Olimpinė svajonė išsipildė - 3x3 krepšinio rinktinė keliaus į Paryžių

(5)
Publikuota: 2024 gegužės 20 12:04:59, Arūnas Abromaitis
×
Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinė. EPA-Eltos nuotr.

Lietuva olimpinėse žaidynėse pirmą kartą turės 3x3 krepšinio komandą. Teisę šiemet vykti į Paryžių iškovojo Lietuvos vyrų rinktinė, atrankos turnyre Vengrijoje pusfinalyje 21:14 nugalėjusi lenkus. Prisijungus krepšininkams, bendras Lietuvos olimpiečių skaičius padidėjo iki 36.

Vengrijos mieste Debrecene vykęs atrankos turnyras 3x3 krepšinio komandoms buvo paskutinis šansas gauti bilietus į Paryžiaus olimpines žaidynes. Reikėjo patekti į finalą arba užimti trečiąją vietą, bet iki tol - peržengti grupių etapo barjerą ir laimėti ketvirtfinalio mačą. Lietuvos vyrai užėmė antrąją vietą A grupėje, o ketvirtfinalyje 21:9 sutriuškino ispanus.

Pusfinalyje laukė lenkai, kurių gretose buvo pora žaidėjų, pasižymėjusių ir didžiajame krepšinyje. Michalas Sokolovskis (Michal Sokolowski) šių metų vasarį Europos čempionato atrankoje sukratė 26 taškus į Lietuvos rinktinės krepšį. Anksčiau tradicinio krepšinio Lenkijos nacionalinėje komandoje žaidė ir Pšemyslavas Zamoiskis (Przemyslaw Zamojski).

Akistatoje su lietuviais lenkų neišgelbėjo nei jie, nei 215 cm ūgio milžinas Adrianas Boguckis. Mūsiškiai pusfinalio rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 3:0, vėliau pirmavo 14:7. Nors lenkai bandė vytis, jų pastangos galutinai sužlugo, kai Evaldas Džiaugys pataikė mačą užbaigusį tolimą metimą. Lietuviai laimėjo 21:9 ir užsitikrino kelialapį į Paryžių. Žaisti finalo rungtynių Debrecene nereikėjo, nes nebuvo prasmės.

Pusfinalio mače rezultatyviausiai žaidė E.Džiaugys, kurio sąskaitoje - 9 taškai. Aurelijus Pukelis pridėjo 6, Gintautas Matulis - 4, Šarūnas Vingelis - 2 taškus.

Lietuvos moterų komanda, kuriai atstovavo Gabrielė Šulskė, Kamilė Nacickaitė, Monika Grigalauskytė ir Giedrė Labuckienė, Debrecene laimėjo vieną mačą iš trijų, B grupėje užėmė trečiąją vietą ir į ketvirtfinalį nepateko.

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 3x3 krepšinio varžybos vyks liepos 30 – rugpjūčio 5 d. Visos aštuonios rinktinės tarpusavyje susitiks po kartą, o tuomet pirmosios dvi ekipos keliaus tiesiai į pusfinalį, 3-6 vietas užimsiančios komandos – į ketvirtfinalį. Pagal reitingą į vyrų varžybas pateko Serbija, JAV ir Kinija, per pirmuosius du atrankos turnyrus kelialapius gavo olimpinės čempionės titulą ginsianti Latvijos ekipa ir Nyderlandų ketveriukė.

Debrecene bilietus į Paryžių iškovojo Lietuva, Prancūzija ir Lenkija. Prancūzai pusfinalio mačą su mongolais laimėjo 21:20. Mače dėl trečiosios vietos mongolus pranoko ir lenkai, mūšį dėl olimpinio kelialapio po pratęsimo laimėję 22:20.

Iki krepšininkų sėkmės Vengrijoje Lietuva turėjo 32 kelialapius į Paryžių užsitikrinusius sportininkus. Dabar jų yra 36. Primename, kad 2021 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvavo 42 mūsų šalies sportininkai.