respublika.lt

Siaubiamiškio pasaka Nr.10 - „Kas yra lingė?“

(88)
2021 gruodžio 04 11:12:00
Zigmas Vaišvila

Deja, tenka tęsti Siaubiamiškio pasakų rašymą už Vytautą Landsbergį, kuris vis neįvykdo savo įsipareigojimo pandemijos" metu parašyti šią pasakų knygą Lietuvos vaikams.

×
nuotr. 1 nuotr.
Mindaugas Lingė ir Dalia Grybauskaitė. Straipsnio autorių nuotr.

 


Ši pasaka - apie turtingą lietuvių kalbą. Štai žodis „lingė". Tai - ir plėšrus paukštis, kuris skrisdamas aukštai kelia sparnus, linguodamas į šonus. Ir lanksti kartis lopšiui kabinti. Yra ir automobilio ar vagono lingės - smūgiams į kelią sušvelninti. O kaip lietuviškai apibūdinti politiką Lingę Mindaugą? Gal šio Seimo nario iš Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos veikla dar labiau praturtins lietuvių kalbą?

Šis politikos pirmokas, 2020 m. įrašytas į TS-LKD kandidatus į Seimą, www.vrk.lt puslapyje skelbė: „Mėgstu būti komandoje, bet dėl įsitikinimų nesibaiminu atsidurti prieš srovę". Jei srove jis supranta esant Tautą, bet ne šią Vytauto Landsbergio 1993 m. įsteigtą partiją, tai Lingė Mindaugas su TS-LKD tikrai iriasi prieš Tautą.

Š. m. lapkričio 30 d., „atsikirsdamas" į Respublikos Prezidento vyriausiosios patarėjos Jūratės Šovienės pareiškimą, kad referendumui surengti reikalingų parašų skaičių reikia sumažinti, jis pareiškė, kad „Gitano Nausėdos vadovaujamoje Prezidentūroje išjungti valstybingumo saugikliai - Rusijos ambasada turbūt jau džiugiai raportavo tarnyboms Kremliuje apie prezidentinę paramą, kad Lietuva taptų valdoma referendumais". Ir dar pridūrė, kad „viena didžiausių Kremliaus pergalių - sužlugdyta Visagino atominės elektrinės statyba, prieš rinkimus pasinaudojus ir įsūdžius referendumą. Rezultatas - Astrave. Tai tik vienas pavyzdys, kai demokratinis instrumentas panaudotas antivalstybiniams tikslams".

Ir dar Lingė Mindaugas tautiečius pagąsdino, kad Prezidento G. Nausėdos vyriausiosios patarėjos J. Šovienės pritarimas (Zigmo) Vaišvilos ir (Nendrės) Černiauskienės vykdomai referendumo iniciatyvai dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo (referendumo paskelbimo kartelės sumažinimo nuo 300000 iki 100000 piliečių parašų), padidins „kepamų" referendumų - „demokratinių instrumentų, naudojamų antivalstybiniams tikslams" - skaičių.

Nesigundysiu aptarinėti Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto filosofijos magistro ar šios aukštosios mokyklos požiūrio į šio jos absolvento profesinę kvalifikaciją (referendumas, kaip demokratinis instrumentas, anot šio „politikos mokslininko", gali būti naudojamas antivalstybiniams tikslams, lyg ši partija, o ne Tauta būtų šios valstybės suverenas, sprendžiantis, kas naudinga valstybei). Visgi Lingė Mindaugas trejus metus (2006 - 2009) „patarinėjo" Prezidentui Valdui Adamkui (prieš tai metus laiko darbavosi Lietuvos krikščionių demokratų partijos biuro vadovu) ir 10 metų - „patarinėjo" Prezidentei Daliai Grybauskaitei (po to metus iki 2020 m. Seimo rinkimų darbavosi TS-LKD vykdomojo sekretoriaus pavaduotoju).

Nežiūrint į šią didžią Lingės Mindaugo „patirtį", teks paaiškinti tautiečiams, kad šis „politikas" vis tik yra įžūlus MELAGIS - 2012 m. spalio 14 d. referendumą „Dėl atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje" suorganizavo ne kažkokie „vaišvilos" ar „černiauskienės", surinkę 300000 Lietuvos piliečių parašų, bet Lietuvos Respublikos Seimas 2012 m. liepos 16 d. nutarimu Nr.Xi-2207.

2016 m. „grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui" VSD paskelbtas Zigmas Vaišvila dėkoja šiam tvirtam TS-LKD kadrui už prisipažinimą, kad, anot Lingės Mindaugo, vieną didžiausių pergalių - sužlugdytą Visagino atominės elektrinės statybą, Kremlius pasiekė, „pasinaudojęs ir įsūdęs" mūsų Tautai referendumą ir padaręs tai per ištikimą Kremliaus tarną. Jei šis tarnas yra tas, kas inicijavo 2012 m. spalio 14 d. referendumą Lietuvoje, tai, visų pirma, yra taip vadinama Tėvynės sąjunga ir jos satelitai, įskaitant ir tuometinę Lietuvos Prezidentę D. Grybauskaitę.

Po tokio prisipažinimo VSD privalės paskelbti TS-LKD grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui. Šis titulas šiai melagių partijai labai derinsis su Seimo nutarimu, kad ši partija turi ryšių su organizacijomis, turinčiomis teroristinės veiklos požymių (Bražuolės tilto sprogdinimas, Pakaunės miško įvykiai, su šiais įvykiais susijusių žmonių žūtys).

Matyt ne veltui ir tuometinis TS-LKD pirmininkas bei tuometinis Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius vasaros atostogas praleisdavo su žmona ir partijos bičiuliais, dviračiais mindami į Astravą. Gal ir tuometinės A. Kubiliaus vadovaujamos Lietuvos Vyriausybės susitarimus su tuometine Baltarusijos Vyriausybe viešai paskelbsite, Linge Mindaugai? Tik nemeluodamas.

Melagio ir „tvirto" TS-LKD partiečio Lingės Mindaugo reputacijos patikslinimui Lietuvos piliečiams būtina sužinoti, kodėl jis, toks principingas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikos klausimais, tęsė šį Siaubiamiškio valstybei atsakingą darbą po to, kai 2015 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila viešai paskelbė ir Prezidentės D. Grybauskaitės vadovaujamai Respublikos Prezidento kanceliarijai pateikė Rusijos Federacijos, kuri, anot LR VSD, yra didžiausia grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui, užsienio reikalų ministerijos raštišką patvirtinimą, kad Dalios Grybauskaitės darbo TSRS ambasadoje Vašingtone 1991 metais aplinkybės tebėra Rusijos valstybės paslaptis, kurios Rusija šiam Lietuvos signatarui neišduos.

Lingė Mindaugas aršiai priešinosi ir Dalios Višinskienės paskyrimui Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja. Ar nebuvo to pagrindine priežastimi tai, kad ši teisėja buvo pranešėja Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegijoje, priėmusioje šio teismo 2021-09-09 sprendimą, kuriuo įpareigojo VRK priimti sprendimą dėl LRT eterio suteikimo piliečių referendumo iniciatyvinei grupei?

Matyt jau metas lietuvių kalbos specialistams į mūsų turtingą kalbą įrašyti dar vieną žodžio „lingė" reikšmę - politikas melagis ir veidmainis, aptarnaujantis valstybės priešus ir besipriešinantis konstitucinei Tautos teisei referendumu spręsti svarbiausius valstybės klausimus. Ir jo žmonos pavardė gali būti ne Lingienė, bet gražus daugiareikšmis lietuviškas žodis Lingė.

O mums, Siaubiamiškio pasakos eiliniams gyventojams, nebaigusiems VU TSPMI mokslų, belieka tik tęsti pasirašymą už iniciatyvą dėl referendumo paskelbimo, kad pakeistumėme Konstitucijos 9 ir 147 straipsnius. Ir nerinkti tokių „politikų" į jokias pareigas. Vienykimės su Prezidento Gitano Nausėdos, bet ne Rusijos Federacijos prižiūrimos Dalios Grybauskaitės, patarėjų nuomone - sumažinkime referendumo paskelbimo kartelę iki 100000 piliečių parašų.

Pasirašymas elektroniniu būdu:

https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798/prisijungti

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (88)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SUMAŽĖJIMAS: Išmaniųjų telefonų pardavimų pasaulyje augimas 2021-ųjų paskutinį ketvirtį per metus sumažėjo iki 1%, rodo rinkos tyrimų kompanijos „Canalys“ duomenys.
  • SKIRTUMAS: 2021-aisiais šalies verslui suteikta 82% daugiau paskolų nei 2020 m. ir 30% daugiau nei 2019 m.
  • PIKETAS: Koncerno „Achemos grupė“ valdomos didžiausios Klaipėdos uosto krovos kompanijos („Klasco“) profesinė sąjunga planuoja surengti valandos trukmės piketą dėl mažiau nei tikėtasi padidintų darbuotojų atlyginimų.
  • REKORDAI: Sparčiausiai Europos Sąjungoje augančios pieno supirkimo kainos Lietuvoje toliau gerina visų laikų rekordus – vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina stambiesiems ūkiams mūsų šalyje praėjusį gruodį gerokai viršijo Bendrijos vidurkį ir pasiekė 466,62 eurus už toną.
  • TRŪKUMAS: Keliems valdančiosios koalicijos atstovams nebalsavus „už“, Seime pristigo balsų priimti Vyriausybės siūlytą įstatymą dėl privalomo medikų ir socialinių darbuotojų skiepijimo, kuris turėjo įsigalioti nuo vasario vidurio.
  • ATNAUJINIMAS: Praėjusią savaitę planuotas E. sveikatos sistemos atnaujinimas, kuris leis užtikrinti automatizuotą ir kokybišką duomenų apsikeitimą tarp E. sveikatos sistemos ir kitų su sveikatos apsauga susijusių informacinių sistemų, bus atliekamas penktadienio, sausio 21-osios, vakare, praneša Registrų centras ir ragina gyventojus bei sveikatos priežiūros specialistus iš anksto susiplanuoti darbus.
  • REITINGAI: Naujausios tyrimų bendrovės „Gallup“ atliktos apklausos duomenys rodo, kad pritarimo J. Bideno darbui reitingas šiuo metu siekia tik 40 proc., palyginti su 57 proc. jo kadencijos pradžioje.
  • TAUPYMAS: Lietuvos vartotojų optimizmas mažėja: tarptautinės bendrovės „NielsenIQ“ tyrimo duomenimis, daugėja žmonių, ieškančių būdų taupyti kasdienėms reikmėms.
  • SVARSTYMAS: Seimas ketvirtadienį skubos tvarka ketina apsispręsti dėl Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, numatančių medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 ligos.
  • SPRENDIMAS: Šveicarija trečiadienį nusprendė atsisakyti atvykstančių į šalį paskiepytų ar pasveikusių žmonių testavimo dėl COVID-19 ir šį sprendimą palankiai vertina šalies turizmo pramonė.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar džiaugiatės, jog Seime nepriimtas privalomas skiepijimas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate Sausio 13-osios minėjimą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +3 C

-2 +2 C

 

-5 0 C

-2 0 C

-2 +1 C

 

-4 -2 C

0-12 m/s

0-13 m/s

 

0-6 m/s