respublika.lt

Šūviai Kijeve: policijos elgesys kelia klausimų

(2)
Publikuota: 2026 balandžio 19 14:28:00, Rasa Strimaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Freepik nuotr.

Praėjus dienai po mirtinų šūvių Kijeve, vyksta tyrimas ne tik dėl incidento priežasčių, bet ir dėl policijos elgesio. Vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka pareiškė, kad bus pradėtas tarnybinis patikrinimas. 

 

 

„Tarnauti ir saugoti – tai ne tik lozungas“, – rašė jis tinkle „Telegram“. Tai esą turi būti neatsiejama nuo profesionalumo – būtent kritinėse situacijose, kai ant kortos pastatyta žmonių gyvybė. Kritikos priežastis veikiausiai yra socialiniuose tinkluose platinamas vaizdo įrašas.

Jame matyti šalia mažo berniuko stovintys du policininkai, kurie pasigirdus pirmiesiems šūviams tiesiog nubėga ir palieka mažą vaiką vieną. Berniukas netrukus taip pat nubėga ir išsigelbsti. Tačiau liudininkų užfiksuotame įraše kulka pataiko į vyrą, bėgantį nuo šūvių prie pat berniuko.

Šaudynes, pareikalavusias mažiausiai šešių gyvybių ir keliolikos sužeistųjų, institucijos vadina teroristiniu išpuoliu. Tačiau ar tai susiję su politinėms priežastimis, ar turi tiesioginį ryšį su daugiau kaip ketverius  metus trunkančia Rusijos invazija, yra visiškai neaišku. Šaulys gimęs Maskvoje, tačiau seniai turėjo Ukrainos pilietybę. 58-erių vyras turėjo  leidimą laikyti ginklą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (2)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip manote, ar dėl JAV, Izraelio ir Irano karo bei pabrangusių degalų, trąšų iškils maisto kainos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar reikia statyti mečetę Vilniuje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +8 C

0 +6 C

-1 +5 C

+9 +14 C

+9 +12 C

+8 +13 C

0-5 m/s

0-6 m/s

0-6 m/s