respublika.lt

Zelenskis: naftotiekio „Družba“ remonto darbai baigti

(26)
Publikuota: 2026 balandžio 21 18:24:00, Jūras Barauskas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Volodymyras Zelenskis. EPA-Eltos nuotr.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį paskelbė, kad sugadintas naftotiekis „Družba“, kuriuo rusiška nafta tiekiama į Europą, yra suremontuotas ir paruoštas atnaujinti veiklą.

 

Šis naftotiekis tapo pagrindine Vengrijos, kuri juo vis dar importuoja rusišką naftą, Ukrainos ir Europos Sąjungos nesutarimų priežastimi.

Norėdamas priversti Kijevą atnaujinti naftos tiekimą, kadenciją baigiantis nacionalistinių pažiūrų Vengrijos lyderis Viktoras Orbánas blokavo Ukrainai labai reikalingą 90 mln. eurų paskolą.

„Ukraina baigė remonto darbus naftotiekio „Družba“ atkarpoje, kuri buvo apgadinta per Rusijos antskrydį“, – socialiniuose tinkluose rašė V. Zelenskis.

„Naftotiekis gali vėl pradėti veikti“, – pridūrė jis.

Ukraina teigia, kad naftotiekį „Družba“, kuris eina per jos teritoriją ir yra skirtas tiekti rusišką naftą į Slovakiją ir Vengriją, sausio pabaigoje apgadino rusų dronai.

V. Zelenskis antradienį įspėjo, kad Maskvos pajėgos gali vėl pulti infrastruktūros objektus.

Vengrija ir Slovakija – dvi iš Kremliui palankiausių ES valstybių narių – apkaltino Kijevą delsiant su remonto darbais.

Kijevui ES lėšų reikia tam, kad užpildytų gresiančias biudžeto spragas, tačiau, kol Budapeštas blokavo paskolos suteikimą, jam pavyko gauti pakankamai lėšų iš kitų rėmėjų.

Vienas oficialus asmuo pareiškė, kad ES šalys siekia trečiadienį galutinai pritarti tam, kad Ukrainai būtų išmokėta užblokuotoji paskola, o tai suteikia vilties, kad Vengrija atšauks savo veto.

„Turime toliau daryti sistemingą sankcijų spaudimą Rusijai dėl šio karo ir stengtis dar labiau diversifikuoti energijos tiekimą į Europą“, – savo pareiškime teigė V. Zelenskis.

„Europa turi būti nepriklausoma nuo tų, kurie siekia ją sunaikinti ar nusilpninti“, – pridūrė jis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (26)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar reikia Lietuvos kariuomenei prisidėti prie JAV misijos Irane?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar reikia statyti mečetę Vilniuje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

0 +5 C

-1 +6 C

+3 +7 C

+10 +13 C

+7 +16 C

+7 +11 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s