respublika.lt

Fernandas Pazas: Kaip elitas valdo pasaulį (127)

2021 rugsėjo 08 21:00:50
Ričardas ČEKUTIS

Ispanų žurnalistas Chavjeras Navaskesas (Javier Navascués) kalbėjosi su istorijos ir filosofijos profesoriumi, žymiu rašytoju Fernandu Pazu (Fernando Paz). Šiame interviu išsamiai analizuojami pagrindiniai F.Pazo naujosios knygos „Atsibuskite! Kaip elitas valdo pasaulį" („Despierta! Cėmo las élites están controlando el mundo") teiginiai, kurie itin aktualūs ir Lietuvos skaitytojams.

×
nuotr. 4 nuotr.
Fernando Pazas. EPA-Eltos nuotr.- 2019 m. spalio mėn. Niujorke įvyko aukšto lygio susitikimas, pavadintas „201", kuriame dalyvavo pagrindinės globalistų organizacijos. Po trijų mėnesių PSO oficialiai paskelbė apie pandemiją ir viskas įvyko būtent taip, kaip buvo numatyta simuliacijoje renginio metu. Ar šio fakto pakaktų įrodyti, kad viskas vyko pagal iš anksto parengtą planą (apie kurį jie turėjo įžūlumo pranešti iš anksto)?

- „201" renginyje išties buvo imituojamas visame pasaulyje plintančios pandemijos, kurios sukėlėjas būtų naujas ir ypač užkrečiamas koronavirusas, kilęs iš SARS ir peršokęs nuo šikšnosparnio ant žmogaus, protrūkis. Panašumai su vos po mėnesio prasidėjusiais įvykiais tikrai kelia siaubą. Žinoma, tai nėra įtikinamas įrodymas.

Tačiau ar buvo iš anksto parengtas planas, kurio vykdymas vyko pagal tai, kas buvo aptarta 2019 m. spalio mėn. Niujorke? Kinijos disidentai, kurie, aišku, nekenčia Komunistų partijos, norėtų įrodyti, kad KKP sukėlė pandemiją. Tačiau jie nemano, kad koronavirusas ištrūko sąmoningai.

Asmeniškai aš esu linkęs manyti, kad įvykių eiga buvo atsitiktinė, nepaisant minėtų panašumų. Tuo gali būti sunku patikėti. Jei tai nebūtų įvykę 2019-2020 m. žiemą laboratorijoje Uhane, tai būtų įvykę 2022 m. vasarą farmacijos tyrimų centre Indijoje. Taip yra todėl, kad, buvusių PSO pareigūnų teigimu, farmacijos bendrovės daugelį metų darė spaudimą, kad būtų paskelbta pandemija. Farmacijos įmonių savininkai pritaria pagrindiniams globalizacijos šalininkams, tačiau jie susidūrė su pasipriešinimu, nes globalizacija nėra vienalytis pasaulis. Kita vertus, jie pasinaudojo susidariusia padėtimi ir įgyvendino keletą priemonių, kurios jau galiojo, bet dėl pandemijos galėjo būti įgyvendintos greičiau. Nesvarbu, ar šis scenarijus, kaip jis įvyko, buvo suplanuotas, ar ne. Anksčiau ar vėliau būtų nutikę kažkas labai panašaus.

- Nuo tos akimirkos buvome uždaryti su kaukėmis ir paskiepyti. Išpuoliai prieš laisvę yra kaip niekada dideli. Kodėl beveik nėra pasipriešinimo?

- Kitose šalyse pasipriešinimas buvo didesnis nei mūsų šalyje, tačiau jos patyrė kur kas mažiau suvaržymų nei mes Ispanijoje. Esame šalis, kurioje nėra gyvybingos pilietinės visuomenės, kurioje menka politinė kultūra, kurioje moralė yra smarkiai smukusi. Tokiomis sąlygomis lengva skleisti socialinį terorą, kaip tai atsitiko tiek viešoje, tiek privačioje žiniasklaidoje. Visiškai vienalytė, vientisa žinia, kurioje vyrauja kitaminčių persekiojimas. Ispanijos atveju žiniasklaida sistemingai slėpė, kas vyksta kitose šalyse, kad negalėtume palyginti. Netgi vienas sveikatos apsaugos pareigūnas viešai paragino cenzūruoti šios vasaros Europos futbolo čempionato nuotraukas iš tribūnų, nes nuo Sankt Peterburgo iki Londono, Romos ar Kopenhagos stadionuose buvo matyti, kad niekas nedėvi kaukių. Jie net nebesistengia slėpti savo paniekos mums. Gyventojai turi žinoti tik tai, ką nusprendžia elitas.

- Net Donaldą Trampą blokavo socialinė žiniasklaida. Ar mes jau gyvename mokslinėje fantastikoje, kurioje pasaulinė valdžia nustatys, kas yra teisinga, o kas ne?

- Pirmiausia, matome, kaip privatūs interesai užgrobia viešąją erdvę. Paradoksalu, kad kairieji protestuoja prieš privatizaciją, kuri yra palyginti juokinga, ir kartu bendradarbiauja su galingiausiomis pasaulyje privačiomis bendrovėmis, kurios perima svarbiausias viešąsias organizacijas ir institucijas ar net pakeičia valstybes.

Teisiniu ir moraliniu požiūriu socialiniai tinklai negali nustatyti, kas skelbiama ar neskelbiama jų portaluose. Jie negali nustatyti taisyklių, kurios prieštarauja įstatymams. Tai jiems priminė net ES. Nes tai ne žiniasklaida, o komunikacijos kanalai.

Jų natūralus papildymas yra vadinamieji faktų tikrintojai - viena didžiausių šių dienų gėdų. „Tikrintojus" sukūrė Poynterio institutas, vienas iš labiausiai matomų Džordžo Sorošo (George Soros) Atviros visuomenės fondo padalinių. Dėl savo ryšių su „Big Tech" jie gali vadovauti, pavyzdžiui, „Google" paieškoms, kad kiekvienas, besidomintis tam tikra informacija, galėtų rasti paneigimą daug anksčiau nei pirminį teiginį, dėl kurio jis atsirado. Taigi didžioji dauguma gauna prieigą tik prie „faktų tikrintojų" informacijos. Bilas Geitsas (Bill Gates) dabar siekia sukurti tikrinimo tinklą, kuris apimtų vaizdus ir visoje planetoje nustatytų, kas yra teisinga, o kas ne.

- Nors Kinija auga, o farmacijos bendrovės pelnosi, artėjame prie didelio ekonominio žlugimo. Ar pereinamojo laikotarpio rimtumą suprasime tik atėjus laikui?

- Galite būti ramūs. Mes atsitrauksime ir dauguma žmonių bus laimingi. Mes negrįšime į tokį gyvenimą, kokį pažinojome iki šiol. Azijos milžinė atgaivino savo eksporto skatinamą augimą ir gauna pelną kaip ir savo klestėjimo laikais, o farmacijos bendrovės gavo pasakiškus pelnus, kurie leidžia joms dominuoti mūsų gyvenimuose per jau aiškiai besiformuojančią biologinės sveikatos diktatūrą. Kinija tapo pavyzdžiu, į kurį mus nori atvesti globalistinis elitas. Kita vertus, Vakarai tapo didžiųjų farmacijos kompanijų, kurioms šis socialinis teroras reikalingas, kad išliktų versle, grobiu, nes ligos tampa chroniškos, o vaistai - pertekliniai.

Prieš pradėdama gaminti vakcinas, „Pfizer" iki 2020 m. padvigubino savo pelną. Nesunku suprasti, kodėl ji pasitraukė nuo bet ko, kas susiję su COVID-19 prevencija ir gydymu. Liko tik vakcinos. Juk vaistai taikomi tik ligoniams, o vakcinos - visiems. Nereikia būti labai protingam, kad suvoktum, kur slypi sandoris.

Socialinis teroras - kertinis sistemos, į kurią esame panardinti, akmuo - paaiškina, kodėl gyventojai, nors ir nenoriai, vartoja vaistą, kurį gamina korumpuočiausios pasaulio bendrovės, ne kartą nuteistos už sukčiavimą, kyšininkavimą ir komercinius bei profesinius nusižengimus. Tai gamintojas, kuris taip pat neigia bet kokią atsakomybę už tai, kas gali nutikti jo gaminiui, vakcinai, kuri buvo pagaminta per aštuonis mėnesius, o ne per aštuonerius metus, ir kurios vidutinės trukmės ir ilgalaikis poveikis nežinomas, nes nepraėjo pakankamai laiko.

- Kaip atsitiko, kad visuomenė nusprendė rizikuoti? Žmonėms buvo pasakyta, kad skiepai yra vienintelis būdas sustabdyti šią pandemiją, o pasaulinė ekstremali situacija reikalauja, kad jie rizikuotų. Bet ar tai tiesa? Oficialiais duomenimis (ir yra rimtų priežasčių jais abejoti), 2020-aisiais nuo COVID-19 mirė apie 50 tūkst. žmonių. Tai yra, vienas iš 900 ispanų. Ar tokia dalis pateisina masinio skiepijimo riziką dabartinėmis sąlygomis, kuriomis buvo sukurta vakcina?

- Akivaizdu, kad ne. Tačiau vakciną reikėtų aiškinti ne sveikatos, o ideologiniu požiūriu. Čia Kinija ir farmacijos bendrovės suartėja. Nes Kinija, kaip jau minėjau, yra globalizatorių modelis, kurių siekis - kontroliuoti gyventojus taip, kaip tai daro Pekino vyriausybė. Pekino vyriausybei nereikia teisintis, tačiau Vakarai (bent jau kol kas) negali daryti to paties. Skiepijimo pasekmė - skiepų pasas - yra dokumentas, leidžiantis įvažiuoti į Kiniją. Žinoma, mūsų pačių labui ir vardan sveikatos - pagrindinio hedonistinės visuomenės dievo. Netgi kalbama apie pasaulinio interneto žlugimo eksperimentą, kuris turėtų labai rimtų pasekmių, tik pagalvokite apie pinigus bankuose ir t.t.

Grynųjų pinigų panaikinimas yra tikslas, kurio įgyvendinimas bus atidėtas kuriam laikui, nebent įvyktų kas nors nepaprasto. Ispanijos Socialistinė darbininkų partija (PSOE) jau pernai pasiūlė tai padaryti Deputatų rūmuose. Jis buvo atmestas. Net Europa jam priekaištavo dėl pernelyg didelio uolumo. Buvo per anksti. Keleriais metais anksčiau Indijoje atlikti eksperimentai, kuriuos vykdė Bilas Geitsas, taip pat buvo nesėkmingi. Tačiau būtent toks ir yra tikslas - pinigų pabaiga. PSOE turėjo pasitenkinti grynųjų pinigų operacijų apribojimu iki 1000 eurų, žinoma, mūsų labui, kad būtų išvengta sukčiavimo. Be to, nereikėtų įtarti, kad siekiama pasisavinti mūsų einamąsias sąskaitas. Masinis sistemos gedimas, laiku įvykdytas Rusijos ar Irano įsilaužimas, milžiniškas elektros energijos tiekimo nutrūkimas - visa tai galbūt dėl saulės audros...

Apie tai jau seniai sklando gandai, o žiniasklaidoje apie tai rašoma vis daugiau straipsnių. Nežinau, ar tai įvyks, ar ne, bet Davoso forumas mums pažadėjo, kad 2030 m. neturėsime nieko.

- Kas iš tikrųjų vadovauja šiam „elitui"?

- Elitas yra sistema, o ne pavadinimas. Iš esmės tai anglosaksiškos tvarkos projekcija į visą žmoniją: jos pasaulėžiūrą, ideologinę bei politinę sistemą, socialinę tvarką.

Atleiskite už nukrypimą, bet žmonijos istorijoje egzistuoja trys ar keturi pagrindiniai žmonių tipai su atitinkamomis pasaulio ir moralės sampratomis: kunigas, karys, menininkas ir prekybininkas. Globalitarizmas - tai merkantilinės žmogaus sampratos triumfas, prekybininko triumfas su jo iškreipta idėja, kad viskas turi kainą, su jo kvailu vertės ir kainos painiojimu ir gobšumu. Anksčiau elitas buvo religinis arba karinis ir, kaip manoma, turėjo aristokratišką statusą, o šiandien elitas - negailestinga parduotuvių savininkų gauja, beatodairiškai konkuruojanti dėl didesnės rinkos. Planeta juos peraugo, o jos gyventojai neverti jų merkantilinės didybės. Esame jiems skolingi už internetą! Ir „Amazon"! Ir „Google"! Ir „Twitter", ir „Facebook"... Be jų nebegalime gyventi. Tapome jų įkaitais. Jei norite pavardžių, galite išvardinti Geitsą, Sorošą, Cukerbergą, Maską, Tedą Ternerį, Kisindžerį ir tūkstančius kitų. Ir, žinoma, organizacijas, kurioms jie vadovauja ir iš kurių valdo pasaulį.

- Ar esame pakeliui į vergų visuomenę?

- Mes jau ten esame. Dauguma ispanų gyvena baimindamiesi viruso, kuris niekada nesukels jiems daugiau problemų nei peršalimas ar gripas. Jų sielose įsišaknijo vergovė. Jie kelis mėnesius gyveno kankinančiame siaube, o dabar gyvena silpnoje baimėje, kažkur tarp panikos ir paprasčiausios baimės. Jie netgi jaučia tam tikrą dėkingumą.

Elitas sukūrė „dviejų greičių visuomenę", kurioje jau seniai gyvename. Dabar svarbiausias elementas yra technologija. Įsitikinimas, kad taip galime išvengti vergijos, pasirodė esąs kvailystė. Priešingai - technologijos bus ateities totalitarizmas. Gyventojai nori tik saugumo. Ir tai užtikrins sveikatos sistema, socialinės kontrolės sistema, kameros... Jie atsisakytų visko, kad tik jaustųsi apsaugoti. Dešimtmečius trukusi intoksikacija ir mūsų tapatybės dekonstrukcija lėmė masinę silpnapročių gamybą.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (127)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • DRAUDIMAS: Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ prašymą ir pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, kurios neleis „Vilniaus viešojo transporto“ darbuotojų profesinei sąjungai organizuoti streiką lapkričio 8 dieną.
  • RAKETA: Indija išbandė balistinę raketą, galinčią iki 5 tūkst. km nešti branduolinį užtaisą, pranešė šalies Gynybos ministerija.
  • PELNAS: Didžiausio Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma Lietuvos bendrovė „Orlen Lietuva“ per šių metų devynis mėnesius uždirbo 33,3 mln. Eur (154 mln. Lenkijos PLN) grynojo pelno.
  • PAJAMOS: Finansų ministerijos duomenimis, šiemet sausį–rugsėjį valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai pajamų gavo 26,3 proc. (2 014,1 mln. eurų) daugiau nei 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu.
  • SAVANORYSTĖ: Lietuvos studentų sąjunga (LSS) siūlo Seimo nariams, baigus kadenciją, kelerius metus savanoriauti Lietuvos nevyriausybinėse organizacijose, kuriose ypač jaučiamas savanorių trūkumas ir taip atidirbti mokesčių mokėtojų pinigus.
  • ĮVERTINIMAS: Metinės vartotojų kainos spalį, lyginant su atitinkamu 2020 m. mėnesiu, padidėjo 8,2% ir pasiekė 2007 m. gruodį fiksuotą lygį, rodo Statistikos departamento preliminarūs vertinimai.
  • PASKOLA: Per devynis šių metų mėnesius bendra šalies gyventojams suteiktų būsto paskolų suma sudarė 524 mln. eurų ir buvo 32 proc. didesnė, palyginti su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais, rodo „Swedbank“ duomenys.
  • PABRANGIMAS: Statybos Latvijoje trečiąjį šių metų ketvirtį per metus pabrango vidutiniškai 9%, praneša nacionalinė statistikos tarnyba.
  • IŠMOKA: 100 Eur vienkartinė išmoka skiriama 75-erių ir vyresniems senjorams, nuo rugsėjo iki gruodžio mėn. pasiskiepijantiems dviejomis dozėmis bei iki kitų metų balandžio mėn. pasiskiepysiantiems sustiprinančia doze.
  • DRAUDIMAS: Nuo 2023 m. birželio kūrenti anglį ar durpių briketus Vilniaus mieste bus draudžiama.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar tikite, kad Lietuvos teismai apsiims išnagrinėti skundus dėl GP, ar teks kreiptis į EŽTT?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Prezidentas G. Nausėda vetuos įstatymą dėl testavimo apmokėjimo iš darbuotojų kišenės?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +12 C

+5 +10 C

 

+5 +8 C

+11 +13 C

+9 +14 C

 

+10 +11 C

0-9 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s