respublika.lt

„Sekmadienis su Šekspyru“ kviečia į Prezidentūros kiemelį

2016 balandžio 24 10:16:03
Respublika.lt, Eltos inf.

Sekmadienį Britų Taryba Lietuvoje kartu su Prezidentūra ir Didžiosios Britanijos ambasada kviečia vilniečius ir sostinės svečius į renginį Prezidentūros kieme "Sekmadienis su Šekspyru".

Tai yra vienas iš pasaulinės Britų tarybos programos "Šekspyras gyvas" renginių Lietuvoje, skirtų paminėti 400-ąsias Viljamo Šekspyro (William Shakespeare) mirties metines.

"V. Šekspyras yra ne vien tik anglų kultūros atstovas, jis - viso pasaulio kultūros figūra. V. Šekspyras - žmogus, kuris, turėdamas beribę vaizduotę, neribotą kūrybiškumą ir humaniškumo pojūtį, sujungė žmogiškąsias patirtis kaip niekas kitas, gyvenęs prieš ar po jo. Šiandien Šekspyras išlieka svarbus ir Lietuvai ne tik mokyklose, bibliotekose ar teatruose. Dažnas Šekspyro kūriniuose randa sau suprantamas temas: meilę, neapykantą, keršto siekimą ar išgelbėjimą", - sakė Didžiosios Britanijos ambasadorė Lietuvoje Klerė Lorens (Claire Lawrence).

Sekmadienio vidudienį Britų taryba ir Britanijos ambasada kartu su Prezidentūra pakvies Lietuvos bibliotekininkus, suorganizavusius renginius V. Šekspyrui atminti savo bibliotekose. Bibliotekininkams sveikinimo žodį tars Didžiosios Britanijos ambasadorė K. Lorens, Britų tarybos Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos pirmininkė Alina Jaskūnienė bei Vilniaus universiteto bibliotekos direktorė informacinei, mokslo ir kultūros paveldo veiklai Marija Prokopčik. Renginį vainikuos senosios muzikos ir šokio ansamblis "Banchetto Musicale", atlikdamas teatralizuotą šokio pasirodymą "Šekspyro kaukės".

"Sekmadienis su Šekspyru" tęsis Prezidentūros kieme atviru visuomenei renginiu, kurio metu senosios muzikos ir šokio ansamblio "Banchetto Musicale" nariai mokys visus susirinkusiuosius V. Šekspyro laikų dvaro šokių, išpopuliarėjusių didikų rūmuose.

×
Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s