respublika.lt

Anekdotas: I.Šimonytė neįsivaizduoja, kad D.Kreivys galėtų siekti sau naudos „Ignitis grupės“ skandale

2022 lapkričio 22 19:20:00
Respublika.lt, Eltos inf.

Konservatorė I.Šimonytė pradėjo stebėtis, kodėl dėmesio centre atsidūrė faktas, kad energetikos ministras Dainius Kreivys viešai nedeklaravo, jog su juo susijusi įmonė turi valstybės valdomos „Ignitis grupės“ akcijų.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ingrida Šimonytė. Eltos nuotr.

 

„Kalbant apie ministrą, tai ši situacija man yra žinoma. Mane šiek tiek stebina įžiūrėjimas čia interesų konflikto. Turint mintyje, kad Energetikos ministerija – nors „Ignitis“ ir yra energetikos įmonė – tikrai nevaldo šios įmonės akcijų, nepriima sprendimų dėl įmonės veiklos. Tiesą sakant, nedalyvauja jokiuose valdymo organuose ar kažkokiu būdu gali paveikti įmonės sprendimą išmokėti dividendus“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė ir paragino sulaukti atitinkamų institucijų įvertinimo.

Respublika.lt primena, kad šiandien šešėlinė valstiečių Vyriausybė pareiškė, kad D.Kreivys negali eiti energetikos ministro pareigų. 

Žiniasklaidai paskelbus, kad su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu susijusi įmonė turi „Ignitis grupės" akcijų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į valdančiuosius ir Prezidentą Gitaną Nausėdą, jog jau gana tyčiotis iš Lietuvos žmonių ir laikas perkrauti Vyriausybę.

„Esant tokia įtemptai situacijai dėl energijos kainų, mūsų manymu, už energetiką atsakingo ministro skaidrumu neturi kilti net menkiausios abejonės, o šiuo metu jų kyla ne viena. Ar gali būti skaidrūs politiko sprendimai, jei jie turi įtakos įmonės pelnui? Atsakymas vienareikšmiškas - ne. Todėl raginame ministrą kuo skubiau prisiimti atsakomybę ir pasitraukti iš užimamų pareigų", - sako Arvydas Nekrošius, šešėlinis energetikos ministras.

Valstybės kontroliuojamos „Ignitis grupės" akcijų turi ir šio ryšio nebuvo deklaravęs grupę tiesiogiai kuruojantis finansų viceministras Gediminas Norkūnas. Kaip minėta, grupės akcijų turi ir įmonė, susijusi su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu, kuris šios informacijos nedeklaravo.

Frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė teiraujasi konservatorių, ar jie patys kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), ar tą padaryti LVŽS.

„Mūsų manymu, skaidrumą deklaruojantys konservatoriai turi patys nedelsiant kreiptis į VTEK dėl D. Kreivio, o valdantieji turi kuo skubiau sėsti ir tartis, kaip jie perkraus Vyriausybę, nes problemos tik gilėja ir jų nesprendimas bei ignoravimas jau tampa pasityčiojimu tiek iš demokratinės sistemos, tiek iš Lietuvos žmonių, kurie turi didelių lūkesčių valdžiai", - sako A. Norkienė.

Frakcijos narys Valius Ąžuolas jau kiek anksčiau komentavo žiniasklaidai, jog opozicija tikisi ir ryškaus LR Prezidento vaidmens, sprendžiant šią krizę ministrų kabinete.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
97
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s