respublika.lt

ES machinacijų schema (visas straipsnis) (3)

2010 gruodžio 05 13:00:11
Respublika.lt

Europos Sąjungos valstybės turėtų gyventi kaip pasakoje. Sumokėjusios į Bendrijos iždą milijardus, atgauna dešimteriopai. Tačiau žinomiausias pasaulio finansų dienraštis “Financial Times” ir Tiriamosios žurnalistikos biuras praskleidė paslapčių skraistę. Valstybės gauna vos 10 proc. paramos iš ES surenkamų pajamų. Ir dalis tų lėšų atitenka ne smulkiajam ir vidutiniam verslui (tokia paramos paskirtis), o galingoms JAV bendrovėms, ginklų gamintojams bei... mafijai. Neišmokėti pinigai gula į žinomiausius net ne Europos Sąjungos šalių bankus, jie Bendrijos narėms skolinami už palūkanas. Paprasta finansinė piramidė, kurios dalyviai pasmerkti paskęsti skolose.

×
nuotr. 2 nuotr.
ES machinacijų schema

Sumokėję įmokas atgauname trupinius

Pagal oficialią finansinę informaciją Europos Sąjungos valstybės gyvena kaip pasakoje. Sumokėjusios į Bendrijos iždą vieną kitą milijardą, atgauna vos ne dešimteriopai. Bet praskleidus paslapčių skraistę galima suprasti, kad tai tik reklama. Graikija praktiškai bankrutavo, Airijai “geruoju” įbrukta 85 milijardų eurų paskola, galingiausių bankų kreditoriai primygtinai siūlo pagalbą skolose skęstančiai Portugalijai. Kur dingsta ES pinigai?

Pinigai tenka net mafijai


Žinomiausias pasaulio finansų dienraštis “Financial Times” ir Tiriamosios žurnalistikos biuras atliko tyrimą, kaip naudojama ES parama. Didžiausias skandalas! Jokio pinigų lietaus jokioje Bendrijos valstybėje nėra. 2007-2013 metais ES numatė išmokėti 347 milijardus eurų paramos visoms valstybėms, tačiau šiuo metu, įpusėjus septynmečiui, panaudota vos 10 proc. šios sumos.

Ir iš tų trupinių nemažai teko kitų žemynų valstybėms (daugiausia JAV verslo gigantams). Dešimtimis milijonų eurų, kaip skelbia “Financial Times”, rankas pasišildė ir nusikaltėlių pasaulis. Žurnalistinio tyrimo autoriai šią savaitę paminėjo tik Italijos mafiją. O pati Europos Komisija šiais metais perspėjo Bulgariją, kad ši apskritai nebegaus jokios paramos, nes “per daug” Europos paramos atitenka nusikalstamoms struktūroms.

Milžinai rado lėšų šaltinį

JAV kompiuterių milžinas IBM (jį už neskelbiamą nuolaidų naudą pakvietė įsikurti Lietuvoje premjeras Andrius Kubilius) yra stambiausias iš ES paramos gavėjų, už įvairiose šalyse vykdomus įvairius projektus jis susižėrė 24 milijonus eurų. 15,6 milijono eurų iš šios sumos skirta Vroclavo paslaugų centrui, kiti 2,6 milijono - tokiam pat centrui Čekijos Respublikoje, o beveik milijonas eurų - centrui Vengrijoje.

Italijoje šios Amerikos bendrovės vietos filialas gauna 3,7 milijono eurų.

Nyderlanduose su IBM bendradarbiauja kitos dvi firmos vykdydamos bandomąjį projektą, skirtą 14 procentų sumažinti energijos sunaudojimą 500 namų ūkių.

Valensijos regione Ispanijoje IBM taip pat gauna ES pinigų, mat įmonei prireikė įsigyti serverių ir standžiųjų diskų, kuriuos bendrovė gamina. Tam buvo skirta 638 820 eurų.

“Coca-Cola” sugeria paramą

Galinga JAV gaiviųjų gėrimų bendrovė “Coca-Cola” taip pat figūruoja ES remiamų kompanijų sąrašuose. Ji paėmė 902 071 eurą gamybos linijoms Vengrijoje ir Estijoje atnaujinti bei personalo Vokietijoje mokymams. Minimas ir belgų projektas, tačiau nepateikiami jokie skaičiai.

Šalia “Coca-Cola” bendrovės galima pamatyti ir populiarųjį greitojo amerikietiško maisto restoranų “McDonalds” tinklą, jam skirta 59 708 eurai “tolesniam personalo tobulinimui” Švedijoje ir Ispanijoje.

Parėmėme net ginklų gamintojus

JAV aerokosminių technologijų kūrėjas “Honeywell” gavo 4,2 milijono eurų tiriamiesiems darbams ir plėtros centrui Čekijoje. Savo interneto svetainėje “Honeywell Czech Republic” reklamuojasi kaip valdymo technologijų pastatams, namams ir pramonei, energijos generavimo sistemų bei aerokosminių produktų gamintojas ir paslaugų teikėjas. Pastaroji kategorija apima raketų ir kitų “kontroliuojamų ginklų” kontrolės sistemas. “Honeywell” yra liūdnai pagarsėjęs savo kasetinėmis bombomis, kurias gamino praėjusio amžiaus antroje pusėje.

Prancūzijoje 131 250 eurų iš ES fondų nukeliavo į šalies pietvakariuose esantį Akviteno regioną “Dassault” MRP2 subrangovų pramonės valdymui optimizuoti”. “Dassault” gamina prancūziškus “Raphale” karinius lėktuvus. Dar 20 174 eurų “Dassault” paprašė “pažangioms gamybos sistemoms” Šiaurės Italijoje esančiame Pjemonto regione.

“Nokia Siemens Networks” bendrovė, kurią Irano disidentai kaltina Teherano režimo rėmimu tiekiant Vyriausybei technologijas, leidžiančias susekti mobiliųjų telefonų buvimo vietą ir pasiklausyti pokalbių, iš ES fondų gavo 3,1 milijono eurų. Jie esą buvo skirti “Vroclavo IT centro plėtrai įdiegiant naujus produktus”, o dar 900 000 eurų - “inovacijoms ir strateginiams projektams” Portugalijoje.

Ima vaistininkai

Farmacijos milžinei “GlaxoSmithKline” buvo skirta 1,8 milijono eurų gamyklai šiaurės Prancūzijoje, kur ieškoma būdų “vakcinų liofilizacijos galimybėms didinti”. Ar ši kompanija skursta, galima pamatyti užsukus į bet kurią vaistinę, ypač Lietuvoje.

Stambiausia pasaulyje farmacijos bendrovė “Pfizer” taip pat naudojasi ES fondais. Ji yra gavusi 196 352 eurus savo projektams, susijusiems su “komandine kultūra”, lyties kokybe (?) ir karjeros plėtojimu, įgyvendinti Belgijoje.

Informacija

Lietuvos Vyriausybė, kiekvienais metais pateikdama valstybės biudžeto projektą, mėgsta mesti kozirį - nemaža dalis pajamų bus ES parama. Skaičiai pateikiami solidūs. Pernai turėjome gauti 5,9 milijardo litų, šiemet - net 7,7 milijardo, o 2011-aisiais - 6,8 milijardo. Už visas šias gėrybes tereikia kasmet sumokėti vos po 1 milijardą litų. Panašu į “Buratino nuotykiuose” minimą stebuklų lauką... Kiek realiai paramos gauna Lietuva? Į šį klausimą skaičiais atsakyti “Respublikai” neįstengė nė viena ministerija. Vieningai paaiškinta, kad planuojama panaudoti visas lėšas ir nuo jų panaudojimo plano praktiškai neatsiliekama.

Tačiau “Financial Times” ir Tiriamosios žurnalistikos biuras skelbia patikimesnius duomenis - panaudojama vos 10 proc. numatytos paramos. Peršasi išvada, kad šiemet milijardą litų sumokėjusi Lietuva iš planuoto gauti 7,7 milijardo litų gavo 770 milijonų.

Anonsas

Šią savaitę “Respublikoje” skaitykite ekspertų išvadas apie tai, kokią katastrofą Lietuvoje sukėlė lūkesčiai dėl ES pinigų.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (3)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
  • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
  • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
  • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
  • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
  • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
  • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
  • KELIAUKIME: Dzūkijos nacionaliniame parke lankytojų laukia atsinaujinęs Merkinės piliakalnis - populiarus ir gilią istoriją menantis piliakalnis buvo tvarkomas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarybos vykdomą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

  • PAGALIAU: Vilniuje šildymo sezonas bus baigiamas trečiadienį, gegužės 5 dieną, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.
  • IRAKE: į oro pajėgų bazę Irako Bagdado oro uoste, kur dislokuoti JAV vadovaujamos koalicijos kariai, sekmadienį buvo paleistos dvi raketos, viena iš jų buvo perimta, tačiau už ataką niekas atsakomybės neprisiėmė, o aukų rasta nebuvo.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip vertintumėte lyties pasirinkimo galimybę pase?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +7 C

+1 +6 C

 

+1 +7 C

+5 +11 C

+5 +10 C

 

+10 +14 C

0-7 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos