(0)
Publikuota: 2023 vasario 09 13:41:09, Arūnas ABROMAITIS
×
FIBA nuotr.

Vilniaus „Rytas" patyrė antrąją nesėkmę Čempionų lygos „Top 16" etape. Trečiojo turo J grupės rungtynėse vilniečiai savo aikštelėje panaikino 22 taškų deficitą, bet prastai sužaidė mačo pabaigą ir 79:86 pralaimėjo svečiams iš Vokietijos - Bonos ekipai „Telekom Baskets".

Vilniečiai Čempionų lygoje ne kartą patys iššvaistė didelę persvarą, o akistatoje su „Telekom Baskets" scenarijus buvo atvirkštinis. Antrojo kėlinio viduryje šeimininkai atsiliko 22 taškų skirtumu, tačiau perėmė iniciatyvą ir 36 min. persvėrė rezultatą. Viską sugadino paskutinė minutė. Likus žaisti 53 sek., rezultatas buvo lygus (79:79), bet nuo to laiko taškus rinko tik svečiai.

„Ryto" treneris Giedrius Žibėnas akcentavo, kad su tokiais varžovais neužtenka gerai žaisti tik pusę rungtynių: „Bandėme komandai pasakyti, kad „Telekom Baskets" yra komanda, kuriai nesvarbu, žaisti namie ar išvykoje. Toks yra jų žaidimas - net po pataikyto metimo bėgti į greitą ataką, ir ypač po atkovoto kamuolio. Tiesiog nesustabdėme jų, buvome per švelnūs. Negalime laimėti „Top 16" rungtynių, jei varžovams leidžiami dėjimai, laisvi tritaškiai, nors turime pražangų rezervą. Turime kitaip pradėti rungtynes."

Visgi antroji pusė trenerį nuteikė pozityviai. „Žaidėjai paprasčiausiai nusprendė nieko neatiduoti varžovams pigiai. Išėjome į aikštelę žymiai kietesni. Toks yra mūsų žaidimas, bet niekaip nepavyksta įtikinti, kad tai reikia daryti visas 40 min. Galiu drąsiai sakyti: su tokiu žaidimu, kokį žaidėme antroje pusėje, būtume tikrai verti patekti į aštuntuką. To ir sieksime. Tvarkaraštis nebus lengvas - dvejos rungtynės išvykose, vienerios namie, bet su tokiu žaidimu tikrai galime pasiekti tikslą", - teigė G.Žibėnas.

Kitos J grupės rungtynės tarp Stambulo „Bahcesekir" (Turkija) ir Manresos BAXI (Ispanija) nesužaistos dėl Turkiją sukrėtusio žemės drebėjimo. „Rytas" kovas Čempionų lygoje pratęs kovo 8 d., kai Vokietijoje dar kartą susitiks su „Telekom Baskets".

Statistika

Vilniaus „Rytas" - Bonos „Telekom Baskets" (Vokietija) 79:86 (16:28, 23:26, 20:12, 20:20)

„Rytas": Margiris Normantas 17, Martynas Echodas 15, Markusas Fosteris 14, Gytis Radzevičius 13, Elvaras Fridriksonas 12, Evaldas Kairys 5, Gytis Masiulis 3 (Benedekas Varadis, Adas Šimonis).
„Telekom Baskets": Taisonas Vordas 17, Karstenas Tada 14, Ti Džei Šortsas 13 (12 rez. perd.)...