respublika.lt

Estija: Talinas ir Tartu

2022 lapkričio 11 07:49:18
Kelionių organizatoriaus „Eura travel“ info

Kelionės kruiziniais laivais - tai dar ne visų žmonių išbandyta pramoga. Ir jei seniau žmonės sakydavo, jog kelionės kruiziniais laivais - tai tik senjorų pramoga - šis stereotipas jau seniai yra sugriautas. Į kruizines keliones mielai leidžiasi poros ar net šeimos su vaikais. Kruiziniame laive veiklos netrūksta nei senam, nei jaunam. Atsipalaiduokite, pasinerkite į kelionę, viskuo už Jus pasirūpins kelionių organizatorius „Eura travel".

×
nuotr. 3 nuotr.
Talino miesto panorama. Kelionių organizatoriaus „Eura travel“ nuotr.

 

Kelionė autobusu link Estijos sostinės Talino

Smagu į kelionę leistis drauge su bendraminčiais. Kelionės metu galima užmegzti daug naudingų ir įdomių pažinčių, patirti tai, ko dar niekada gyvenime nebuvote patyrę. Atsiranda mažiau baimių ir daugiau nuotykių, nes tais nuotykiais pasirūpina jau ilgus metus po šalį keliaujantys „Eura travel" gidai. Būtent jie turistams pataria, papasakoja ir neleidžia nuobodžiauti.

Atvykus į Estijos sostinę Taliną gidai visuomet rekomenduoja ekskursijas pėsčiomis, aplankant tokius lankytinus objektus kaip Tompea pilis, Domo katedra, nepamirštama ir apžvalgos aikštelė nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką, jūrų uostą. Verta užsukti ir į Rotušės aikštę, pamatyti senamiestį.

Tie, kas nori pasyviau keliauti, visuomet gali rinktis turistines - apžvalgines keliones autobusu. Turistų patogumui - atnaujintos kelionių autobusu paslaugos

Ilgus metus keliones autobusu organizuojantis kelionių organizatorius „Eura travel" nuolat galvoja apie savo klientus ir jų kelionių patogumui įdiegia įvairias naujoves. Viena iš jų - tai pokalbių programėlė interneto svetainėje www.eura.lt. Jos pagalba visi keliaujantys, iškilusis įvairiems, su kelione susijusiems klausimams, bet kada galės susisiekti su kelionių organizatoriumi.

Dar viena naujovė, kuri laukia keliaujančių turistų, tai - SMS priminimas apie artėjančią kelionės pradžią. Šiais laikais žmonės yra labai išsiblaškę, darbai taip įsuka į nesibaigiantį ritmą darbas - namai - darbas, kad apie artėjančias atostogas kai kurie net ir užmiršta. Kodėl reikėtų rinktis keliones „Eura travel"? - klausia kai kurie žmonės. Atsakymas paprastas - ne kiekvienas autobusus šiais laikais turi WC, o štai keliaujant su „Eura travel" autobusu gali būti tikras, jog WC autobuse veiks visos kelionės metu. Dar kitas didelis privalumas tai, jog „Eura travel" kelionių organizatorius nepamiršo ir mažųjų keliautojų: jiems visos kelionės metu yra siūlomi mieli pliušiniai žaisliukai, kad būtų šilčiau ir patogiau - pledukai.

O štai suaugusiems, kad nenuobodžiautų kelionės metu, viešbutyje, vakare yra organizuojami proto mūšiai aplankytų vietų temomis. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu su „Eura travel" Keliauti autobusu - labai patogu, nes kelionės metu galima aplankyti labai daug įdomių objektų ir nepavargti. Nereikia eiti pėsčiomis, sėdi ir žvalgais pro langą, o įdomūs gido pasakojimai priverčia dar labiau atkreipti dėmesį į tam tikras miesto detales. Esant Taline ekskursijos autobusu metu siūloma aplankyti Kadriorgo parką ir rūmus, Dainų slėnį, Piritos olimpinį centrą, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsius, Undinėlės paminklą. Taline, Rotušės aikštėje, galima puikiai praleisti laiką. Čia veikia daugybė kavinių, restoranų, smagu pasivaikščioti po vakarėjantį Talino miesto centrą.

Kelionė ir pramogos - kruiziniame laive tai suderinama

Po ilgos dienos Estijos sostinėje taip ir norisi kuo greičiau lipti į kruizinį laivą ir atsipalaiduoti jame bei plaukti Švedijos krantų link. Smagu visą vakarą praleisti pramogaujant kruiziniame laive. Įvairios linksmybės ir nemokamos pramogos laive patiks daugeliui žmonių: naktiniai klubai, įvairios šou programos, o kur dar karaoke...

Vaikai taip pat nenuobodžiaus: jiems siūlomos pramogos vaikų žaidimų kambaryje. Laive turistų laukia puikus maitinimas švediško stalo restoranuose. Po jo, jei dar yra jėgų ir noro, galima apsilankyti SPA centre arba kazino - kiekvienam pagal poreikį ir galimybes. 

Stokholmas - miestas, pastatytas ant 14 salų

Švedijos sostinėje Stokholme persipina miesto ramybė ir didmiesčio tempas. Čia vanduo ir salos, istoriniai pastatai ir moderni architektūra puikiai dera tarpusavyje. Esant Stokholme nepamirškite aplankyti:

Riterių bažnyčios;
Karalių Rūmų bei Katedros;
Vasa muziejaus -17 a. laivas saugomas šiame muziejuje;
Junibacken muziejaus - įkurto Astridos Lindgren garbei;

Vakare kruiziniu laivu turistai išplaukia atgal į Taliną.

Talinas ir pasaulyje analogo neturintis Estijos jūrų muziejus


Sudominti laivybos praeitimi - toks buvo estų tikslas įrengiant jūrų muziejų. Išties, tikslas pasiektas, nes buvo sukurta nereali ekspozicija, kur racionalumas, išmonė bei informacijos gausa ir jos pateikimo įvairovė pribloškia net visko mačiusius turistus. Eksponatus muziejuje galima drąsiai liesti, galima netgi įlipti į povandeninį laivą, pašaudyti treniruoklyje į lėktuvus bei sraigtasparnius, pasimatuoti Estijos karių uniformas ir su jomis nusifotografuoti, su instruktoriumi pabandyti 2 minutes valdyti hidroplaną ir pasijusti lėktuvo pilotu, plukdyti laivų modelius baseine - visa tai labai įtraukia suaugusius turistus, kurie per tokias patirtis sužino ir daug įdomių faktų.

Įdomu tai, jog muziejuje kas valandą gęsta šviesa, pasigirsta lėktuvo gaudesys, jis pradeda skraidyti, žmogus pasijunta tarsi prieš oro ataką. Vienas seniausių muziejaus eksponatų - XVI a. vidurio laivas. Savo forma jis primena ir Hanzos pirklių kogus, plaukiojusius XIII a. pradžioje, ir vikingų laivus. Dar vienas iš pagrindinių eksponatų ir muziejaus pasididžiavimas - povandeninis laivas "Lembit", pastatytas 1936 m. Britanijoje ir sveriantis 600 tonų. Taip pat muziejaus lankytojai itin pamėgo geltoną povandeninį laivą (mažą kino salę), kuriuo lydint kapitonui (vaidina samdomas aktorius) leidžiamasi į kelionę aplink pasaulį po vandeniu.

Tartu - Estijos intelektualų sostinė su jame esančiu AHHAA mokslo centru

Antrasis pagal dydį Estijos miestas - Tartu, dažnai dar yra tituluojamas kaip Estijos intelektualų sostinė arba Estijos dainų švenčių lopšys. Daug turistų jau būna girdėję, jog Tartu mieste yra didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras - AHHAA. Užsukite ir Jūs į šį centrą, nes jame galima susipažinti su mokslo ir technologijos naujovėmis. Šiame muziejuje yra viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, mat lankytojams yra leidžiama liesti viskas. Ne tik liesti, bet ir išbandyti čia galima viską patiems. Be to, nėra bilietų: norėdami įeiti į ekspozicijų sales tik susimokate už įėjimą, o darbuotojas nuskenuoja ne bilietą, bet Jūsų pirštų atspaudus...

Dar keletas įdomių objektų, kuriuos lankytojai gali išbandyti AHHAA centre - tai veidrodžių labirintas, Niutono obelis (energijos mašina), nuotykių liftas į žemės gelmes, sferinis planetariumas, kuriame galima stebėti milijonus žvaigždžių. O kur dar galimybė pasivažinėti dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tad net nėra abejonių, jog į šį muziejų tikrai verta užsukti.

Po muziejaus būtinai paklaidžiokite Tartu miesto gatvelėmis: mieste gausu viduramžius menančių namų ir bažnyčių, bet yra daug ir šiuolaikinės architektūros. Verta užsukti į Rotušės aikštę - istorinį Tartu centrą, kuriame galima pamatyti besibučiuojančių studentų fontaną. Taip pat pastebėsite ir Tėvo bei sūnaus skulptūrą, Angelo
tiltą, kuriuo būtina praeiti, nes yra sakoma, jog einant šiuo tiltu reikia sugalvoti norą ir jis tikrai išsipildys.

Vienas seniausių šiaurės Europoje - tai Tartu universitetas, verta ir jo nepraleisti bei pamatyti viešint šiame mieste.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s