respublika.lt

Stojo prieš teismą dėl dešimčių tūkstančių eurų iš klebonijos vagystės: vyras kaltę pripažįsta

(0)
Publikuota: 2026 liepos 03 14:12:30,
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi pexels.com nuotr.

Klebonui ir parapijai priklausantys pinigai buvo laikomi stalčiuose bei neužrakintame seife.

 

Panevėžio apylinkės teismas šią savaitę pabandė atversti baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio rajono 24 metų gyventojas Marius B. kaltinamas vagyste iš klebonijos. Vis tik posėdį teko perkelti, nes vyras neturėjo gynėjo.

Kaip rašė „Vakaro žinios", 2025 m. gruodžio 8 d. ryte Panevėžio rajono Smilgių Šv.Jurgio parapijos klebonas pasigedo didelės pinigų sumos, laikytos klebonijos stalčiuose bei neužrakintame seife.

Jis policijai nurodė ir galimą įtariamąjį - kartais ūkio darbus padedantį atlikti jauną vyrą. Tą pačią dieną šis vietinis bedarbis buvo sulaikytas, o vėliau suimtas.

Panevėžio apylinkės prokuratūros tyrimo duomenimis, kaip įtariama, Marius B. iš klebonijos pagrobė daugiau nei 65 tūkst. eurų ir daugiau nei 2,6 tūkst. JAV dolerių, priklausiusius parapijai bei klebonui. Taip pat išsiaiškinta, kad jis žinojo, kaip galima patekti į vidų.

Atlikę kratas kriminalistai jaunuolio bei jo giminaitės namuose rado visus pavogtus pinigus, išskyrus dolerius.

Buvo nustatyta, kad netrukus po vagystės kaltinamasis valiutos keitykloje mieste juos išsikeitė į eurus ir vėliau įnešė į savo banko sąskaitą.

Anot pareigūnų, Marius B. savo kaltę pripažino visiškai.

„Taip protas pasisuko, ir viskas. Taip gavosi", - teisme TV3 žurnalistei sakė jis.

Bylos duomenimis, į klebono namą vyras, kaip įtariama, įsibrovė per rūsį, kai dvasininkas prieš didžiąsias metų šventes lankė parapijiečius. Pasak klebono, didžioji dalis pavogtų pinigų yra jo asmeninės lėšos, gautos pardavus tėvų turtą.

Marius B. tvirtina, kad žinojo apie tai, jog klebonijoje laikomi grynieji pinigai, nes „kaime daug kas šneka".

Kaltinamajam už labai didelės vertės svetimo turto pagrobimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Partnerių ir užsakomasis turinys (Respublika.lt už šį turinį neatsako)
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar planuojate stebėti Moksleivių dainų šventę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Koks jūsų požiūris į imigrantus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +20 C

+13 +19 C

+13 +18 C

+15 +21 C

+16 +20 C

+17 +20 C

0-9 m/s

0-9 m/s

0-6 m/s