respublika.lt

Prestižinis reitingas patvirtina, kad medicinos mokslai LSMU išlieka pasaulinio lygio

2022 balandžio 06 16:04:00
Respublika.lt info

Naujausio prestižinio QS pasaulio universitetų reitingo „QS World University Rankings by Subject 2022“ išvadomis, medicinos mokslai Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) išlieka pasaulinio lygio, o Universitetas – tarp geriausiųjų pasaulyje.

×
nuotr. 1 nuotr.
LSMU studentai. Eltos nuotr.

 

Pasak pranešimo, šiemet medicinos mokslų srityje LSMU įvertintas kaip vienas iš 401–450 geriausių pasaulio universitetų. Šiame reitinge aukštą poziciją Universitetas išlaiko jau ne pirmus metus.

Sudarant reitingą, aukščiausias įvertinimas medicinos mokslų srityje LSMU skirtas pagal straipsnių citavimo kriterijų – 77,4 balo. Pagal cituojamumo H indeksą Universitetui skirta 52,7 balo, o darbdavio reputacijos srityje – 49,9 balo. Pagal akademinę reputaciją LSMU surinko 43,4 balo.

Aukšto įvertinimo prestižiniuose pasaulio universitetų reitinguose Lietuvos sveikatos mokslų universitetas sulaukia jau kelerius metus, primena ELTA. 2021-ųjų pabaigoje, sudarant naujausią QS kylančių Europos ir Azijos universitetų reitingą LSMU pateko tarp 26 proc. geriausių regiono universitetų ir išlaikė savo aukštą poziciją.

Prestižiniame „Times Higher Education“ (THE) pasaulio universitetų reitinge pernai Universitetas įvertintas tarp 601–800 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Tai – aukščiausias iš visų Lietuvos universitetų pelnytų įvertinimų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s