respublika.lt

Šiaulių krašto dainų ir šokių šventė augins „Skambantį gyvybės medį“

2022 gegužės 23 09:03:54
Lietuvos nacionalinio kultūros centro inf.

Paskutinį gegužės savaitgalį Kuršėnuose, Daugėlių pušyno estradoje, vyks dainų ir šokių šventė „Skambantis gyvybės medis", kurioje dalyvaus gausus būrys mėgėjų meno kolektyvų, atlikėjų iš Šiaulių regiono bei visos Lietuvos.

×
nuotr. 2 nuotr.
Šiaulių krašto dainų ir šokių šventė augins Skambantį gyvybės medį. Rengėjų nuotr.

 

„Mūsų šventė - tai kvietimas į 2024 m. šimtmetį mininčią Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų". Toje girioje tūkstančius metų auga ir Gyvybės medis - pasaulio stulpas, simbolinė ašis, jungianti dangų ir žemę, praeitį ir ateitį, lietuvio pasaulėjautą ir pasaulėvoką. Mes - dainų ir šokių šventės organizatoriai ir puoselėtojai - žinome ir liudijame: „Kad giria žaliuotų", turi augti, klestėti dainomis, šokiais, melodijomis, kūrybiškumu, tikėjimu, tvarumu ir bičiulyste „Skambantis gyvybės medis", - sako Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė.

Šiaulių regiono dainų ir šokių šventė prasidės gegužės 27 d. 19 val. iškilmingu atidarymo vakaru Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Didžiojoje salėje. Koncertuos Lietuvos kultūros centrų vadovų choras, vadovaujamas Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Dainų švenčių direktoriaus Sauliaus Liausos.

Gegužės 28 d. 20 val. Daugėlių pušyną užlies dainų skambesys - beveik 3 tūkst. atlikėjų žiūrovus pakvies į įspūdingą keturių valandų trukmės reginį, atliepiantį dainos, šokio, muzikos dermę. Ypatingą nuotaiką kurs režisūriniai, garsiniai bei vaizdiniai sprendimai, kuriuos įgyvendino šventės režisierė, baletmeisterė Leokadija Dabužinskaitė ir scenografas Marius Puskunigis. Renginio kulminacija taps visų šventės dalyvių atliekamas muzikinis kūrinys „Lietuva" (muzika ir žodžiai Kipro Mašanausko).

Programoje dalyvaus liaudiškų ir šiuolaikinių šokių grupės, chorai, folkloro ansambliai, kapelos, dainų ir šokių ansambliai, Lietuvos kariuomenės orkestras, grupė „Vairas", atlikėja Laura Remeikienė, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva" solistė Aistė Benkauskaitė, valstybinis choras „Vilnius".

„Dainų ir šokių šventės - tai išskirtinę tradiciją kuriantis, puoselėjantis ir perduodantis procesas bei nuolatinis kultūrinis vyksmas, įspūdingiausias, spalvingiausias, vertingiausias kas ketverius metus pražystantis žiedas, auginamas ir puoselėjamas diena iš dienos, repeticija po repeticijos, vietos šventė po šventės kiekviename Lietuvos kaime ir mieste, dažnoje šeimoje ir bendruomenėje, kiekvienoje kultūros ir švietimo įstaigoje. Būtent regioninės dainų ir šokių šventės padeda prisiliesti prie šios tradicijos, pajusti jos vertę ir prasmę", - regioninių dainų švenčių svarbą pabrėžė J. Lubienė.

Šiaulių regiono dainų ir šokių šventę „Skambantis gyvybės medis" rengia Šiaulių rajono savivaldybė kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru bei Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybėmis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s