respublika.lt

Daugiabučių renovacija Lietuvoje: atnaujintas rangos darbų modulis

2022 gegužės 11 20:50:29
APVA

Lietuvos gyventojai nori gyventi komfortiškiau ir pigiau, todėl vis daugiau jų siekia prisijungti prie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos. Tai parodė ir paskutinis aplinkos ministro kvietimas paraiškoms renovacijai teikti - jo metu buvo gauta 785 (788 daugiabučiams atnaujinti) paraiškos, iš kurių tinkamomis įgyvendinti buvo pripažintos 781 (784 daugiabučiams atnaujinti). Toks aktyvumas džiugina, vis dėlto, renovacijos poreikiui augant, vienas svarbiausių etapų - rangos darbų pirkimai - dažnai stringa dėl rangovų trūkumo ar jų nenoro dalyvauti konkursuose.

×
nuotr. 3 nuotr.
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo

 

Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT) ir Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), siekdamos išspręsti šią problemą, kartu atnaujino rangos darbų modulį, kurio pagrindinė naujovė - galimybė užsakovams vienu pirkimu įsigyti kelių šalia esančių daugiabučių modernizavimo rangos darbus, su rangovu sudarant atskiras sutartis dėl kiekvieno daugiabučio atnaujinimo.

„Pirmiausia atnaujintas pirkimų modulis palengvins perkančiųjų organizacijų naštą, žymiai sumažindamas jų administracinius ir laiko resursus. O kitas, ne mažiau svarbus momentas, jog šie pirkimai bus patrauklesni tiekėjams ir jie aktyviau dalyvaus varžydamiesi dėl užsakymų", - teigia APVA direktorius Vytautas Vrubliauskas.

Pasak V.Vrubliausko, tikimasi, jog atnaujintas modulis į daugiabučių modernizavimo rinką pritrauks didžiąsias šalies rangovines organizacijas.

Anot CPO LT Statybų srities pirkimų skyriaus vadovo Mindaugo Žiuko, naujasis daugiabučių namų atnaujinimo rangos darbų modulis buvo sukurtas po konsultacijų tiek su užsakovais, tiek su rangovais, taip pat su atsakingomis institucijomis.

„Šis modulis užsakovams suteikia galimybę pirkti kelių pastatų atnaujinimą vienu pirkimu, tačiau pažymėtina, kad šis sprendimas turi būti pagrįstas - jis galimas tik tuo atveju, kai pastatai yra vienas šalia kito, o jų lygiagretus atnaujinimas suteiks papildomas naudas gyventojams bei vietinei bendruomenei", - sako M.Žiukas.

Pašnekovas pratęsia, kad rangos darbų pirkimo procedūra CPO LT kataloge įprastai užtrunka iki mėnesio, todėl atliekant vieną procedūrą vietoje kelių bus sutaupomas tiek užsakovų, tiek rangovų darbo laikas, o sutartys bus sudaromos greičiau.

„Atnaujinti kelis vienas šalia kito esančius daugiabučius rangovams patraukliau, kadangi sutarties vykdymo metu efektyviau naudojami turimi resursai - pavyzdžiui, rangovai įsirengia vieną buitinių, sandėlių ir kitų pagalbinių pastatų zoną vietoj kelių, taip pat tolygiai paskirsto pajėgumus ir gali sparčiau atlikti darbus", - pabrėžia M.Žiukas.

CPO LT Statybų srities pirkimų skyriaus vadovo teigimu, tikimasi, kad šis pokytis pritrauks kuo daugiau rangovų dalyvauti konkursuose. Akivaizdu, kad numatomos sutarties užsakymo vertė yra vienas iš lemiančių rangovo apsisprendimą dalyvauti pirkime veiksnių. Būtent todėl, didėjant užsakymų vertei, siekiama patraukti ir stambesnių rangovų dėmesį.

Atnaujintoje pirkimo sutartyje šiuo metu numatytos aiškesnės ir detalesnės jos vykdymo sąlygos, įvertinti statybų reglamentavimo pokyčiai, įtrauktos kitos naujovės - pavyzdžiui, perkančiosioms organizacijoms numatyta galimybė pasirinktinai pildyti elektroninį statybų žurnalą, o ne popierinį.

Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, šiuo metu šalyje vykdoma per 670 daugiabučių atnaujinimo rangos darbų už daugiau kaip 300 mln. eurų. 166 projektai yra gavę statybos leidimus ir šiuo metu vykdo rangos darbų pirkimus, o dar beveik 300 daugiabučių atnaujinimo projektų rangos darbų pirkimus pradės įgyvendinti artimiausiu metu. 2022 m. baigti atnaujinti 122 daugiabučiai namai.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: www.betalt.lt arba telefonu 8 614 99699.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SIENA: Valstybės sienos apsaugos tarnyba teigia, kad nuo penktadienio nė vienas lietuvių kilmės Rusijos Federacijos pilietis nebandė atvykti į Lietuvą, iš viso į šalį pasieniečiai neįleido jau 305 Rusijos piliečių.
  • DARBAI: Valstybei svarbius projektus Lietuvos automobilių kelių direkcija turėtų vykdyti nevėluodama ir greičiau priimant sprendimus, teigiama atnaujintame Susisiekimo ministerijos lūkesčių rašte šiai įstaigai.
  • PASKAITA: Spalio 4 d. 18.00 val. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Didžiojoje auditorijoje (Saulėtekio al.7) vyks vieša fizikos Nobelio premijos laureato Williamo Danielio Phillipso paskaita „Laikas, Einšteinas ir šalčiausi dalykai Visatoje“.
  • MAZUTAS: Klaipėdos uostą pasiekė penktadalis kitam šildymo sezonui būtino Vilniaus šilumos tinklų įsigyto mazuto.
  • RINKOS: Sprendimas trauktis iš Rusijos rinkos bei ribotos plėtros galimybės Lietuvoje paskatino „Avia Solutions Group“ lėktuvų techninės priežiūros ir remonto bendrovę „FL Technics“ ieškoti naujų rinkų, tarp kurių yra ir JAV, Vidurio Rytų bei Lotynų Amerikos šalys, teigia įmonės vadovas Žilvinas Lapinskas.
  • KADRAI: Policijos komisariatuose įgyvendinant reformą, per kurią įkuriamos reagavimo valdybos, dalis pareigūnų išėjo iš darbo, tad ekipažuose tenka dirbti policijos rėmėjams, šauliams.
  • RAMOVĖ: Klaipėdos taryba rugsėjį po ilgai trukusių diskusijų perdavė valstybei nenaudojamą gamybinį pastatą piliavietėje, kuriame turėtų būti įkurta uostamiesčio karininkų ramovė.
  • LIGONINĖ: Trijų ligoninių sujungimas steigiant naują Klaipėdos universiteto ligoninę stringa, Seimo Sveikatos reikalų komitetas ragina procesą spartinti ir neleisti trims vadovams diktuoti savo sąlygų.
  • MOKYKLA: Nepaisant inventoriaus trūkumo veiklą pradėjo Tarptautinės Ukrainos mokyklos filialas Klaipėdoje, nors Švietimo ministerija teigia nei šiam, nei mokyklos padaliniui Vilniuje neišdavusi leidimo vykdyti Ukrainos mokymo programas.
  • PINIGAI: Krašto apsaugos ministerija siekia iš NATO fondo, skirto Afganistano pajėgoms remtis, susigrąžinti beveik 3 mln. eurų ir juos atiduoti Ukrainos reikmėms.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuva pakankamai padeda, apginkluodama ukrainiečius?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +12 C

+5 +14 C

 

+7 +15 C

+9 +14 C

+11 +15 C

 

+13 +15 C

0-8 m/s

0-5 m/s

 

0-9 m/s