tako Sartų hipodrome, bet ir todėl, kad Žemės ūkio ministerija šimtametę tradiciją nori perleisti Zarasų savivaldybei, kuri sako, kad būtų nepajėgi finansiškai.
  • PENSIJA: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tvirtina, kad šiuo metu šalyje esanti pensijų fondų sistema yra „katastrofiškai neteisinga“.
  • SKUNDAS: Aštuonios iš 39-ių nekilnojamojo turto bendrovių, pernai gruodį nubaustų už draudžiamą susitarimą, teismui apskundė Konkurencijos tarybos pernai gruodį joms skirtas baudas.
  • LAIVYBA: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, praneša, kad nuo 12 val. laivyba Klaipėdos uoste atnaujinta.
  • TRIBUNOLAS: Europos šalių ir Europos Parlamento užsienio reikalų komitetų pirmininkai pasisako už specialaus tarptautinio tribunolo įsteigimą Rusijos nusikaltimų Ukrainoje kaltininkams.
  • UOSTAI: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos delegacijai viešint Italijos Taranto jūrų uoste ir siekiant užtikrinti sistemingą bei ilgalaikį bendradarbiavimą, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.
  • SVEIKINIMAS: Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino rašytoją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Saulių Tomą Kondrotą 70-mečio proga.
  • INSTITUTAS: Vietoj centrinio Kauno pašto ketinama įsteigti Nacionalinį architektūros institutą - nauja biudžetinė įstaiga Laisvės alėjoje turėtų pradėti veikti šių metų balandžio 1-ąją.
  • GARAŽAS: Klaipėdos tarybai tvirtinant trejų metų strateginį planą politikai kritikavo administraciją dėl centre nepastatyto požeminio garažo ir įpareigojo imtis darbų Danės gatvėje didinant automobilių vietų skaičių.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikėtų keisti moterų pavardžių rašybą, leidžiant galūnę -a?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

-1 +4 C

 

-3 +3 C

-1 +3 C

0 +3 C

 

-2 +1 C

0-7 m/s

0-9 m/s

 

0-6 m/s