respublika.lt
 

Laura adrenalino gauna ne iš televizijos

2008 lapkričio mėn. 30 d. 18:20:00
www.vakarozinios.lt

Vos prieš kelias savaites TV3 generalinės direktorės pareigų eiti patvirtinta 27 m. Laura Blaževičiūtė prisipažįsta, kad jai sunkiausia būti griežtai, įspėti ar bausti prasižengusius bendradarbius. Mat šiame kolektyve ji senbuvė, o prie jos jaunatviškos išvaizdos labiau tinka šypsena negu suraukti antakiai. Šypsotis priežasčių mergina turi labai daug, nes šie metai jai ypač sėkmingi ne tik dėl karjeros. Naujų pojūčių, potyrių ir įspūdžių patirta kelionėse, nardant jūroje, o svarbiausia tai, jog spindinčios Lauros akys išduoda, kad ji laiminga. Mat spalio pradžioje ji susižadėjo su savo širdies draugu teisininku Andriumi. Pora jau baigia susisukti jaukų lizdelį. Ko dar bereikia?


- Kai atsisėdote į TV3 generalinės direktorės kėdę, jūsų darbo kabinetas tapo jaukesnis negu jūsų pirmtako Ramūno Šaučikovo? Tikriausiai jame matyti moteriškos rankos prisilietimas?

- Į savo kabinetą jūsų nepakviečiau dar ir dėl to, kad TV3 liepos pabaigoje persikraustė iš Antakalnio į Kalvarijų gatvę ir ten dar nesibaigia remontas, pertvarkymai. Mano darbo kabinetas taip pat ne iki galo įrengtas. Jis tikriausiai bus paskutinis, bet man tai nėra labai svarbu, nes nesu iš tų, kurie visą dieną leidžia prie darbo stalo. O išskirtinis jis bus nebent tuo, kad ketinu visą palangę apstatyti orchidėjomis, kurias labai mėgstu.

- Ar apskritai gyvenime mėgstate permainas?

- Mėgstu visokias permainas, save išbandyti visur. Kai baigiau gimnaziją Kaune, tik ir traukė išvykti mokytis į užsienį. Išvažiavau į Rygos vadybos ir ekonomikos aukštąją mokyklą. Bet besimokydama paskutiniame kurse pamačiau skelbimą, kad į televizijos kompaniją, kuriai priklauso ir TV3, renkama komanda. Beje, buvo nurodytas ir amžiaus cenzas - 24 metai, o man tebuvo 20, bet tai manęs neišgąsdino. Nuvykau į pokalbį pas Londone esantį Baltijos valstybių šefą ir taip patekau į televizijos kompaniją MTG.

- Ar sunku jaunai ir gražiai merginai vadovauti dideliam, daugiau kaip šimto žmonių kolektyvui?

- TV3 komandoje - 120 žmonių. Mūsų MTG kompanija, kuriai priklausome, ypatinga tuo, kad joje tikrai niekas nežiūri, kas eina vienas ar kitas pareigas - vyras ar moteris. Kolektyvas labai draugiškas ir jaunatviškas. Visi esame bendraminčiai ir niekas nebando pabrėžti, kad vieni vadovai, o kiti pavaldiniai. Jeigu pradėčiau vaidinti griežtą vadovę, manau, niekas manęs nesuprastų. Sunkiausias darbas man, kaip vadovei, yra ką nors bausti. Kai teko pirmą sykį gyvenime iš darbo atleisti žmogų, nemiegojau visą naktį... O atmosfera darbe iš esmės labai gera. Mokame ir dirbti, ir išradingai švęsti. Tikriausiai esate dalyvavusi mūsų sezono atidarymo ir kitose šventėse.

- Taip, iš tiesų buvo įdomu. Jau vien Arūno Valinsko šou su šokėjų drabužiais pralinksmino...

- Tai buvo tik viena detalė. Man regis, mūsų televizija patraukli tuo, kad čia dirba, veda laidas, vaidina serialuose daug įdomių veidų.

- Jums tikriausiai nesvetimi ir ekstremalūs dalykai. Ar mėgstate greitį?

- Mėgstu, tik Lietuvoje griežtai laikausi taisyklių. Daugiausia sau leidžiu tik vykdama autostrada Vilnius-Kaunas, nes dažnai važiuoju į Kauną lankyti tėvų. O kai su draugais keliavome po Europą, teko skrieti ir 240 km per valandą greičiu. Dar būdama šešiolikos esu šokusi su parašiutu, šią vasarą su draugu Andriumi esame nardę Egipte ir Izraelio vandenyse. Beje, dabar tikriausiai su parašiutu nebešokčiau, nes pirma pagalvočiau: o kam? Matyt, darausi protingesnė. (Juokiasi.)

- Iš pirmo žvilgsnio atrodote švelni ir trapi, o iš tikrųjų tvirto charakterio, atkakli ir tikriausiai užsispyrusi, nes pamažu kilote karjeros laipteliais. Kurio iš tėvų charakterį paveldėjote?

- Mano tėveliai - ramūs žmonės, didelių karjeros aukštumų nepasiekę, bet sąžiningai dirbę savo darbus. Gal esu panašesnė į tėtę. Jis inžinierius, o mama - vadybininkė. Dar turiu seserį. Tėvai manęs nelepino, vaikystėje ugdė savarankiškumą, jeigu ko klausdavau, visada pasakydavo savo nuomonę, bet apsispręsti palikdavo man pačiai. Ir net darydami namuose remontą man leisdavo pasirinkti savo kambario sienų spalvą. O atkaklumo tikriausiai man suteikė žvaigždės. Pagal zodiaką esu Liūtas. Bet šiaip jokiems astrologiniams burtams reikšmės neteikiu. Esu įsitikinusi, kad žmogus pats kuria savo likimą. Horoskopus kartais pasiskaitau nebent iš smalsumo. Man regis, kad
kiekvienam labai svarbu turėti svajonę ir atkakliai jos siekti.

- Jūsų šaknys Kaune. Ar nejaučiate nostalgijos šiam miestui?

- Ne. Kaunas, labai gaila, yra praradęs savo žavesį. O Vilnius man labai patinka: ir savo architektūra, ir žaviais kampeliais, ir judriu gyvenimu.

- Ar jūsų namai Vilniuje jaukūs? Kas juose laukia?

- Namuose tikrai jauku ir smagu. Gyvename trise: aš, mano sužadėtinis Andrius ir (veislė....) šunelis vardu Amazonė. (Laura šypsodamasi parodo sužadėtuvių žiedelį, nusagstytą deimančiukais.)

- Kada spėjote susižadėti?

- Visai neseniai, spalio 3 dieną, kai atostogavome Izraelyje. Ten, ant Jordano upės kranto, jis man ir pasipiršo. O draugaujame jau pusantrų metų. Mūsų pomėgiai labai panašūs, vienas kitą suprantame iš pusės žodžio, tačiau kartais ir pasiginčijame.

- Tikriausiai vakarais dažniausiai žiūrite televizorių?

- Kodėl taip manote? (Juokiasi.) Iš tiesų man tenka vakarais dažniausiai žiūrėti ir TV3, ir kitų televizijų laidas, nes noriu palyginti su mūsiškėmis. Būna, kad abu perjunginėjame kanalus ir dažniausiai žiūrime, kur ir kas nauja.

- Kokia jūsų kanalo rodoma laida jums pačiai teikia daugiausia malonumo?

- Nenoriu būti neobjektyvi, todėl originalių laidų neminėsiu. Su didžiausiu malonumu žiūriu savaitgaliais rodomą garsiojo Jameso Oliverio kulinarinį šou. Iš jo tikrai yra ko pasimokyti. Ir ne vien kulinarinių gudrybių.

- O pati ar mėgstate gaminti?

- Taip, ypač žuvies patiekalus, lašišą, įvairias salotas su krevetėmis, su vištiena, sūriu ir kt. Pasižiūrėjusi Oliverio laidą noriu vis ką nors nauja paruošti, nes namuose yra gurmanų, kurie moka mano pastangas įvertinti. (Šypsosi.)

- Kiek pastebėjau įvairiuose renginiuose, dažniausiai rengiatės juoda spalva. O juk esate dar labai jauna.

- Iš tiesų ši spalva man labiausiai patinka. Visada norėjau atrodyti vyresnė, solidesnė. (Šypsosi.) Ten, kur esu dirbusi, mano bendradarbiai dažniausiai būdavo vyresni. Tik mano kiek vaikiška šypsena išduodavo amžių. Dabar galiu būti tokia, kokia esu.

- Jūsų ir figūra gimnazistiška.

- Tokia jau esu. Ir priaugti svorio nenorėčiau, tačiau specialiai dietų tikrai nesilaikau. Du kartus per savaitę lankau teniso treniruotes. Beskubėdama kartais neturiu laiko pavalgyti pusryčių, tad pakeliui išgeriu bent jau "Actimel". Matyt, man nereikalingas kalorijas sunaikina judrus gyvenimo būdas ir ekstremalūs pomėgiai. Su Andriumi nesame namisėdos. Kai tik turime laiko, kur nors riedame. Ir ne tik automobiliais, bet ir jo motociklu. Šiemet keliavome po Europą automobiliais, lėkėme didžiuliu greičiu geromis Vakarų šalių autostradomis, nardėme dviejose jūrose...

- Esate dalyvavusi ir keliuose Vilniaus maratonuose. Tikriausiai bėgiojate ir kiekvieną rytą?

- Kažkas labai teisingai yra pasakęs: "Judėjimas - sveikata". Iš tiesų šiemet maratonus esu bėgusi du kartus. O rytais nelabai turiu laiko bėgioti. Mano mėgstamiausias užsiėmimas - vakariniai pasivaikščiojimai su Amazone. Tuomet geriausiai pailsiu, pakvėpuoju grynu oru, apgalvoju, ką nuveikiau tą dieną ir ką teks padaryti rytoj.

- Kalbėjote apie tai, kad pats žmogus yra savo likimo kalvis. Ar kylant karjeros laiptais keitėsi jūsų gyvenimo credo?

- Šiek tiek keitėsi... Anksčiau maniau, kad svarbiausia įgyvendinti savo profesines svajones, kartais ir naktis praleisdavau darbe. O dabar manau, kad gyvenime turi būti harmonija. Juk žmogus ne vien darbu gyvas. Reikia atrasti laiko ir tėvams, artimiems ir mylimiems žmonėms, ir draugams, poilsiui bei pomėgiams.

- Kokia jūsų artimiausia svajonė?

- Svajonė... Jų turiu daug. Bet artimiausia... Norėčiau, kad savaitgaliais kas nors (paslaptingai šypsosi) atneštų į lovą tik ką iškeptų blynų su šviežiomis braškėmis. Taip vaikystėje palepindavo mus su seserimi tėtis... Ir dar norėčiau išmokti važiuoti motociklu.

Lauros Blaževičiūtės vizitinė kortelė

Gimė 1981 m. Kauno rajone, Rokuose.

1998 m. baigė Kauno Šilainių vidurinę mokyklą.

Tais pačiais metais įstojo į Stokholmo ekonomikos mokyklą Rygoje.

2001 m. pradėjo dirbti žiniasklaidos įmonių grupėje MTG:

"TV3 Latvija" direktoriaus asistente, po metų tapo rinkodaros vadove;

2004 m. stažuotė "Viasat Broadcasting" centre Londone;

2005 m. "Viasat3" rinkodaros vadovė Vengrijoje;

nuo 2005 m. liepos vidurio "TV3 Lietuva" generalinio direktoriaus pavaduotoja;

nuo 2008 m. rugpjūčio pradėjo laikinai eiti TV3 generalinio direktoriaus pareigas, o prieš dvi savaites patvirtinta vadove.

Parengta pagal "Respublikos" priedą "Brigita".

×
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar reikalingos telemedicinos paslaugos tarp didžiųjų miestų ir regionų specialistų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate šios žiemos orus?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

 0  +2 C

+1 +2 C

 

 +2 +4 C

+1 +3 C

+2 +4 C

 

+5 +7 C

0-4 m/s

2-7 m/s

 

3-8 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1108 PLN - 4.2367
RUB - 68.2495 CHF - 1.0736
GBP - 0.8511 NOK - 9.8890