respublika.lt

Šiaulių krašto dainų ir šokių šventė augins „Skambantį gyvybės medį“

2022 gegužės 23 09:03:54
Lietuvos nacionalinio kultūros centro inf.

Paskutinį gegužės savaitgalį Kuršėnuose, Daugėlių pušyno estradoje, vyks dainų ir šokių šventė „Skambantis gyvybės medis", kurioje dalyvaus gausus būrys mėgėjų meno kolektyvų, atlikėjų iš Šiaulių regiono bei visos Lietuvos.

×
nuotr. 2 nuotr.
Šiaulių krašto dainų ir šokių šventė augins Skambantį gyvybės medį. Rengėjų nuotr.

 

„Mūsų šventė - tai kvietimas į 2024 m. šimtmetį mininčią Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų". Toje girioje tūkstančius metų auga ir Gyvybės medis - pasaulio stulpas, simbolinė ašis, jungianti dangų ir žemę, praeitį ir ateitį, lietuvio pasaulėjautą ir pasaulėvoką. Mes - dainų ir šokių šventės organizatoriai ir puoselėtojai - žinome ir liudijame: „Kad giria žaliuotų", turi augti, klestėti dainomis, šokiais, melodijomis, kūrybiškumu, tikėjimu, tvarumu ir bičiulyste „Skambantis gyvybės medis", - sako Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė.

Šiaulių regiono dainų ir šokių šventė prasidės gegužės 27 d. 19 val. iškilmingu atidarymo vakaru Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Didžiojoje salėje. Koncertuos Lietuvos kultūros centrų vadovų choras, vadovaujamas Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Dainų švenčių direktoriaus Sauliaus Liausos.

Gegužės 28 d. 20 val. Daugėlių pušyną užlies dainų skambesys - beveik 3 tūkst. atlikėjų žiūrovus pakvies į įspūdingą keturių valandų trukmės reginį, atliepiantį dainos, šokio, muzikos dermę. Ypatingą nuotaiką kurs režisūriniai, garsiniai bei vaizdiniai sprendimai, kuriuos įgyvendino šventės režisierė, baletmeisterė Leokadija Dabužinskaitė ir scenografas Marius Puskunigis. Renginio kulminacija taps visų šventės dalyvių atliekamas muzikinis kūrinys „Lietuva" (muzika ir žodžiai Kipro Mašanausko).

Programoje dalyvaus liaudiškų ir šiuolaikinių šokių grupės, chorai, folkloro ansambliai, kapelos, dainų ir šokių ansambliai, Lietuvos kariuomenės orkestras, grupė „Vairas", atlikėja Laura Remeikienė, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva" solistė Aistė Benkauskaitė, valstybinis choras „Vilnius".

„Dainų ir šokių šventės - tai išskirtinę tradiciją kuriantis, puoselėjantis ir perduodantis procesas bei nuolatinis kultūrinis vyksmas, įspūdingiausias, spalvingiausias, vertingiausias kas ketverius metus pražystantis žiedas, auginamas ir puoselėjamas diena iš dienos, repeticija po repeticijos, vietos šventė po šventės kiekviename Lietuvos kaime ir mieste, dažnoje šeimoje ir bendruomenėje, kiekvienoje kultūros ir švietimo įstaigoje. Būtent regioninės dainų ir šokių šventės padeda prisiliesti prie šios tradicijos, pajusti jos vertę ir prasmę", - regioninių dainų švenčių svarbą pabrėžė J. Lubienė.

Šiaulių regiono dainų ir šokių šventę „Skambantis gyvybės medis" rengia Šiaulių rajono savivaldybė kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru bei Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybėmis.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s