respublika.lt

RRT kovoje su SMS sukčiais – naujos priemonės

Publikuota: 2023 liepos 28 10:40:00, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Pixabay nuotr.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) įpareigojo operatorius nuo lapkričio 1 d. blokuoti Lietuvos fiksuotojo ryšio numerius, jei fiksuoto ryšio numeriais skambučiai inicijuojami užsienyje.

 

Operatoriai taip pat privalės blokuoti ir nesiųsti tranzitu skambučių, inicijuotų iš fiksuotojo ir mobiliojo ryšio numerių ar paslaugų ryšio numerių, jeigu dėl naudojamų numerių RRT nėra išdavusi leidimų ir numeriai nėra priskirti konkretiems paslaugų tiekėjams.

„Turės būti blokuojami ir užsienyje inicijuoti mobiliojo ryšio numeriai, jeigu jų abonentai nėra fiziškai išvykę iš Lietuvos teritorijos“, – teigė RRT pirmininko pavaduotojas Darius Kuliešius.

Pasak jo, dar vienas RRT priimtas sprendimas – operatorių įpareigojimas įgyvendinti tinkamas technines ir organizacines priemones, kurios vartotojus įspėtų apie tai, kad gauta SMS žinutė galimai įtartina ar būtų imtasi veiksmų užkardyti jų gavimą. Apie parinktas prevencijos priemones operatoriai turi informuoti RRT iki gruodžio 1 d.

„Mes stebime situaciją ir vertiname, kaip veikia jau priimti mūsų sprendimai. Akivaizdu, kad reikia ne tik priimti sprendimus, bet ir operatyviai, efektyviai juos įgyvendinti. Labai skatiname geranorišką, aktyvų visų suinteresuotų pusių įsitraukimą į sprendimų vykdymą “, – pabrėžė D. Kuliešius.

Lietuvoje jau veikia įpareigojimai operatoriams blokuoti prieigą prie žalingų interneto resursų bei persiųsti tik tokias vardines trumpąsias žinutes, kurios atitinka siuntėjų nurodytus identifikacinius požymius.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Dienos klausimas

Ar vengiate vairuoti, kai keliuose prisnigta?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-8 -1 C

-10 -3 C

-8 -2 C

-6 -1 C

-8 -4 C

-4 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-6 m/s