respublika.lt

Vitas Tomkus: KAIP RUSAI SUMUŠĖ KĘSTUTĮ?nuotraukos (84)

2021 vasario 03 19:00:46
Vitas TOMKUS

Paprastai nelaimės žmones suvienija. Deja, Lietuva yra nepaprasta šalis...

×
nuotr. 5 nuotr.
Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis


Koronovirusas, nesvarbu, kas tai - pandemija ar afera, akivaizdžiai ima viršų. Jo grėsmę neigiantys, jau palaidojo ne vieną pažįstamą, o pandemijos besisaugantys nebesitiki išgyventi, nes liko be darbo ir be verslo - koks gyvenimas be pinigų? Tiesa, jau greit žada į apyvartą įvesti virtualius pinigus. Tik menka paguoda: kaip įves - taip ir išves. Vienu knopkės paspaudimu.

O ką daro mūsų valdžia, nesvarbu, gera ji ar bloga. Ogi faktiškai nieko. Teoriškai irgi. Ak, kaip patogu karantinuotis nuo savo liaudies per saugų atstumą. Yra sočiai laiko užsiimti su Svieta ir kitais „nevolnais." Įvairius mitingus organizuoti. Per patį pandemijos įkarštį! Net kyla negeras įtarimas, kad tokiu būdu mūsiškiai patriotai valdžioje nori negerų rusų ir baltarusių skaičių apmažinti. Kad vėliau lietuviai galėtų savo buvusias teritorijas atsiimti. Kaip kitaip paaiškinti, kad mus saugo uždarę, o anuos į masinius susibūrimus stumia?

Mūsų, ūsų ar USA išsvajotoji valdžia ne tik kelia vis didesnę paniką dėl COVID-19, bet ir įvairias „sąmokslo teorijas" vis labiau toleruoja. Nebenori nei patvirtinti, nei paneigti. Antra vertus, gal ir nori, bet bijo: ką ten neigt, kai globalistų planą dėl „auksinio milijardo" Putinas per Davoso Ekonomikos forumą patvirtino, o pagrindinis ideologas Švabas ar Švainas paslaptingai nutylėjo. Irgi, nei patvirtino, nei paneigė. Matyt, leisdamas patiems apsigalvoti. Su kuo jūs ir už ką. Su Vašingtonu ir Briuseliu. Ar vėl su Maskva ir tradicine tvarka, bet be pinigų ir be laisvės.

Nors su ta laisve irgi ne viskas gerai. Kaip ir su demokratija. Ypač, jei pagaminta USA. O nukopijuota nuo CCCP. Kaip senais gerais laikais, jokiu būdu nebegalima nukrypti nuo „generalinės partinės linijos". Vakarų pasaulis to dar nepatyrė, o mums, sovietinės gamybos piliečiams, viskas jau žinoma ir girdėta. Turbūt neatsitiktinai net kai kurie inicialai vienodi. Pavyzdžiui, „TSKP"! Tinka ir Tarybų Sąjungos Komunistų Partijai ir Tėvynės Sąjungos Konservatorių Partijai. (Ar ne dėl to konservatoriai linkę žodį „Tarybų" pakeisti „Sovietiniu", kad bent viena raidele diktatūros mėgėjai ir gėjai skirtųsi.)

Pavojaus akivaizdoje normalūs žmonės, net jeigu jie valdžioje, nebesiaiškina tarpusavio santykių, neerzina kaimynų, nesimuša su kitaminčiais, nebando iki paskutiniųjų pasipelnyti, o labiau rūpinasi, kad kuo daugiau tėvynainių išgyventų. Ne kitose valstybėse, o konkrečiai - Lietuvoje. Viską daro dėl savo, savo artimųjų ir tik savo, pirmiausia, šalies piliečių. Kad būtų galima kuo daugiau gyvybių išsaugoti ir bent šiokią tokią ekonomiką, kad liktų bent pagrindas pažadėtajai Gerovės valstybei. Deja, kol kas pas mus daroma viskas, kad tik piliečiai liktų be sveikatos, santaupų, darbo, verslo, santarvės ir sveiko proto.

Mirtino pavojaus akimirką, regis, mažiausiai turėtų rūpėti, kas kokios yra rasės, masės, religijos, tautybės ir juo labiau, kokios lyties - 49-os ar tik 13-os. Dar mažiau turėtų valdžiai rūpėti kaimynų problemos, kas ką valdo ir kas su kuo mušasi. Ar ne juokinga, kai išsišokėliai valdžioje bando vienyti svetimas opozicijas, kai savo Lietuvą skersai išilgai suskaldė, kad geresnio faršo Naujojo Pasaulio tvarkytojams sunku ir įsivaizduoti. Tad, prieš kaišiodama nosį į svetimus reikalus, ar neturėtų išmintinga valdžia iš pradžių savo piliečius sutelkti ir suvienyti. O ką daro mūsiškiai, kurie aklai svetimiems tarnauja?

Nėra reikalo pasakoti. Užtenka bet kurį televizorių įsijungus pažiūrėti... Kad susimąstytum, kas per išgamos mus valdo?! Lyg ir ne zombiai, ne idiotai, gal net ne visi dar psichikos ligoniai, o su mumis elgiasi labai atsainiai ir neatsakingai. Net paprasti vairuotojai vairuoja atsakingiau, nors nė vienas iš jų milijonais keleivių nevežioja. O valdžiažmogiai valdo visą šalį, kurioje jau trečdalis gyventojų pakeliui į Gerovės valstybę nutrupėjo. Ta proga garsiai nusistebėsiu, kodėl automobilių vairuotojams sveikatos pažymėjimai būtini, o vairuojantiems valstybę - kažkodėl ne? Niekaip nesuprantu.

O gal dabartinės valdžios neatsakingi veiksmai tėra paprasčiausia inercija. Įsibėgėjo ir nebegali sustoti. Prieš rimtai užsiimant Lietuvos išlikimo klausimais, žūtbūt reikia užbaigti oranžines revoliucijas ir savo prezidentais apsistatyti. Nejaugi tol nenurims, kol nebus įsisavinti visi Sorošo paskirti pinigėliai, kurie vis byra ir nubyra. Gaila, kad mūsų parsidavėliai, apakę nuo neregėtų pinigų, nesuvokia, kas laukia kvailų klapčiukų, kurie, prisidengę jankių galybe, įsivaizduoja, esą pasaulio bambomis...

Kažkada jaunystėje mokiausi su tokiu Kęstučiu. Ne itin aukšto ūgio ir tvirto sudėjimo. Proteliu irgi ne itin blizgėjo, todėl jį dažnai kiti skriaudė. Ir buvo mūsų kompanija tokia nieko sau susimetusi: vienas penkiakovės čempionas, kitas gerą smūgį turėjo ir buvo pažįstamas su gatvės banditais, trečias imtynes ilgai lankė. Žodžiu, kieta kompanija, prie kurios Kęstutis ilgai trynėsi, bet niekaip neprisitrynė. Bet kartą kažkaip prisiklijavo: žmogelis iškart atsigavo, įgavo kieto vyruko įvaizdį, o įtikėjęs savo galybe, net kitus ėmė skriausti.

Ir štai kartą „šliaužiojame" (taip tais laikais vadinosi pasivaikščiojimas po miestą) mes Klaipėdos gatvėmis trise (plius Kęstutis), o iš priekio mūsų link ateina du moksleiviai. Paprasti tokie, tvarkingi vietiniai rusai. Kęstutis staiga iššoko prieš juos ir visa gerkle: „Kas tokie, kur einat, ko žiūrit, ką turit?.." Akivaizdžiai provokavo konfliktą su daug stipresniais už save klaipėdiečiais. Ne todėl, kad jie rusai ar net „starovierai", o tik norėdamas prieš mus pasirodyti ir išsitarnauti. Kadangi iš šalies situacija itin bjauriai atrodė, labai niekingai ir negarbingai, tai mūsų trijulė kaip ėjo pro šalį, taip ir praėjo, palikusi Kęstutį vieną su savo menamais priešais kovoti.

...Kai jis po kiek laiko pasivijo su praskelta marmūze, ilgai ir verksmingai bandė mus iškvosti, kodėl jam nepadėjome, o nuėjome su priešais vieną palikę? Atsakymo nežinau iki šiol. Viskas įvyko taip žaibiškai ir spontaniškai, kad net nežinojome, ką jam atsakyti?

Ko gero, be reikalo šią seną istoriją pagarsinau. Jaučiu, kad jokios naudos niekam nebus iš jos. Nebent pravers aršiems ir karingiems kęstučiams?

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (84)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar, Jūsų nuomone, judėjimo ribojimai dar turi būti taikomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4  -6 C

  -4  -6 C

 

 0 +1 C

0 +1 C

 +1 +2 C

 

   +1  +2 C  

0-4 m/s

  1-6 m/s

 

2-7 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2048 PLN - 4.5336
RUB - 88.8857 CHF - 1.1064
GBP - 0.8635 NOK - 10.2451

Nuorodos